SECTIE JEUGD TOT STAND GEKOMEN Eerste vertakking in het verenigingsleven van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap 5 Op 13 februari is de SECTIE JEUGD van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap definitief tot stand gekomen. Dit ge beurde in een vergadering in het Kunst centrum Prinsentuin, die was voorafge gaan door een andere bijeenkomst veertien dagen eerder in hetzelfde gebouw. Daar werd de afgevaardigden van verenigingen, stichtingen enz. ge vraagd in eigen kring een beslissing te nemen over het al of niet toetreden tot de Sectie; op 13 februari kon men het antwoord geven. En bij deze nieuwe bij eenkomst bleken alle afgevaardigden de boodschap te hebben meegenomen, dat hun organisaties in het deelnemen aan deze overkoepeling toestemden. Het wa ren er precies twintig; een verheugend aantal, dat echter nog wel zal worden uitgebreid. Want van verschillende ver enigingen was bekend, dat ze het interne beraad over deze zaak nog niet hadden voltooid, terwijl ze in beginsel positief tegenover deze zaak stonden. Andere organisaties, die nog niets van zich heb ben laten horen, zullen wellicht hun hou ding willen herzien en daar is uiteraard niets op tegen. Ze kunnen zich om in lichtingen wenden tot de directeur van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap, de heer W. H. Kuipers, Stadhuis, tele foon 21141. De Sectie Jeugd heeft, zoals ook met andere nog te vormen secties het geval zal zijn, een zelfstandige positie binnen de omheining van de Stichting Leeuwar der Gemeenschap. Dit blijkt uit de sta tuten van de Stichting en dit blijkt nader uit het huishoudelijk reglement van de de Sectie, dat in de vergadering van 13 februari door de afgevaardigden der De Grote Kerkstraat in winters kleed jongerenorganisaties zelf is vastgesteld. De daar aanwezige bestuursleden in clusief de voorzitter (mr. A. A. M. van der Meulen) die de vergadering presi deerde hadden slechts adviserende bevoegdheid. In de toekomst zal het bestuur van de Stichting de Sectie ge heel op eigen wieken laten drijven, want in dezelfde vergadering is een eigen bestuur gekozen. Organisatorisch zit de zaak als volgt in elkaar. De Sectie bestaat uit jeugdorga nisaties en verenigingen of stichtingen, die in het belang van de jeugd werk zaam zijn. Elke aangesloten organisatie wijst één vertegenwoordiger aan in de Sectieraad. Deze Sectieraad kiest een bestuur van zeven leden; de voorzitteï van dit bestuur is automatisch lid van het algemeen bestuur van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap. De taak van de Sectie is, in overeen stemming met de doelstelling van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap, de burgerzin van de bevolking van Leeu warden te versterken en de sociale en culturele belangen hiervan te bevorde ren. Bij de Sectie Jeugd betreft dit uiter aard in het bijzonder het jeugdige deel van deze bevolking. Grondgedachte is, dat bij alle verscheidenheid veel ge meenschappelijk kan worden gedaan, tot heil van het totaal der organisaties en van de gehele plaatselijke gemeenschap. Opvallend is de zelfstandigheid van de Sectie binnen de Stichting. We wezen daar al op met betrekking tot debe stuursverkiezing en de samenstelling van het bestuur. Dit geldt ook voor de werk zaamheden der Sectie, waaromtrent men besluiten kan nemen zonder medezeg genschap van het bestuur van de Stich ting. Verder beheert de Sectie zijn eigen financiën (contributies, opbrengst van eventuele evenementen enz.), die dus niet tot de algemene geldmiddelen der Stichting bekoren. Zou de Sectie zeer ruim in de financiën komen te zitten, dan kan hij geld overdragen aan de Stichting of aan een andere sectie, maar ook hierbij ligt de beslissing bij de Sec tieraad. Voor aanvulling van de eigen geldmiddelen kan de Sectie een beroep doen op het algemeen bestuur van de Stichting, dat de algemene geldmiddelen (opbrengst vijf centen-actie) beheert. Tot de Sectie Jeugd zijn de volgende organisaties in de vergadering van 13 februari toegetreden: Vrije Jeugd Beweging: H. Wetterauw, Ferdinand Bolstraat 53. Arbeiders Jeugd Centrale: R. Bootsma, Raadhuisstraat 10. Nieuwe Koers: H. van der Bijl, Bilder- dijkstraat 3. Centrale van Speeltuinver enigingen: J. de Vries, Spoorstraat 90. Luchtvaartclub ,,Aeria": Ruysdaelstraat 5. Vrijzinnig Chr. Jeugdcentrale: mej. A. Suwijn, Papaverstr. 34. Nederlands Pad- vindstersgilde: mej. F. M. Staudt, Noor dersingel 44. Ver. ,,De Nederl. Padvin ders": J. Hooiring, Goudenregenstraat 11. De Jonge Kerk: mej. G. van Hout, Trans- vaalstraat 5. Centrale Jeugdcommissie N.H.-gemeente: T. Postma, Obrechtstr. 26. Nederlandse Jeugdbond voor Natuur studie: H. Beers, Delistraat 18. Jeugd centrale Gereformeerde Kerk Huizum: S. Lolkema, Huizumerlaan 62. R.K. gid sen „Jeanne d'Arc": H. van der Meer, Aert van der Neerstraat 18. R.K. ver kenners „St. Olaf": A. Jorna, Frans van Mierisstraat 2. R.K. verkenners „Kardi naal de Jong": Joh. A. Swart, Arumer- straat 2. R.K. verkenners „St. Christof- fel": G. Th. Huizenga, Eewal 69. R.K. gid sen „St. Bernadette": mevr. E. Copini- v. d. Berg, J. W. Frisostraat 6. R.K. gidsen „Maria Gorettie": mej. T. Swart, Arumer- straat 2. Katholieke Arbeiders Jeugd: G. B. Smeding, Pieterseliewaltje 8. Stich ting Leeuwarder Muziekschool: drs. W. C. M. Kloppenburg, Nieuweburen 126- 128. Vakbondsjeugd „Jonge Strijd": W. Bathoorn, St. Jansstraat 6. De Stins: H. O. Schaareman, Corellistraat 21. Het (voorlopig) bestuur is als volgt sa mengesteld: S. Lolkema, Huizumerlaan 62, voorzitter; H. van der Bijl, Bilderdijk- straat 3; G. Th. Huizenga, Eewal 69; J. de Vries, Spoorstraat 90; mej. G. van Hout, Transvaalstraat 5; mej. F. M. Staudt, Noordersingel 44.

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 5