DE GEMEENTERAAD II VERGADERING BIJEEN 12 De nieuwe gemeenteraad van Leeuwarden, in verga dering bijeen, is het onderwerp van deze serie foto's, die in de bijeenkomst van 5 november werd gemaakt. De vijfde november was een woensdag; het is regel, dat de raad eens in de drie weken op woensdagavond om half acht bijeenkomt voor het afdoen van de za ken, waartoe dit hoogste orgaan van het gemeen tebestuur gerechtigd en verplicht is. Dat dit veel is, in overeenstemming met de uitgebreidheid en inge wikkeldheid van de gemeentelijke huishouding, komt wel duidelijk tot uitdrukking in de lengte en de geva rieerdheid van de agenda's voor deze vergaderingen. Verreweg de meeste punten daarvan worden aan de orde gesteld en zijn voorbereid door het college van burgemeester en wethouders, dat het dagelijkse be stuur van de gemeente behartigt; in de meeste ge vallen besluit de raad, al of niet na discussie, „over eenkomstig het voorstel van b. en w.", maar dit is uiteraard geen wet van Meden en Perzen, want de gemeenteraad loopt niet aan de leiband van „het college" het omgekeerde ligt meer in de lijn. Niet alle zaken van de gemeentelijke huishouding hoeven overigens de gemeenteraad te passeren; het college van burgemeester en wethouders heeft ook eigen be voegdheden, hem door de wet verschaft of door de raad zelf gegeven. En tenslotte zijn er ook nog taken voor de burgemeester alleen, waarover dus het college van B. en W. en de raad niets te zeggen hebben. Maar laten we de dames en heren van de gemeente raad thans aan u voorstellen. We hebben de raadsle den daartoe (op de foto uiteraard) van nummers voorzien om herkenning en plaatsbepaling te verge makkelijken. Die plaatsen blijken uit het schetskaar tje van de indeling van de raadzaal in het midden onderaan, waarop dezelfde nummering is aangebracht. Wanneer u eens een zitting wilt bijwonen op de pu blieke tribune, dan is het wel nuttig deze leidraad mee te nemen. Hier zijn de dames en heren, in volgorde van de nummering: 1. Voorzitter van de raad: burgemeester mr. A. A. M. van der Meulen. 2. Gemeentesecretaris P. P. de Jong. 3. Wethouder mr. J. van der Schaaf (Openbare Werken). 4. Wethouder H. Pols (Bedrijven, Huisvesting) 5. Wethouder J. Tiekstra (Onderwijs, Financiën) 6. Wethouder J. T. Vellenga (Sociale Zaken) 7. Joh. de Jong (P. v.d. A.) 8. J. Spiekhout (P. v.d. A.) 9. P. J. Mani (P. v.d. A.) 10. J. Bootsma (P v.d. A.) komt niet op de fo to's voor. 11. Mevr. L. RingenaldusVan der Wal (P. v.d. A.) 12. J. H. de Vries (P. v.d. A.) 13 J. Venema (P. v.d. A.) 14. B. B Hartstra (P v.d. A.) komt niet op de foto's voor. 15. Mr. J. J. Keuning (P. v.d. A.) 16. P. Ytsma (P. v.d. A) 17 Mevr. G. Boersma-Hemminga (P. v.d. A.) 18. Mevr. J. HiemstraMolenaar (P. v.d. A.) 19. J. ten Brug (P. v.d. A.) 20. J. Volbeda (P. v.d. A.) 21. B. van der Veen (P v.d. A.) 22. Dr. R. A. Hoekstra (V.V.D.) 23. B. van der Heijde (V.V.D.) 24. Ir. B. C. van Balen Walter (V.V.D.) 25. Mr. B. P. van der Veen (V.V.D.) 26. J. de Vries (C.H.U.) 27. O. Santema (C.H.U.) 28. D. Bosgraaf (C.H.U.) 29. K. J. de Jong (A.R.P.) 30. O. Heidinga (A.R.P.) 31. W. M. de Jong (A.R.P.) 32. H. Balt (A.R.P.) 33 G. Jongbloed (A.R.P.) 34. P. J. Engels (K.V.P.) komt niet op de foto's voor 35. Mevr. J. C. M. HeijmeijerCroon (K.V.P.) 36. G. D. Kamstra (K.V.P.) 37 G. L. Taylor Parkins (K.V.P.) 38. J. Klijnstra (Pacifistisch-Socialistische Partij) 39. M. Beuving (Comm. Partij Nederland) En links onderaan ziet men de twee stenografen (stenogravinnen is toch echt niet goed....), die van (vervolg zie pagina 17)

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 12