Ontwikkeling van de jazz ansavjMen derdc avond jeugduiwersiteit FRIESE USU/EQEN CENTRALE De derde avond van de Jeugduniver- siteit van de Sectie Jeugd der Stich ting Leeuwarder Gemeenschap is op 10 december in hotel Amicitia. Dan zal de heer S. J. van der Molen uit Drachten een, met grammofoonplaten geïllustreerde, inleiding houden over de ontwikkeling van de jazzmuziek. Ook deze avond is in de eerste plaats bestemd voor de leden van de bij de Sectie Jeugd aangesloten organisaties, die een toegangsprijs betalen van 0.50. Dezelfde prijs geldt voor leer- lingen van middelbare scholen, kweekscholen, H.T.S. en gymnasia. Zij kunnen kaarten krijgen bij het bureau van de Stichting Leeuwarder Gemeen schap, Raadhuisplein 32. Ook dienst plichtige militairen hebben voor 0.50 toegang. Voor andere belangstellenden is de toegangsprijs 1.50; ook deze kaarten zijn verkrijgbaar bij de Stich ting Leeuwarder Gemeenschap, Raad huisplein 32. De eerste twee avonden boden een uniek programma: drs. Fop I. Brou wer over de natuur van ons land en dr. J. J. Raimond Jr. over de ruimte vaart. Ongetwijfeld zal ook deze derde avond, gewijd aan de ontwikkeling van de jazz, veel belangstelling trek ken, zodat het aanbeveling verdient tijdig kaarten te halen. Tot ziens in de Beurs Bij de aanvang van het nieuwe Win- ter-seizoen vestigt het bestuur van de IJS WEGEN CENTRALE gaarne de aandacht van onze stadgenoten op het werk van de IJ.W.C.: het uitzetten van BETROUWBARE baanvakken; het aanstellen van baanvegers; het inrichten van opbindplaatsen, enz. enz.. Dit alles verhoogt het genoe gen, de veiligheid en het gemak van de schaatsliefhebber. Men kan per sei zoen voor 30 cent lid worden van de IJ.W.C. Lidmaatschapkaarten zijn on der meer verkrijgbaar bij de secreta ris, de heer J. G. Wolbers, Mesdag straat 40. De dansavonden in de bovenzaal van de Beurs, geor ganiseerd door de Stichting Leeuwarder Gemeen schap, gaan weer beginnen. De eerste is vastgesteld op 29 november en daarna zal op elke zaterdagavond in de decembermaand deze gelegenheid tot dansen worden geboden. Dit is dus op 6, 13, 20 en 27 decem ber. De leiding der avonden wordt weer verzorgd door de heer F. C. van der Zwaag. Zoals men weet zijn deze avonden speciaal bedoeld om de jeugd vertier te bieden op de zaterdagavond de uitgaansavond bij uitstek, die vaak te weinig vertier biedt. Nadere mededelingen zullen door mid del van advertenties in de dagbladen worden gedaan.

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 5