Raadt de Raad Onze torenjacht Spel op straat 4 AAW WÊM -if :-x Het is ons alweer meegevallen hoeveel ijverige torenjagers de fotopuzzle van de vorige, keer hebben opgelost. „Het torentje was betrekkelijk gauw gevon den. Na goed zien vond ik op de foto een stukje van de bovenkant van de ringmuur van de gevangenis. De afge beelde boom moest die zijn welke op de hoek Keizersgracht-Blokhuisplein staat. Ik ben tot de conclusie gekomen, dat de opname is gemaakt vanaf het Blokhuis plein, ongeveer op de plaats waar het bord van de ANWB staat". Aldus schreef één der inzenders zeer terecht. En op welk gebouw staat het torentje nu pre cies? In onze wereld vol van diensten en bureau s is het moeilijk alle namen pre cies in het hoofd te hebben en zo noteren wij uit de binnengekomen antwoorden verschillende omschrijvingen: Laborato rium van de Provinciale Keuringsdienst, Laboratorium voor Vee en Gezondheids dienst, Geneeskundig Laboratorium, La boratorium van de Bond van Coöpera tieve Zuivelfabrieken, Veekeuringsdienst. Het is, om precies te zijn, de Gezond heidsdienst voor Vee in Friesland. Alweer rustte op ons de zware taak het lot over de prijswinnaar te. laten beslis sen. Aldus kwam uit de bus: de heer G. J. Wolf, Elisabethstraat 44. Aan wie de postwissel van tien gulden zal worden toegezonden. Deze keer geen nieuw plaatje. In dit nummer vindt u namelijk de aankondi ging van een prijsvraag, die betrekking heeft op de komende raadsverkiezingen. Een prijsvraag, die het karakter heeft van een opiniepeiling en waarvoor wij graag uw aller belangstelling vragen. Hiernaast vindt u daarover de bijzonderheden. Op 28 mei zal het Nederlandse volk weer naar de stembus trekken om zijn politieke keus te bepalen, deze keer voor de gemeenteraden. Deze verkiezing volgt dus kort na die voor de Provinciale Sta ten en, al schijnt het politieke leven ietwat lauw te zijn, toch wordt ongetwij feld met spanning afgewacht hoe het hoogste gemeentelijke college in de ko mende jaren zal zijn samengesteld. Wie daarbij een vergelijking met het verleden wil trekken, kan de gegevens daarvoor putten uit de hierbij afgedrukte tabel, die de gang van zaken sinds 1919 weergeeft. Dit jaar is niet willekeurig gekozen, het heeft grote betekenis voor de geschiede nis der democratie in ons land. Toen immers werd het algemeen kiesrecht in gevoerd, kort nadien gevolgd door het vrouwenkiesrecht; zaken die met onge duld waren verbeid en met vreugde begroet. Wie deelt in de lauwheid en het gebrek aan belangstelling op politiek gebied, mag nog wel eens worden her innerd aan het feit, dat voor velen het recht om te kiezen en mee verantwoor delijkheid te dragen nog geen veertig jaar bestaat. Het niet gebruiken van dit recht betekent het zichzelf terugstoten in de staat van onmondigheid, die een vorige generatie na veel strijd ongedaan heeft gemaakt. We staan dus voor de raadsverkiezingen, we wachten af hoe de kiesgerechtigde Leeuwarders hun raad, die aan het hoofd staat van de gemeente, samengesteld willen zien. Hoe zal straks de zetelver deling zijn? We leggen u deze vraag voor en maken er een p r ij s vraag van. Tot en met zaterdag 10 mei kunt u, op een briefkaart, ons mededeling doen van wat u verwacht. U schrijft daarop de namen der partijen, met daarachter het aantal zetels, dat u elk daarvan in de nieuwe raad toeschat. De goede oplossing (in dien er méér zijn dan beslist het lot) wordt beloond met een postwissel van tien gulden. De inzendingen moeten wor den gestuurd aan: Redactie Leeuwarder Gemeenschap, Voorstreek 101, Leeuwar den. Ter oriëntering volgt hier nog even de tegenwoordige raad: P. v. d. A. A.R.P. C.H.U. K.V.P. V.V.D. C.P.N. samenstelling van de Bij het opstellen van uw veronderstelling omtrent de samenstelling van de nieuwe raad moet u er rekening mee houden, dat het totale aantal zetels van 35 op 37 zal worden gebracht.

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 4