MEIJER is Leder 15 Onder het klokje Het jaar 1958 gaat al even vlug, als Bouke op zijn brommer, 't Is al weer Leeuwarder kermis geweest, maar Bouke heeft er niets van gezien. De redenen worden u hier onder uit de doeken gedaan. August: „Ik trof krekt Jouke Neus, jim wete wel, de kostbaas fan Bouke, en die fertelde mie, dat Bouke een raar ongeluk houden hèt." Liuwe: „Né, wel? Hoe is dat komen?" Dorus: „En hoe is 't nou met em?" August: „Nou, hij leit foor oud fuil tuus. Het hoofd in 't ferband, en een rib kneusd, loof ik." Manus: „Jonge, jonge, dan is dat oek best ankomen." August: „Ja, op son smerige bromfiets fansels. Bouke huurt nou en dan son plofding, en dan riedt ie een end om Rein: Dat must oek wel een keer fer- keerd gaan. Hast seventig, en dan nog op son brommer, 't Is onferantivoord." August: „Ja, de Neus hadde het oek al een paar keer noemd, mar Bouke urn nergens fan wete. Hij waar oud en wies genoeg, en dan weet je 't wel." Dorus: „Hij wéét het nou oek. Wanneer is 't gebeurd?" August: „Gistermiddag. Hij hadde dat ding huurd, en hij wü de kant van Terhorne es uut. Dat mut wel mooi weze daar." Rein: „Ja, daar trekt heel wat hene. Ons buren gaan der oek wel gauw es eert sundug hene. Ik sei teugen mien büfrou: Wat binne jou bruun. Jou konnen wel an 'e Riviera weest hewwe. Och, nog feul ferder sei se, naar Terhorne. Liuwe: „Dan mag die hur skoalgeld wel weer es ophale. Of se hèt het fer- keerd ferstonnen." August: „In ieder gefal, Bouke reest de straatweg uut en bij d,e Sneker- hoek mut ie even uutwieke foor een ploegje skoalkienders, en mis is 't. Een auto snipt em, en Bouke teugen de flakte Manus: „Dat mutte wij op óns leeftied altied ferlieze. De stienen binne har der as ons ouwe bonieert," August: „Nou, en doe is Bouke met de ambulanze ophaald, en tuusbrocht. En Jouke docht, ik sêg het maar even, dan wete de mannen der rriar wat fan." Dorus: „Hij wü hier netuurlijk niet hene. Hij wist oek niet, dat Willem fut is." Rein: „Nee, Willem en Jouke kenne as kat en hon. En dat allenich om een mokkeltje, fan meer as feertig of fief- tig jaar leden." Manus: „Mar in die dingen is Willem een harden-een!" Liuwe: „Wij musten mar es bij Bouke kieke. Het is altied een goeie Bouke, en, het begroat mie süver om em." Rein: „Mar 't is sien eigen stomme skuld. Wie kruupt nou met syn ouwe, wrakke lief op son bromstra. Op óns leeftied mut je lope. Niet fietse, niet ploffeNee, klettereLope! Manus: „Nou, ik weet goed raad. Wij lope met mekaar naar Bouke." Dorus: „Mar daar kenne wij fansels niet met lege hannen ankomme August: „Sü die al wat hewwe magge?" Liuwe: Dat wete we niet. Mar anders wat bloemen." August: „Sü die de reuk fan 'e bloe men wel an sien hoofd hewwe kenne?" Liuwe: „Der binne oek wel bloemen, die 't riiet rüke." August: „Jaaamaarrehdaar ken oek eikeneen niet teugen. Daar krij je soms poesten fan." Rein: „Ik docht mar wat fruit." August: „Is de fraag fansels, wat de dokter der fan seid." Dorus: „Ik loof dat Auguust bezig is, om em der foor weg te wienen. 't Be groat die weer om 'e senten sekér hè, ouwe deune potter." August: „Waarom nou drekt so raar. As we wat geve, is het de man, niet so ferskrikkelijke feul, mar dochs wel so feul, dat ik temeensen wel graag wete wil, waar 't blieft, en of Bouke self der wat an hèt." Manus: „Ja, stel je foor, dat Jouke sien groate neus der in steekt. As Wil lem hier waar Rein: „Willem is der niet. En we mut te óns oek rédde kenne sonder Willem." Liuwe: „Lég nou niet te lekskooien. Wij kenne óns best rédde sonder Wil lem. Mar Rein seit dat, omdat ie ein- lings fient, dat Willem een opperteur en een baasspeuler is." Rein: „En dat is ie oek." August: „Dat must sêgge as ie der bij is." Rein: „Wat dochstou sünige suurtsje- slikker, dat ik dat niet durfde Dorus: „Ik mut het nog sien, Flewie- lene, Willem ken prate as een adve- kaat. Hij ferswetst je, waar je bij StdTlG Rein: „O, ja? Nou ik lus em. Met süker en butter." Liuwe: „Ophouwe jonges, ophouwe. Heden, heden, binne jim skoaljonges, die 't ruzie hewwe over knikkerts, of ouwe kerels, die Manus: „Mekaar so noadig hewwe, en miskien mar een klein ends je meer te leven. Dit gaat feul te raar, mannen. Feul te raar." Liuwe: „Nou, mutte we nog naar Bouke, ja of nee?" August: ,,'t Is mie laat genoeg wud- den. Salle we dat een andere keer mar es doen?" Liuwe: „Né, sukke dingen mut je niet te lang uutstelle. As we nou fanmid- dag es lappe, en we gane der morren- froeg hene Dorus: Dat ken om wij wel." Rein: „Ik fien 't oek best. Hoefeul mutte we de man dokke! Een rieks- daalder?" August: „Wat seistou? Een rieksdaal- der? Meensen, meensen, mar, och he den Janus: „Twee kwartsjes komt eerst niet?" Liuwe: „Ja, dat had ik oek ini 'e kop. Rein: „Willem is der niet, dan blieve der dus vijf kappitallisten over. Dan wurdt het een rieksdaalder met me- Tcclclt August: „Das al een heel bedrag Dorus: „Foor een rieksdaalder kope jou niet so feul. Eén avond op 'e ker- remus, en dan kenst negen uur wel naar huus gaant." Rein: „Ik bin der gusteravund even oversjeifeld, och, en ik fon het oek nog wel gesellig." Liuwe: „Ja, ik bin der al es even weesd, en ik wü der morrenavund nog es even kieke." August: „Das dan de laaste avund oek al weer seker?" Rein: „Ja, overmorren kenst weer fei- lig over 't Saailand lope, August." Manus: „Ik bin der helemaal nog niet weesd. Het seit mie niks meer." Dorus: „Ik fien 't wel leuk, mar ja, wij ouwe kerels denke altied an 'e Liwwadder kerremus fan son dertig, feertig jaar ledenen dan is dit niks fanself." Rein: „Och, niks, niks, dat weet ik niet. Mar ja, wij doene niet meer met, en doe skopten we altied een best stuk lol." Liuwe: „Wete jim nog wel, dat se fan die knoktenten hadden? Daar konnen je fechte met 'e beer, of één of an dere worstelaar." v Dorus: „Ja, ik weet nog wel, dat je een daghuur ferdiene konnen met foor beer of so te speulen. Dan kropen je in 't berefel, en mar rauze Rein: „Daar hèt hij, hoe noemden se em oek al weer, son mooie bak met beleefd. O ja, ik loof dat het Luukje- dicht waar. Wat geeft het oek. Die hadde em ferhuurd, en de eerste avund won ie het fan eikeneen. Maar de an dere avund waar der een mattroas en die raakte em best. Dat hij achteruut, an 't seil fan 'e tent toe. En daar ston den sien maten achter te kieken en te gniezen. Eén hadde een lange naald en die gaf em een prip, dat hij floog fooruut, en die mattroas waar ner gens meer!" l cnFB Knielappen Motorhand- Gereedschap- Motortassen Luxe schoenen diPprcp Rubberlaarzen schoenen tassen Werkschorten Zeemleder RUBBER Waterpakken Motorhelmen Geldtassen Werkschoenen CANVAS Leren kleding Motorbrillen Actentassen Motorlaarzen Schuimplasticbcdden 1 36.50 Ook in elke almeting verkrijgbaar (rie onze etalages) Kleine Kerkstraat 16-18-20 Leeuwarden, tel. K 5100-7557 Oerdegelijk tegen zeer lage prijzen

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 15