Dansen in de Beurs ft, U/iefek over filmvorming er liemeensdjn. e -Z eeuwA' 3 De Jeugduniversiteit In de aprilmaand wordt de serie dans avonden van de „Stichting Leeuwarder Gemeenschap" op zaterdagen voortgezet. Er is goed nieuws voor de jonge dans- lustigen: de zaal is op alle zaterdag avonden voor dit doel beschikbaar, dus op 7, 14, 21 en 28 maart. De toegangs prijs is, zoals gewoonlijk, één gulden per persoon. De aanvankelijk voor 28 februari aange kondigde dansavond gaat niet door. De „Stichting Leeuwarder Gemeenschap" heeft namelijk besloten de reeds bespro ken zaal voor deze avond voor een ander doel vrij te laten. Dit is een toto van de oudste inwoner van Leeuwarden, die op 17 februari de leeitijd van honderd jaar heelt bereikt. Het is de heer I. H. Slaterus, wonende (en altijd gewoond hebbend) op de Hol- landerdijk, nu op nummer 23, met zijn dochter. Onze oudste inwoner, onze hon derdjarige, is dus Leeuwarder van zijn geboorte (een eeuw geleden) at. En dat rechtvaardigt wel zeer in het bijzonder een publieke gelukwens van ,,De Leeu warder Gemeenschap". (Foto Leeuwarder Courant-P. Boonstra) Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap 8ejaarg.no. 2 februari 1959 Redak tie-commissie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater G. T. Oostvogel O.P. A. Vandamme J T. Vellenga Hooldredakteur W. H. Kuipers Tel 28203 Adres Administratie Voorstreek 101-103, Telefoon 22046 en 22047 Redactie Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden De Filmvorming, die thans op het pro gramma van de „Jeugduniversiteit" staat, is een zaak, die vooral in Leeuwarden eigenlijk een grootsere aanpak verdient dan in één avond mogelijk is. Na het ter ziele gaan van de Filmkring Leeuwarden gebeurt er op dit gebied vrijwel niets, terwijl het publiek met geen enkele an dere vorm van kunst of vermaak zo door lopend wordt geconfronteerd dan bij de film het geval is. Speciaal het jonge pu bliek staat vrijwel critiekloos tegenover dit verschijnsel; hier manifesteert zich wel in bijzondere mate .het gebrek aan normbesef, dat voor het vormen van een eigen oordeel nodig is. Het is overigens geen wonder, dat op het terrein van de film het critische ver mogen, speciaal bij de jeugd, ontbreekt. Bij het onderwijs wordt, voor zover wij menen te weten, nergens iets aan film vorming gedaan; de tegenwoordig tot in de uiterste uithoeken van het platteland meest verbreide kunst wordt op de scho len genegeerd, als had niemand er iets mee te maken. Of deze struisvogelpoli tiek verantwoord is, kan een mooi onder werp van gesprek in onderwijzerskringen zijn, de „Jeugduniversiteit" leek het in middels zeer gewenst praktisch op dit terrein werkzaam te zijn, door het laten verzorgen van een inleiding over „Film vorming" door een prominente spreker. Deze spreker is de heer H. Wielek uit Amsterdam, die op 11 maart in hotel Amicitia over Filmvorming het woord zal voeren. Zijn betoog zal met de ver toning van enige lilms worden geïllus treerd. De avond begint om acht uur. De toegangsprijs is ƒ0,50 per persoon; de kaarten zijn verkrijgbaar bij het Bu reau van de „Stichting Leeuwarder Ge meenschap", Raadhuisplein 32.

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 3