i l| De Sure: „Muffe jimme es kieke mannen, daar loopt Sietse de Meelpüde oek. Wat is die kroem wurden niet?" De Prumer: ,,De must niet denke dat dat komt fan ut meelsjouwen, want dan bist mis. Mar hij skient een wief te hewwen met fijf broeken ah en dan wete jimme ut wel." De Sure: ,,Ja, as je de hele dag met een suur wief en een sware meel püde op 'e nek sjouwe mutte, dan groei je op 't laast as een koeiestut Jouke: ,,Wat wuust daar met sêge?" De Sure: ,,Nou ja, koeiestutten hewwe de eigenaardige gewoante om naar de gron te groeien." Jouke: „Nou must ophouwe. Ik snap alleenig nog niet, wat dat nou met Turkstra besküt te maken het." De Prumer: ,,Ik denk weenliks dat die koeiestutten wel niks met besküt te maken hewwe, mar ut meel wèl. Ik weet fan Willem wel, dat se bij Turkstra ut allerfijnste meel brüke en dat daarom die besküten so lekker binne." De Prumer: „Se hewwe mij f er telt, dat Turkstra elke week wel tachtig- duzend eiers in 'e besküt doét, sü dat waar weze?" De Sure: Hest dou dan nog nooit donderdags die grote frachtauto rieden sien met al die kisten met eiers? Dou konst dien ogen wel in dien buse hewwe." Jouke: „Ho, ho, Sure, dou must niet daliks so gremietig wurde. Ik bin de forige week met fakansje weest naar mien soan op Flielan, en nou kanne jimme nooit rade wiet ik tegenkommen bin." De Sure: „Nou?" Jouke: „Die Turkstra-Sweed, wete jimme nog wel? En alle gadbasten in ut dorp liepen met een rol Turkstra besküt in hun tas, en alle jonges foetbalden met Turkstra ballen. Je wudden der suver gek fan." De Prumer: „Dan must dou beslist an 'e Turkstra besküt, want daar sit een senuwsterkend middel in. Lecithine noeme se dat loof ik." BIJ DE ODWEHOOF

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 4