j-roökepolle Onder het klokje (vervolg) 9 kronkelt. Wanneer de begroeiing een flink eind is opgeschoten, dan komt op dezelfde plaats een heel ander en heel wat vriendelijker tafereel te voorschijn uit het fototoestel. Het bovenste plaat je geeft de begrenzing van het voor publiek toegankelijke deel van de Froskepolle weer. Daarachter is een sloot, daarop volgt een dijkje en dan komt het Van Harinxmakanaal. De oever van dit kanaal blijft provinciaal, vandaat deze wat wonderlijk aandoen de situatie. Het toekomstige recreatiegebied Froskepolle, tussen Van Harinxma kanaal, Wijde Greuns en Woudmans diep, maakt thans nog een kale in druk, maar er is, althans wat het eer ste deel betreft, al heel wat gedaan aan de aanleg en de beplanting. Op het onderste van deze twee plaatjes ziet u het glooiende terrein, met in het midden het water, dat er doorheen gel begon ook te speulen. Fan lange salie se leven". Willem: „Krekt as in 't stuk foor de radio dus. Hewwe jimme dat hoord? Een hoorspel in tLiwwadders. Een Josef Cohen hadde 't skreven". Manus: „Dat waar een mooi stuk. Oek een Jelle hè. En die must kieze: de meid of 't orregel. En earst koas ie 't orregel, en later had ie sien Sietske èn 't orregel". Dorus: „Ja, en die man fan 't stad- huus die 't se trouwde waar een echten één en hij sei, dat ie Flietsters prate su". Willem: „Son Josef Cohen had ik wel stemme willen. Mar die staat fansels niet op een lijst. En dan behelp je je mar met een de Jong, en een van der Veen, en een Vellema. Mar houwe die het met'e Mohikanen? Of bin 't fan die Jelle Broekje-mannen? In gepeins verzonken tijdens de stieren keuring op woensdag 7 mei

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 9