Jules de Korte zong voor Sectie Jeugd AANWINSTEN Onze kaartleeswedsirijd Openbare Leeszaal Romans. F Arnau: Tanger na middernacht. H. v. Assumberg: Mensen op drift. M. Camp bell Barnes: Isabella de Schone. V. Baum: Ballerina. F. Bordewijk: De ak- tentas; tien korte verhalen. S. Chris- tensen: Lindemans dochters; een roman ce uit de rococotijd. M. Dendermonde: De weglopers; drie verhalen. M. Diek- mann: Een mens tekort. F. Dürrenmatt: Het gebeurde op klaarlichte dag. R. Godden: De zomer van de reine-claudes. sfc J. Jagersma: Maaike van Sinea. I. Montanelli: De dag van het feest. M. Morrison: Ezeltjes vertelden. C. J. Ooms-Vinckers: Allah's wondertum. M. Roe: Brood en rozen. A. Sosso: Meisjes zonder grenzen; lief en leed der lucht-stewardessen. J.Tey: De misdaad van de bultenaar; een detective speurt in het verleden. E. Trevor: Wachters van de nacht. S. Vestdijk: De fantasia; en andere verhalen. Diversen. F. Allan: Er is werk aan de kerk. (Evan gelisatieproblemen). G. Bell: Building your own boat. Betonwaren. M. C. Blöte-Obbes: Papier en karton (handen arbeid). A. Ducrocq: Voor de poorten van het heelal (ruimtevaart). D. van Dijk: Hoe het vroeger was. (Herinnerm- qen van een predikant). B. Engelhart ea.: 50 eeuwen schrift; de geschiedenis van het schrift. Euratoom's bijdrage tot de energievoorziening; rapport. L. Feenstra: Radio voor iedereen. M. Flot- huis: Pianomuziek. A. Gatti: Het wilde, zwarte hart; kroniek van een expeditie naar Centraal Afrika. Gids voor be jaardentehuizen, -centra, -hofjes en -ver pleeginrichtingen in Friesland. E. F. van der Grinten: Wereldtaal der vormen; inleiding tot de kunstgeschiedenis. R. Hacker: Vragen van jongeren. E. Hak bertsma: Poëzy en proaza; blomlêzing. G B J. Hiltermann: De toestand in de wereld. C. de Jong: Schilderijen zien; betekenis en ontwikkeling van de schil derkunst. J. Joppe: Prisma-autoboek. L. J. Jordaan: Vijftig jaar bioscoopfau teuil. M. Kamphuis: Vaart en tucht; opstellen over maatschappelijk werk. G Kromdijk: Bloembollen in de tuin en in huis. L. Leet Don: Natuurrampen en hun oorzaken. Het Noorden in Neder land. C. Pama: Heraldiek; geschiedenis der familiewapens van de middeleeuwen tot heden. F. C. D. Popken: Groningen; stad en Ommeland. E. van Raalte: Het Nederlandse parlement. J. D. Rahusen: Wijn. F. Raman: Combineren op het dambord. S. Reijnders: Dat gaan we maken; 80 werkstukjes. Vijftig jaar kans om te lezen; Centrale Vereniging voor Openbare Leeszalen en Bibliothe ken, 1908—1958. J. B. Wilson: English literature; a survey for students. Op 13 mei heeft de Sectie Jeugd van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap de serie bijeenkomsten van het afgelopen seizoen besloten met het optreden van Jules de Corte. Wanneer we deze door de radio zo bekend geworden artist een liedjeszanger noemen, dan klinkt dat mis schien wat ordinair. Het moet al gauw „chansonnier" of iets dergelijks zijn om goed en belangrijk te lijken. Houden we het desondanks op dit Nederlandse woord, dan is daarmee meteen aangeduid, dat de kunst van Jules de Corte eenvoudig en puur wil zijn, in overeenstemming met het wezen van de man, die haar brengt. Hij zit achter zijn vleugel en zingt bij zijn eigen virtuose spel zijn liedjes, die naar tekst en melodie getuigenis afleg gen van het dubbele talent van de maker. Jules de Corte is een klasse apart, hij is een der weinigen die bewijst, dat het goede amusement ver verheven is boven de voosheid van de meeste muzikale ge rechten, die de radio zo trouwhartig en met gulle hand oplepelt. Voor elk der liedjes van Jules de Corte kunt u „Een beetje" van ons cadeau krijgen. Deze laatste avond van de Sectie Jeugd was behoorlijk goed bezocht. Helaas kan dit niet worden gezegd van de alle daar aan voorafgaande bijeenkomsten. Het is tegenwoordig riskant iets goeds te bren gen Bijzonder groot blijft de animo voor onze kaartleeswedstrijd. Ook het stukje heden daagse stadsplattegrond van de vorige maand zette weer tal van lezers aan het speuren en vrijwel zonder uitzondering kwamen ze terecht waar ze moesten zijn. Het waren: 1. Bildtsestraat, 2. Molenstr., 3. Engelsestraat, 4. Franekerstraat. De prijs van 10,gaat deze keer naar de heer G. Demmer, Wijbrand de Geest straat 12c. ïjüëjii «IJ! Hierbij afgedrukt vindt u de volgende opgave. Wij vragen u: welke straten m Leeuw-arden zijn hier in beeld gebracht. U kunt volstaan met vermelding van de genummerde straten op een briefkaart. Deze kaart stuurt u voor 8 juni aa Redactie Leeuwarder Gemeenschap, Raadhuisplein 32 en u dingt mee naar het tientje, dat ook deze keer als prijs beschikbaar wordt gesteld.

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 17