abonnees Zevenduizend ACHTER DE NAAIMACHINE De Leeuwarder vertegenwoordiging van de Singer-naaimachines, die aan de Nieuwestad bij de Lange Pijp is gevestigd, heeft ook dit jaar weer het ongetwijfeld loffelijke initiatief geno men meisjes van negen tot elf jaar poppenkleertjes te laten maken. Dat gebeurde in het eigen bedrijf, waar maar liefst negen electrische naaima chines ter beschikking werden ge steld van de jongedames, die uiter aard met groot enthousiasme deze kost bare apparatuur in gebruik namen. Natuurlijk stonden ze daarbij onder toezicht en leiding, alhoewel de twee daarmee belaste dames nu ook weer niet met zorg en angst stonden te wa ken over het kostbare bezit van hun firma. „Ze kunnen er eigenlijk niets aan stuk maken", verzekerden deze leidsters, „vooral electrische machi nes geven weinig aanleiding tot storing of ongemak, omdat ze niet achteruit- gedraaid kunnen worden". Toch vre zen we, dat de meeste van deze jon gedames thuis niet met de vingers aan moeders naaimachine mogen komen en dat verklaart wel voor een belang rijk deel de animo voor deze poppen- kleertjes-wedstrijd. Want een wedstrijd was het. Het ging om de vraag, wie het netst met de ma chine kon werken, met materiaal en patronen van de firma. Wat die pa tronen betreft, de dames van de lei ding hadden van tevoren de kleertjes op maat van de poppen geknipt, zodat de jonge costumières niets anders te doen hadden dan de zaak in elkaar zet ten. En dat was natuurlijk vèruit het mooiste deel van het werk. Deze privé-organisatie van een klein stukje vacantie-ontspanning lijkt ons een zeer waardeerbaar initiatief; een idee, dat navolging waard is. Mis schien laat een zaak in gereedschap nog eens een stel jongens naar harte lust timmeren? In het begin van deze maand heeft het aantal abonné's op „De Leeuwarder Gemeenschap" de zevenduizend overschreden. De snelle groei wordt wel zeer dui delijk gedemonstreerd door de gang van zaken sinds het begin van het jaar. Op 1 januari telde ons blad 5561 abonné's, eind fe bruari werd de zesduizendste in geschreven en dit aantal is dus inmiddels al weer met duizend verhoogd. Bewijst deze vooruitgang, dat ons blad de bijzondere belangstel ling der Leeuwarder burgerij ge niet, een deel van de eer komt stellig ook toe aan de Leeuwarder Werkgemeenschap, die een inten sieve propaganda voor ons blad laat voeren. Licht en donker: een impressie van de kermis van dit jaar

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 17