heeft veel plannen 10 Dodenherdenking in de Prinsentuin op 3 mei. Op de glooiing voor het Verzetsmonument stonden de zangers en zangeressen De Sectie Jeugd van de Stichting Leeuwarder Ge meenschap heeft, in een on langs gehouden vergadering, zowel het programma voor deze zomer als dat voor het winterseizoen behandeld. Uit de plannen, die thans nader worden uitgewerkt, blijkt, dat de mogelijkheid tot samen werking op vele gebieden aanwezig is en bovendien mag met vreugde gewag wor den gemaakt van een bijzon dere animo om deze samen werking gestalte te geven. Van het (voorlopige) bestuur gaat gelukkig voldoende kracht uit om, na de start, de zaak verder op gang te brengen. Voor de zomermaanden worden aller lei excursies in en bij Leeuarden op touw gezet. Gedacht wordt aan musea en bedrijven, maar ook aan de vrije natuur, met leden van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie als gid sen. Dan is er een aardig plan van de Padvinders, die de jeugd in brede kring wel eens iets willen laten zien over het kamperen: het opzetten van tenten, het gebruik van de primus en zovoort. Zij willen in verschillende stadsdelen (bijvoorbeeld op speeltui nen) demonstraties met kampeerma- teriaal geven en er is dan uiteraard geen bezwaar tegen, dat de belang stellende jeugd daadwerkelijk belang stelling toont door zelf ook eens een tent op te zetten. In het komende winterseizoen zal de Sectie Jeugd starten met een „Jeugd- universiteit", naar het voorbeeld van elders bestaande volksuniversiteiten. Van oktober tot en met mei volgend Deze winter een Jeugdnniversiteit jaar zal op elke tweede woensdag van de maand een bijeenkomst voor de le den der aangesloten organisaties (glo baal boven zestien jaar) worden gehou den met een prominente figuur als in leider. Het programma hiervoor is nu nog eerf zaak van onderhandelingen met degenen die men graag als inlei ders wil laten optreden; daarbij wordt uitgegaan van het beginsel, dat deze in leiders voor de afzonderlijke organisa ties „onbereikbaar" moeten zijn wegens de te hoge kosten of omdat het niet verantwoord is hen voor een klein ge zelschap te laten optreden. De toegangsprijs zal slechts 0,50 per persoon bedragen, voor de leden van de bij de Sectie aangesloten vere nigingen, bij kaartverkoop via deze verenigingen. Voor jonge militairen zullen eveneens kaarten voor de prijs van 0.50 beschikbaar worden gesteld. Eventueel overblijvende plaatsen wor den vrij verkocht voor 1,50.

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 10