- Bij de foto's zichzelf niets laakbaars zit, heeft de Stichting Leeuwarder Gemeenschap doen grijpen naar het middel der dansavonden. Het dansen spreekt nu eenmaal als vorm van actieve vrije-tijdsbesteding sterk en het kan, opgevat als bewegingskunst, gekoppeld aan het betrachten van goede omgangsvormen speciaal ten opzichte van het andere geslacht, een positieve bijdrage vormen voor het ontwikkelen van een goede levensstijl. Daarvoor is echter nodig een goede leiding; wij menen in de heer F. C. van der Zwaag de dansleider te hebben gevonden, die het goede gemiddelde bewaart tussen de wenselijkheden en de mogelijkheden. Mogelijkheden, die uiteraard voor een belangrijk deel worden bepaald door het peil der dansvaardigheid, dat de gun stige uitzonderingen niet meegerekend niet erg hoog ligt. Er is dus nog wel werk aan de winkel voor de dansleraren. (voor vervolg zie pagina 7) lijkt vik- rek- van tste tjes I ge- rer- film lens Hen cele I ing. lere I nen loor I kan I uiig ïen- ken I ren, /er- de ring de :igd iële ;lde rns. jon- rin- rrdt rar- >ns- icht „Oom Piet is terug uit Amerika oordelen; de jongeman, die na een straat relletje een veroordeling krijgt wegens vernieling of mishandeling, heeft voor de rest van zijn leven geen „onbeschre ven strafblad" meer. En dit betekent, dat hij niet in overheidsdienst kan treden en dat hij niet kan emigreren om een paar markante gevolgen te noemen. Dit probleem, gevoegd bij het feit dat in de explosieve kracht van de jeugd op De dansavonden van de Stichting de traditionele grapjes, passend bij Leeuwarder Gemeenschap zijn het in-droeve: „Aan d'oever van uiteraard in hoofdzaak gewijd aan een snelle vliet" en het uitbundige de moderne gezelschapsdans, waar- „Ta-ra-ra-boem-diee Bij het bij in ruime mate aandacht wordt eerste zit het (allerminst wenende) geschonken aan de goede stijl, die meisje op de knie van haar part bij deze beheerste bewegingskunst net, bij het andere gaat ze, opge past. Maar éénmaal op zo'n avond tild door forse mankracht, de lucht worden de teugels wat gevierd en in. wel bij de „Mobilisatiesiep"die een waf rumoeriger vertier in de danszaal brengt. Op de melodieën Een paar foto's, opgenomen tijdens van vele populaire meezing-liedjes deze Mobilisatiestep, illustreren dit („Oom Piet is terug uit Ameri- nummer. Ze zijn natuurlijk niet ka is thans sterk favoriet) bepalend voor de sfeer tijdens de wordt beurtelings paarsgewijs ge- dansavonden als geheel, maar ze danst en in grote kringen gedraaid, geven wel een goed beeld van de de heren aan de binnenkant, de ongedwongen stemming, die op dames buiten. Daarbij komen dan zaterdagavond in de Beurs heerst. Ta-ra-ra-BOEM-diee

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 3