W aarom niet op het gras 17 Bloemen sieren de Archipelweg Voormelde Huisvader'" heelt ons niet om een antwoord gevraagd, toen hij zijn stukje in de Leeuwarder Courant schreef, maar we wagen het er toch maar op een verklaring te geven van het feit, dat men in Leeuwarden beducht is voor elk experiment, dat ten doel heeft de burger en in het bijzonder de jonge burger wat meer bewe gingsvrijheid te geven. Wanneer het op het gras lopen werd toegestaan, dan zou er binnen een minimum van tijd niets zijn overgebleven van dat gras en van alles wat daarop of daarbij groeit. Want dan doet de jeugd daar precies hetzelfde als achter de wonin gen op de hoek van de Valeriusstraat en de Cesar Frankstraat onder het wakend oog" der volwassenen De rubriek der ingezonden stukken van de Leeuwarder Courant verleende op 9 juni het woord aan een Huisvader" en aan de heer K„ die tesamen al hoewel onafhankelijk van elkaar een fraai sluitend relaas opleverden. De „Huisvader" betoogde in de gebruike lijke ,,kan dat hier nu ook niet?"-stijl, dat het verbod om op de gazons te lo pen uit de tijd is. „Een algeheel verbod zoals dat in Leeuwarden geldt, raakt naar mijn gevoel een beetje uit de tijd. Het staat ook veel vriendelijker wan neer iets is toegestaan dan wanneer men afhankelijk is van het inzicht (en het humeur) van een toevallig passe rende agent van politie", aldus dit huis vaderlijk betoog. Vlak daaronder vertelt de heer K., schrijvend over de Opgroeiende jeugd" over een stel jongelui van veertien tot zeventien jaar, die achter de flats hoek Valeriusstraat-Cesar Frankstraat bezig waren het struikgewas te vernielen. „Een gedeelte deed een spel met een voetbal die herhaaldelijk door een forse slag en trap in het struikgewas terecht kwam., met het gevolg weer een ver nieling. Dit ging een geruime tijd zo door, ieder begrijpt hoeveel struikge was te lijden heeft en nog te lijden krijgt. Weer een ander aantal vermaak- Een vernielde struik bij de wo ningen achter de Valeriusstraat, hoek Cesar Frankstraat te zich met krijgertje spelen of verstop pertje, maar steeds weer in het struik gewas of op de tuinmuur. Het gevolg van dit alles is, dat achter die wonin gen de beplanting grotendeels vernield is en op zij van die woningen de twee de beplanting bijna verdwenen is in twee jaar tijds. Een schadepost van naar schatting 200,—. Het ergst is, dat deze vernielingen plaats vinden onder de ogen van de ouders die er nog be hagen in hebben ook", aldus deze in- gezonden-stuk-schr ijver.

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 17