G. v. d. Bosch r V- AANWINSTEN MAANDAQENDA VAN HET AQENDABUREAU Mesdagstraat 40 Te). 3613 Openbare Leeszaal 19 1 mei: 1 mei: 2 mei: 2 mei: 2 mei: 4 mei: 5 mei: 7 mei: 7 mei: 7 mei: 8 mei: 8 mei: 8 mei: 8 mei: 9 mei: 10 mei: 10 mei: 10 mei: 10 mei: 10 mei: 12 mei: 12 mei: 13 mei: 13 mei: 14 mei: 14 mei: 15 mei: 15 mei: 16 mei: 17 mei: 17 mei: P.v.d.A./L.B.B., arbeidersfeestdag, Harmonie R.K.V., feestavond, Schaaf Dansschool H. Adema, demonstratie-avond, Schaaf Doopsgez. Zusterkring, prov. dagvergad., Harmonie R.H.B.S., ouderavond, Harmonie Lw. Bachver., Bach-kantate m.m.v. Fr. Ork., Kerk Dansschoool Epema, soiree, Schaaf Corrie Dijk, ballet-uitvoering, Schaaf Speelt.ver. „Ger. Dou", kindermiddag (4 u.), Harm. R.K. Vrouwengemeensch., bijeenkomst, Gr. Weide Frysk Orkest, Beethoven-concert, Theo Olof viool (abonnementsconcert), Harmonie Tentoonstelling bekroonde werken Talens-prijsvr. 1957 (t.m. 21 mei), Kunstsintrum Prinsetün Fryske Kultuerried, toneelavond, Kunsts. Prinsetün Bond Coöp. Zuivelfabr., feestavond, Groene Weide Leeuw. Muziekschool, uitvoering, Schaaf Buurtver. „Insulinde", feestavond met bal, Schaaf Gecomb. dansclubs, dansfestijn, Harmonie L.A.C. „Frisia", feestavond adspiranten en juniores, Groene Weide A.N.B., dagvergadering, P. de Jong B.B., Wandeltocht Operagez. „Forum", uitv. „Don Giovanni", Harm. M.K.V., kaartavond, Groene Weide „Nieuwe Koers", vergadering, Jacobijnerkerkhof 1 Pers.ver. C.A.F., cabaret-avond, Groene Weide Bond Geref. J.- en M.ver., nation, bijeenk., Harm. V.O.L.A., bijeenkomst, P. de Jong Dansschool Epema, dansavond, Schaaf B. Ger. J.- en M.ver., vervolg nat. bijeenk., Harm. Karei Doormanschool, feestavond, Schaaf A.N.M.B., feestavond, Harmonie V.B.J. „Jonge Strijd", toneelavond, Groene Weide 17 mei: 18 mei: 18 mei: 18 mei: 21 mei: 21 mei: 22 mei: 22 mei: 23 mei: 23 mei: 24 mei: Alg. Unie Muziekver., vergadering (13 u.), Gr.. W. Humanistisch Verbond, bijeenkomst, R.K. ver. „De Instuif", feestavond, Schaaf Alg. Muz. Unie, verv. vergad. (9.30 u.)t Gr. Weide N.V. Geh. Onth., Lw., ledenverg. (waarschijnlijk) Alg. Ned. Grafische Bond, kindermiddag, Harmonie Vrouwengr. P.v.d.A., ledenvergadering, Weerd 18 Kunst aan Allen, concert door de G.O.V., Harmonie Tentoonst. schilderijen, aquarellen, enz. (t.m. 22 juni), Kunstsintrum Prinsetün. Leeuwarder Muziekschool, uitvoering, Schaaf K.F.S., receptie, Kunstsintrum Prinsetün UITSTAPJES mat G AGE Vkic.v. Goghstr.2, HUIZUM Nieuwe wagens van 25-48 personen 25 mei: Dansschool Epema, soiree, Schaaf 26 mei: Chr. Frysk Selskip, middag-bijeenkomst, Schaaf 26 mei: Friese Motor Club, elfstedentocht 27 mei: Chr. Jongevrouwen Fed., dag-vergadering, Harm. 30 mei: U.V.V., dag-vergadering (9-17 uur), Schaaf 30 mei: General Motors, tentoonst. t.m. 2 juni, Harmonie Deze agenda zal in juni, juli en augustus niet verschijnen. Wel stellen wij prijs op bericht omtrent bijeenkomsten in die periode. Nederlandse en in het Nederlands ver taalde romans: C. Baardman: Waterpolitie J. Bishop: De dag dat Christus stierf A. Christie: De grote vier; det. Th. M. Eerdmans e.a.: Brief uit Kansas City H. van Eyk: Uit en thuis aan de gracht W. Faulk ner: Het oude volk; twee novellen L. Feuchtwanger: De jodin van Toledo C. France: De liefde kwam te vroeg H. J. Friedericy: Vorsten, vissers en boe ren J. Giono: De Poolse molen B. de Graaff: De man uit de boerenhemel J. Harris: Ontsnapt W. F. Hermans: Een landingspoging op Newfoundland; en andere verhalen U. Isaksson: Het ge richt F. Kaf ka: De Chinese muur; en andere verhalen K. Keukens: Gevecht in de spiegel A. Kossmann: De beke ring C. Lennart: De ogen van Roosje H. Liepman: Raspoetin, de bezeten mon nik K. Lütgen: Geen winter voor wol ven; (tussen Groenland en Alaska M. Mons: Het leven eindigt na vijftig; det. M. Mons: De vreemde gebeurtenissen op Huguemont; det. A. Morriën: Alissa en Adrienne M. S. Nathusius: De boog van Eros K. Norel: Vervult de aarde S. E. van Praag: Seizoenen F. Sagan: Binnen een maand, binnen een jaar D. L. Sayers: Dood op de ijzeren trap; det. J. de Steinbeck: De korte regering van Pepijn IV J. Sytzen: Wat het oog niet ziet W. R. Weeks: Kloppen en op antwoord wachten F. Yerby: De fami lie Fox. Friese romans: J. Faber: It gouden earizer N. v. Hich- tum: De tsien fan Martens Afke Dj. Weening-Meyer: Pleisterplakken; ver volg van „Loslitte". Techniek: F. Bergtold: Moderne Schallplattentech- nik J. Boesman: Wij waren in de wol ken. (Ballonvaren) Disco-abc; het hoe en waarom van de platenspeler L. Fo reman: F. M. in theorie en praktijk H. Hooftman: Experimentele vliegtuigen R. H. Macmillan: Automatisering; vriend of vijand? H. Oberth: Mensen in het wereldruim G. Slot e.a.: Dat is televisie V. J. Snel: Akoestiek; luid sprekers en hun omgeving J. J. Vriend: De praktijk van het bouwen Vijf en twintig radiobouwschema's. Serie: Dat kan ik ook: A. Rauwerda: Mijn huis tochtvrij maken B. v. d. Schoor: Schilderen J. v. d. Waart: Mijn woning stofferen J. v. d. Waart: Behangen en witten. Onderwijs en opvoeding: W. M. Nijkamp: Gedrag als vraag en antwoord. (De kleuter en zijn omgeving) M. L. W. Schoch: Voorsorteren; toe spraken voor jonge mensen H. Simons: Tekenen en schilderen met kinderen A. Vlis: Boetseren L. de Vries: Het grote knutselboek voor jong en oud J. Ward: Muziek in de school. (Eerste en tweede leerjaar). Diversen: K. Aabye: Amazone, machtige stroom L. Aletrino: Zes wereldgodsdiensten; Is lam, Brahmanisme, Hindoeïsme, Sjinto- isme, Jodendom A. Bicker Caarten: De molen in ons volksleven H. Th. de Booy: Eenzame tropenzeeën; met Hr. Ms. Halmaheira tussen eilanden en riffen W. Braunbek: Geleerden verontrusten de wereld; het drama der atoomkern M. Burton: Als stomme dieren praten

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 19