15 Een winterse nevel hangt over het water van de Dokkumer Ee Achter het puin van de Gedempte Keizersgracht verrijst het nieuwe gebouw van het Teletoondistrict op pag. 17 zien jullie alle figuren uit het kinderverhaal, dat je dit jaar in „De Leeuwarder Gemeen schap" hebt gelezen. De tekenaar heeft Kapitein Kijk-Uit en zijn vriendjes en alle dieren bij elkaar op één plaatje getekend en ook het schip staat er bij. Nu zie je wel, dat al die tekeningetjes zo maar door elkaar zijn gezet het is niet één plaatje geworden. Maar dat is niet zo erg, want je kunt ze natuur lijk uitknippen. En daarvoor of daarna kun je ze kleuren met kleurpotloodjes of, wanneer je het héél mooi wilt doen, met water verf. Met die gekleurde en uitgeknipte figuurtjes kun je verschillende din gen doen. Je kunt ze op een vel papier plakken en zo een nieuwe tekening maken, met een zelf ge tekend landschap er bij. Dat kan erg mooi zijn, maar nog aardiger is er een kijkdoos van te maken. Dan moet je de figuurtjes rechtop in een doos (een schoenendoos bij voorbeeld) zetten en er van allerlei bijmaken om er een mooi geheel van te maken. De uitgeknipte pop petjes kun je het best op stukjes stevig papier plakken, want an ders blijven ze niet mooi rechtop staan. Voor dat plakken kun je bij de boekhandel (en ook wel bij an dere winkels) speciale lijm in tu bes kopen. Die lijm is voor dit doel beter geschikt dan stijfsel en derge lijke plakmiddelen; in de eerste plaats, omdat de kleuren (vooral bij waterverf) niet gaan uitlopen. En in de tweede plaats, omdat je geen last hebt van kromtrekken Vraag maar, of je zo'n tube lijm voor een paar dubbeltjes mag ko pen. Misschien moet je er ook nog wel wat bijmaken om de kijkdoos goed te versieren. Op onze tekening staat maar één palmboom, maar als je er méér wilt hebben, dan kun je die gemakkelijk overtekenen. Water maak je van blauw (of blauw geverfd) papier en voor het land zul je wel heel wat groen no dig hebben. Voorin de kijkdoos, die je aan de bovenkant met doorschijnend pa pier dichtplakt, maak je een rond kijkgaatje en wanneer alles klaar is, dan kun je je hele familie, je vriendjes en nog een heleboel an deren van al dat moois laten genie ten. En wij van de redactie van „De Leeuwarder Gemeenschap" willen die kijkdozen ook wel eens zien. We willen zelfs een prijsje (een kinder boek) voor de mooiste geven. Dan moet je de doos brengen bij het bureau van de Stichting Leeuwar der Gemeenschap, Raadhuisplein 32 (vlak bij het Stadhuis) uiterlijk op 5 januari. Een paar dagen later kun je je kunststuk dan weer te rughalen en in het januarinummer zullen wij vertellen, wie de prijs heeft gewonnen.

Leeuwarder Gemeenschap | 1958 | | pagina 15