SINGER MAATSCHAPPIJ N.V. Singer is de kwaliteits naaimachine 16 Onder het klokje De griep heeft de gelederen wat ge dund. Toch gaan de gesprekken voort. Ja, zelfs wordt besloten met eigen partij en eigen lijst aan de ver kiezingen deel te nemen. Leest u maar. Rein: t Sal mie es benije hoefeul klanten der fanmorgen onder 't klokje komme salie". Dorus: „Ferwachst niet so feul Rein?" Rein: „Nee, jonge, 't is allemaal griep. Willem hadde de griep: Bouke huuste en pruuste guster alas een ouwe kerelAuguust is oek al twee dagen niet weest". Liuwe: „Der binnen ferskeidene halve meensen as je dat so hore. Ik docht gusteravend, Liuwe docht ik, daar gaast ouwe roebel. Piene kop, het sluk- ken dee mie seer" Dorus. „Ja, dat binne de sinktoanen fan 'e griep, so as mien opasêgger het altied seit. SinktoanenHij is nou foor 't derde jaar op 'e Uloskoal". Rein: „Hij seit het ferkeerd of dou brengst het ferkeerd over, mar het is even anders. Allafijn, wij wete wat de bedoeling is". Liuwe: „Dat docht ik. De griep. Mar ik hew een setroen uutsogen en wat asperienen innomen en om een uur of acht op 'e kooi klommen, nou en ik loof dat ik het er aardig uutswitten hew". Rein: „Mar al met al stane we hier met drie man. Liuwe, Dorus en ik sei de gek. Drie man. Ken de fergadering wel deurgaan meensen?". Dorus: „Ik ferwacht Manus anders oek nog. Hij waar al wat hallef". Rein: Dus as die nog komt, dan binnen we op drie en een halve man". Dorus: „Hoe wuust sêgge?" Rein: „Nou, dou seist dochs, dat Ma nus hallef waar". Dorus: „Hou op met dien wilde grap hes. Flewielene. Straks lache we die klok nog fan boven en dan mustou beta le, want dan bistou de aanleidende oorzaak". Liuwe: „Jonge, jonge, hoor die dikke Dorus es aflopen. Je kenne wel merke dat baas Willem fut is, eikeneen hèt een woard as een wust". Rein: „Ja, dat sêgge se in den Haag oek: nou baas Willem fut is". Liuwe: Mar wie komt daar an? Né, niet achterom kieke, Rein, rade. Wie komt daar an?". Rein: „Sterke Willem!" Liuwe: „Mis Rein: „Manus Briltsje!" Liuwe: „Mis!" August: „Goeidaaaag. Jim bin niet machtig". Rein: „Griep". August: „Hew ik had. Eerguster de hele dag op bed leid. Wat kiene slikt en gusteravond twee kujjakjes". Rein: „Twee kujjakjes, wat sal die dat begroaten hewwe August. Twee dure kujjakjes in een oud, siek en beroerd lichem". Augus: „Ik laat dij prate, Rein. Ik hooi je wel, mar ik acht je niet. 't Is mien eigen geld en mien eigen kujjak". Liuwe: „Hest nog een steertsje over, Auguust?" August: „Jawel, mar ik hew het niet bij mie. Ik hadde op een man of seven rekend, en dan waar het de moeite niet weerd. Mar och, met sien fre- ren Mar weet nou alles es focr- uut". Rein: „Dan is riek wurden gien keunst. Mar we kenne best met dij naar huus gaan om dat fleske met mekaar even soldaat te maken". August: „Ja, dat sal wel, mar ik hew jou niet noadig. Waar binne de ande ren? Oek de grap?" Liuwe: „We denke fan wel. Wat mut je anders hewwe teugenwoordig Dorus: „Nee, Bouke of Willem salie de muzels of de kinkhoest wel niet hew we". Rein: „Willem seker niet, want ik loof dat 'k em ankommen sien. Kiek daar, op 'e Wuddumerdiek, met nog een ouwe dregonder. Ik sien so niet, wie 't dat is". Liuwe: „Ja, dat is Willem. Se stane nou stil. Even deurprate denk ik". Dorus: „Willem is aardig beter loof ik. Hij staat te swetsen en te sweren. Hij slaat met hannen en futen". August: „Ja, wat ken ie prate niet? Hij is nou wat te oud, mar anders waar ie wel geskikt foor de pollentiek". Rein. „Dan richten we nog een nije pertij op .Een heel skoft leden hadden we daar oek al een mooie naam foor. Hé, hoe waar dat nou?" Liuwe: Hoe bedoelst. Hadden wij een pertij bedocht en oek hoe as die hiete must? Ik weet er niks fan. Niks. Mar dan oek niks!" Dorus. Muskien dat Willem het nog weet. Temeensen as ie nog uutpraat raakt fandaag. Hé, nou lope se tegare weer terug". Rein: „Bok! Ja, so waar het: Bok!" Liuwe: „Wat nou Rein. Skelst één fan ons uut, of fienst Willem een onfetsoen- lijke kerel? Een bok!" Rein: „Nee, nee, nee. Mar dat binne de letters fan óns pertij. Bee-O-Ka. Het skoat mie weer in 't sin. Beweging (fan) Ouwe Kearels. Bee-O-Ka". Dorus: Stemt Bok! Foor mear pus- joen! Allen Bok!" August: „Foor mear pusjoen doen 'k altied met. Fooruit met de geit." Rein. „Nee, met e Bok. Hoe groater de Bok, hoe meer pusjoen. Stemt nu Bok"' (Naderende) Willem: „Wie mutte we stemme? Bok? Fan welke pertij is die goeie man?" Dorus: „Fan ons eigen partij. De per tij fan de ouwe bokken Willem: „En de groene bladsjes seker. Hahaha. Hatsjie! Proost. Ouwe Bok. Hatsjoe-oe-oe!" Liuwe: „Dou bist nog niet helemaal de ouwe, wel sterke? Bist er niet te froeg uutkropen?" Willem: „Muskien wel. Mar och jon- ges, as je de kop weer tille kenne, dan mut je der weer uut. So'n hele dag as een Jan Hen tuus omhange is oek niks" Rein: „Nee mar as je te gauw gane. en 't gaat weer mis, dan duurt hei muskien nog langer". Willem: „Och, ik foelde mie, hastsjoe hatsjoe, fenmorgen wel aardig. Ach jonge ast tuus sist oek, de wust wief met. Met afwasse. Even afstoffe. Wat earpeltsjes metskille. Koffiedrinke". August: „Ja, zo'n saakje is 't faak wel En mien frouw hèt dan de radio oek an. Mar dan springt se faak fan 'e ene Hilfersum op 'e ander". Dorus: „Wat een ouwe springer niet"" August: „Hou die stil Dikke. Nou waar ik tuus. En dan brulle uut 'e keu ken: Draai de radio even anders Au gust. Hij mut op: moeders wet is eh eh nou weet ik feul". Willem: „Ik weet er alles fan. Dan kwam de gimmelestiek. Setum mar even anders, Willem. Ik sei, wel nee, meid, late wij tegare die meneuvels mar es metmake. So fan, hatsjoe, de romp achterwaarts, handen in de sij". Rein: „Op je boze bolletje, allebei". Dorus: „Deden jimme dat echt, Wil- lem?". Willem: „Ach nee, we luusterden even, en dan mut je gnieze .Nu dames, op de floer. De benen gekruist onder de bips August: „Set em mar op 'e andere kant Willem. De arbeidersasperienen". F ersoekplaatsjes". Willem: „Hatsjoe. Wat seistou Auguust? Arbeiders hatsjoe as perienen Liuwe: Asperienen waren foor Willem niet so ferkeerd. Heden Sterke, wat hestou het nog op dien bustrok". Dorus: „Mar we binnen helemaal fan 'e bok afraakt. Stemst oek op 'e Bok Willem?" Willem: „Ja, wat is dat eigenlijk? Op welke lijst staat die Bok. Hewwe jim me die naam wel goed?" Rein: „De partij hiet sellef so. Bee-O- Ka. Beweging (fan) Ouwe Kearels Nummer één: Sterke Willem!" Liuwe: „Sielstra niet, en eh Rom- me nieten eh Rein: „Fondel niet, en Oud niet. Mar ons Willem!! Allemaal in 't spier man nen!! Se salie fan 'e Bok drome!" Wij repareren alle soorten naaimachines vakkundig Naaimachines desverlangd op gemakkelijke betalingstermijnen Gratis stop- en borduurcursus NIEUWESTAD 119 - LEEUWARDEN Telefoon 24182. Onze eigen auto's komen door geheel Friesland

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 16