De Stins in woord en beeld öfize torenjackt Ziehier het nieuwe plaatje van de Torenjacht, die wij vorige maand onderbraken voor een prijsvraag met de uitslag van de raadsverkie zing als onderwerp. Wij vragen u: waar werd deze foto gemaakt en waarbij hoort het toren achtige bouwwerk, dat boven de huizen troont? U kunt uw oplossing, als steeds, sturen naar de Redactie van „De Leeuwarder Gemeen schap", Voorstreek 101, bij voorkeur op een briefkaart. De inzendingstermijn sluit op 8 juni. Onder de goede oplossers wordt een prijs van 10,verloot. RAADT DE RAAD De uitslag van onze prijsvraag „Raadt de Raad" kunnen wij uiteraard nog niet in dit nummer publiceren. U hoort er meer van in het juni- nummer. De jeugd van „De Stins" aan de Voor streek heeft een krantje gemaakt met ontboezemingen in proza en op rijm over de bezigheden in dit welbekende clubhuis, waarvan het, in de dichttaal van Marijke de Groot, heet: Nou daar kun je pret beleven met de meester en de juf want die beste mensen zeg 'k je prakezeren zich steeds zuf om de jeugd te amuseren en hun daar steeds meer te leren Evenzeer wordt aandacht besteed aan het kamperen in Stins-verband. De auteur Piet schrijft onder meer: „Van de juf kregen we limonade en 'twee jongens waren misselijk. De meester en de juf van de Stins ston den al op ons te wachten en toen moch- ten we ons bed opmaken in de tent Enfin, meer hoeven we niet te cite ren, want waarschijnlijk krijgt u het blaadje thuisbezorgd en dan zult u het zeker met belangstelling en welwillend heid ter hand nemen. Vergeet u voor al niet pagina 3 te lezen, want daar gaat het eigenlijk om:' „Gelukkig hebben wij een groot aan tal medewerkers, die vrijwillg hun tijd voor de jeugd, beschikbaar stellen. Wilt u ook wat voor onze jeugd doen?! De overheid steunt ons belangrijk. Zonder uw particuliere bijdrage kun nen wij echter niet meer bestaan. Wilt u donateur worden of staat u een gift ineens af? Voor beide zijn wij u dank baar". Achter het fleurige kleed van een jeugdkrant je verbergt zich dus de bit- Bi; de opening van het nieuwe gebouw van het Teletoondistrict Leeuwarden aan de Tweebaksmarkt, werd een beeldje van een telefoniste onthuld door het wegnemen van een vergrote nabootsing van een isolator. Dit plaatje werd na deze plechtigheid gemaakt (het beeldje ziet u links boven op de foto), toen het personeel een echte telefoniste uit dezelfde imitatie-isolator te voorschijn liet komen. Een beeld-van- een-telefoniste zogezegd tere werkelijkheid van financiële nood. Waar het hier gaat om een belangrijk stuk jeugdzorg, willen wij niet nalaten uw bijzondere aandacht te vragen voor dit geschriftje en voor het antwoord- strookje, dat een paar dagen na het be zorgen van het krantje wordt terugge haald. Judo: een uit het leven gegrepen tekening uit het Stinskrantje

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 17