<j-[et water um )>e tanken SINGER MAATSCHAPPIJ N.V. Singer is de kwaliieits naaimachine 15 Met kramp in de tenen en kuiten waadden m'n zwager een corpulent, klein maar energiek manneke en ik met de broekspijpen hoog opgestroopt, hij met een schop en ik met een busje in de handen, door de ijskoude blubber van het Amelander Wad. Het was te gen vier uur in de ochtend. We waren op zoek naar zeewormen die als aas dienst moesten doen voor de scholletjes die we voornemens waren met een lijn, waaraan dertig haken waren be vestigd, te verschalken. Het vistuig moest tussen vier uur en half vijf wor den uitgezet, ongeveer op het moment dat het tij keerde. Men zwager die bij vroeger op Ame land doorgebrachte vacanties erva ring had opgedaan met deze vorm van vissport, voelde zich min of meer spe cialist trad op als de onbetwiste lei der van de expeditie. De zeebodem is rijk voorzien van wor men, van die dikke, vette, met een verharde staart, waarvan je, bij het voor het eerst hanteren de koude ril lingen over je rug gaan. Al spoedig hadden we onze voorraad wormen bij een gezocht. Alles verliep volgens plan! Om vijf uur stonden we weer op de zeedijk on ze sokken en schoenen aan te trekken. Met een tevreden veldheersblik keek m'n zwager nog eens in de richting van ons vistuig, dat ongeveer 80 meter van de dijk vandaan, aan lange stokken be vestigd op de bodem van de Wadden zee rustte in afwachting van de komst van de scholletjes. M'n zwager raadpleegde z'n horloge! Wij repareren alle soorten naaimachines vakkundig Naaimachines desverlangd op gemakkelijke betalingstermijnen Gratis stop- en borduurcursus NIEUWESTAD 119 - LEEUWARDEN Telefoon 4182. Onze eigen auto's komen door geheel Friesland „Om half zeven moeten we het tuig inhalen" verordonneerde hij. We be gaven ons naar ons zomerhuisje om daar onze verkleumde voeten nog even bij moeder-de-vrouw onder de manu facturen te steken. Precies half zeven stonden we weer aan het wad, maar, och arme, m'n zwa- ger's ervaring rond de getijdenbewe ging bleek schromelijk te kort te schie ten. De zee was zo snel opgekomen, dat de stokken waaraan het vistuig be vestigd zat nog maar juist boven het water uitstaken en dat terwijl we er op gerekend hadden, dat we opnieuw met opgestroopte broekspijpen onze missie zouden kunnen vervullen. M'n zwager, die z'n prestige kenne lijk in gevaar gebracht voelde, was zeer besluitvaardig. Hij ontkleedde zich en begaf zich met een houten bakje, waarin hij het tuig en de vis hoopte te bergen, te water. De voettocht van 80 meter door de Waddenzee leek een enorme afstand. Toen hij de stokken had bereikt, zag ik tot m'n schrik, dat de man, die niet kon zwemmen, tot aan z'n kin in het water stond en dat het meegenomen bakje maar zo'n beetje voor z'n gezicht ronddobberde. Moedig begon hij het tuig naar zich Het verzoek aan onze lezers om ons hun vakantieavonturen te doen toekomen, heeft niet de oogst opgeleverd, die wij hadden verwacht. Er kwamen slechts enkele inzendingen binnen: aan genomen moet dus worden, dat verreweg de meeste onzer lezers een vacantie zonder avonturen of grote emoties hebben gehad. Daar is niets tegen; het is zelfs de bedoeling van de vacantie, die op rust ingesteld moet zijn. Dat er toch vreemde dingen kunnen gebeuren, leert inmid dels het verhaal van de heer G. de Vries, Corellistraat 73 c, dat hierbij is afgedrukt en met één bedrag van 10.- wordt gehono reerd. toe te trekken en in het bakje te depo neren. Het leek op afstand een moei zaam karweitje, en hij vorderde slechts langzaam. Toen m'n zwager de laat ste stok naderde, zag ik hem tot m'n schrik en ontsteltenis plotseling kopje onder gaan.Hij worstelde en kwam boven.... Een laatste ruk., en het tuig was binnen. Daarna met het drijvende bakje terug naar de zee dijk. Opnieuw kopje onder. Met hartkloppingen stond ik gespannen toe te zien of hij het zonder hulp kon kla ren. Inderdaad, enige meters ver der op kwam hij weer boven en z'n li chaamslengte bleek verder de Wadden zee te kunnen trotseren. Hij was grijs en grauw in het gelaat toen hij met het bakje onder z'n arm tegen de zeedijk opklauterde. „Hoe staat het met de vangst?" riep ik ge veinsd enthousiast om hem niet te la ten merken, hoe erg ik geschrokken was! „Praat me er niet van!" lispelde m'n zwager, „één scholletje!" Ik keek hem opmerkzaam aan maar ont dekte nog niet wat er aan schortte. „De vis wordt duur betaald" ging hij ver der, ,,'k Ben daar net m'n gebit kwijt geraakt!" Tegen het middaguur waad den we opnieuw over de inmiddels droog gevallen Waddenzeebodem, nu niet zoekend om wormen doch om een gebit! Te vergeefs! De vis werd duur betaald! Mijn zwager bracht zijn va cantie op Ameland verder lispelend door!

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 15