Wat heeft U beleefd? „Geen" en „Een" In het vorige nummer van ons blad hebben wij een (eerste) mededeling gedaan over onze vacantie-prijsvraag van dit jaar. Wij vragen onze lezeressen en le zers bijzondere vacantie-ervarin- gen op schrift te stellen en ons deze verhalen toe te zenden. Het gaat ons niet om algemeenhe den, maar om persoonlijke bele venissen, vrolijk of droef, maar in ieder geval het navertellen waard. Dus geen verhalen over de bijzondere schoonheid van Ameland, de Alpen of Monte- Carlo, niet over de onaange naamheid van regen in het alge meen. Wel willen we onze volle aandacht schenken aan een eventuele ontmoeting met Gina Lollobrigida aan de Rivièra of met minister-president Drees op Ameland. En wanner u zwer vend in de Oostenrijkse bergen, daar nu uitgerekend uw eigen buurman uit Leeuwarden ont moette, dan maakt u een goede kans op publicatie van uw ver haal. De spelregels voor deze prijs vraag zijn zeer eenvoudig. U zet uw verhaal op papier en het geeft niet, of het in perfect Ne derlands is geschreven, dan wel hier en daar wat taal- en stijlge breken vertoont. Dat halen wij er wel uit, wanneer het tot publi catie komt. Ook op de lengte hoeft u niet speciaal te letten; wanneer het verhaal te lang is, dan nemen wij de vrijheid het tot de gewenste omvang in te korten. Wanneer u een foto ter illu stratie kunt bijvoegen (een va- cantiekiekje met de hoofdper soon of hoofdpersonen van het verhaal), dan kan deze wellicht worden gepubliceerd. Het liefst publiceren wij uw verhaal met de volledige naam als onderte kening. Wilt u dit niet (bijvoor beeld, omdat oom Piet niet mag weten wie hem die kool heeft gestoofd), dan mag u ook een fantasienaam gebruiken. Het beste verhaal honoreren wij met een tientje en de moge lijkheid blijft voorbehouden, dat we meer dan één verhaal publi ceren en honoreren. U heeft tot 1 oktober de tijd uw verhaal te schrijven en in te stu ren aan het adres: Redactie „De Leeuwarder Gemeenschap", Voorstreek 101-103, Leeuwar den, eventueel dus met bijvoe ging van een foto. Wilt u het verhaal en/of de fo to terugontvangen, dan dient daarvoor porto te worden bijge sloten. Rectificatie In ons artikel „Hilversum en Bre men" (julinummer) is een storende zetfout blijven staan. Over de verhou ding tussen Holland en Friesland aan de ene kant en de toenadering tot de Duitsfriese gebieden kon men lezen: „Natuurlijk is dit internationale Frie se contact een uiting van wrevel te gen een gebrek aan belangstelling voor Friesland elders in het land". Dit scheelde slechts één letter bij wat be doeld was, maar de betekenis van de zin is daardoor precies in het tegen deel verkeerd. Er moest staan: „Na tuurlijk is dit internationale Friese contact geen uiting van wrevel enz". Deze zetfout herinnert ons aan een soortgelijke vergissing, die enige ja ren geleden in een der Friese dagbla den is voorgekomen. Daarin werd over een jubilaris gemeld: „In verband met een sterfgeval in de familie zal een groot feest worden gehouden". Ook hier ontbrak de letter g op de be slissende plaats: zal geen groot feest worden gehouden.". Buurmans leed troost, zullen we maar zeggen. Een bloemetje voor thuis

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 3