KINDEREN OP DE FIETS SINGER MAATSCHAPPIJ N.V. Singer is dc kwaliteits naaimachine Onveilig verkeer Wij repareren alie soorten naaimachines vakkundig Naaimachines desverlangd op gemakkelijke betalingstermijnen Gratis stop- en borduurcursus NIEUWESTAD 119 - LEEUWARDEN Telefoon 24182. Onze eigen auto's komen door geheel Friesland Wie een half uurtje op een druk punt het voorbijrijdende verkeer gadeslaat, ziet tientallen overtredingen der ver keersregels en, binnen de perken der voorschriften, komen zoveel voorbeel den van onverstandig en dus gevaarlijk gedrag voor, dat het nog altijd mag verwonderen hoe velen op hetmpper- tje het vege lijf weten te redden. We gaan er een gewoonte van maken bij dit kijken het fotograferen te voegen en we hopen u elke maand zo n op de gevoelige plaat vastgelegd voorbeeld van onjuiste gedragingen in het ver keer onder ogen te brengen. Hier is het eerste plaatje van de se rie „Onveilig Verkeer". Drie 3°ngens op één fiets, links door de bocht gaand op het verkeersplemtje bij de worden, mits het rijwiel is voorzien van kinderzitjes, met voldoende steun voor rug, handen en voeten. Of men zich voldoende aan deze regel houdt. We vrezen, dat er nog wel eens een foto van deze vorm van „Onveilig Ver keer" in ons blad zal verschijnen.... Harlingerstraatweg een zeer druk punt. Eén jongen op het zadel, een op de middenstang en één op de bagage drager. De fiets is volkomen oyerbela- den, de jongen op het zadel (die het geval moet besturen) mist de nodige bewegingsvrijheid, zijn kameraadjes hangen er maar wat bij. In een onver wachte situatie zijn deze drie kinde ren weerloze slachtoffers van het ver keer vooral omdat een flinke snelheid nodig is om dit slingerende geval m evenwicht te houden. Die snelheid, met de zware belasting, brengt mee dat niet vlug kan worden gestopt en wanneer het tot een valpartij komt dan tuimelen de jongens alle kanten uit. Niet genoeg kan worden gewaar schuwd: ouders, let op uw ^mderen. Laat ze geen vriendjes achterop voorop meenemen, zelfs al mogen er officieel twee kinderen op een fiets zit ten (beneden 18 jaar geldt als voor schrift, dat de „passagier jonger moet zijn dan de berijder) En wan neer uw kind geen fiets heeft, verbied het dan met een vriendje mee te rij- den. Voor personen boven 18 jaar geldt, ten aanzien van het meenemen van kinde ren op de fiets, dat twee kinderen, jon ger dan tien jaar, vervoerd mogen De Klaarovers bleven actief, ook bij de lelie sneeuwstormen

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 5