Onze torenjaclit r v^eeumrber ^eTneefiscfjAji 13 nische School, een Ulo-school, een Rijks kweekschool, een Middelbare Landbouw school, een H.B.S. en een Middelbare Meisjesschool. Verder is plaats inge ruimd voor een nieuw Laboratorium voor de Volksgezondheid. Voor de be woners van dit stadsdeel (en het aan sluitende Huizum) is aan de bouw van een wijkcentrum gedacht. Bij de bebou wing is een grote ruimtelijke spreiding geprojecteerd; de huizen moeten niet in een rijtje komen te staan maar zoveel mogelijk aan hofvormige ruimten. Het plan is van architect D. Zuiderhoek te Baarn. Officieel wordt het aangeduid als het uitbreidingsplan Zuidwest; als toe komstige benaming heeft het gemeente bestuur ,,'t Nijlan" gekozen. Maandblad onder auspiciën van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap" 7ejaarg.no. 2 februari 1958 R*daktie-commissi« Mavr. A. J. Bearda Bakkar-Stulvaling H. Kingmans Patar G. T. Oo»tvogel O.P. A. Vandamma J. T. Veilenga Hoofdradakteur W. H. Kuipars, Tel. 8203 Adre» Administratie Vooratreek 101-103, Telefoon 22046 en 22047 Redactie Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs f 1,80 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden tje draagt. Een der inzenders vermeldt, dat dit huis vroeger werd bewoond door de familie Rodenberg, die zich met de veehandel bezighield. Over de vraag wie deze keer het tientje wint moest het lot beslissen. Het werd; Klaas Bremer, Achlumerstraat 5. En hier is het nieuwe torenjacht-plaatje. Het is alweer niet gemakkelijk, maar met een flinke dosis energie en volhar ding slaagt u er ongetwijfeld in ons op een briefkaart mede te delen waar dit torentje is en waar de fotograaf heeft gestaan. Voor de oplossingen houdt zich, als steeds, minzaam aanbevolen; Redactie Leeuwarder Gemeenschap, Voorstreek 101, mits uw briefkaart vóór de achtste van de komende maand aan dit adres wordt verstuurd. De torenjagers konden het tot de vorige keer wel ,,op hun slofjes af" bij het opsporen van de plaats waar de fotograaf zijn plaatje had gemaakt. De torens waren immers welbekend en dus bleef er maar één punt van twijfel over: de voorgrond. Om die te vinden waren echter geen uitgebreide speurtochten nodig; men kon in de buurt van de toren blijven. Af en toe ontmoetten we zelfverzekerde zoekers, die zichzelf op de borst klopten en boud verkondigden, dat hun kennis van Leeuwarden toch waarlijk nog wel groot genoeg was om zo'n probleempje met één oogopslag op te lossen. En dan hulden wij ons maar weer eens in een glimlachend stilzwijgen, dat veel kon betekenen en weinig goeds voor bovengenoemde zelfverzekerden. Als we iets antwoordden, dan was het slechts een kort: „Wacht maar eens af Het plaatje van de vorige maand was ons antwoord, onze troef. Weet wel, to renjagers: de eerste plaatjes waren maar speelse kleinigheden voor beginners in deze sport. De serieuze speurproblemen begonnen in het nieuwe jaar. En men heeft ervan geweten De binnengekomen oplossingen waren aanzienlijk geringer in aantal dan de vorige keren het geval was. Maar ze waren beter van kwaliteit; de inzendin gen bewezen, dat de speurders nu inder daad aan het zoeken zijn geweest, tot hun ijver werd beloond. Tot ze, met andere woorden, kwamen te staan op de Westersingel, bij de Elizabethstraat, aan de kant van de Verlaatsbrug. Want daar is het doorkijkje naar het hoekhuis Eli zabethstraat 56, dat het afgebeelde toren- Deze maquette geeft een beeld van de toekomstige bebouwing van het stads deel tussen Julianalaan, Verl. Schrans en Van Harinxmakanaal, in het zuiden van de stad. Op de voorgrond is de Verlengde Schrans met de brug over het Van Harinxmakanaal, die verbinding geeft met de Overijselsestraatweg. De begren zing aan de linkerkant is het Van Ha rinxmakanaal. Aan de achterkant loopt de spoorlijn naar Heerenveen en rechts is de Julianalaan, met ongeveer in het midden de reeds bestaande West- indische buurt. Het is de bedoeling in deze wijk een groot aantal scholen te bouwen, niet alleen voor de stad zelf, maar ook en in het bijzonder voor de hele stad en haar omgeving. Hierbij wordt gedacht aan een Lagere Tech-

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 13