Sectie Jeugd Programmabureau voor verenigingen Dc kaas met vacantie Bestuur is actief Nieuw initiatief van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap Het winterseizoen ligt schijnbaar nog ver in de toekomst, want eerst krijgen we nog de lange en warme vacantietijd. Toch zullen verschillende verenigings besturen zich nu al zorgen maken over de vraag wat ze straks hun leden moe ten bieden. Er zijn tal van mogelijkheden. Men kan een lezing (al of niet met lichtbeelden of film) laten verzorgen en men kan een filmvertoning organiseren. Speciaal op het gebied van lezingen en films beschikt de Stichting Leeuwarder Gemeenschap thans over een grote hoe veelheid informatiemateriaal. Daarin be vinden zich bijvoorbeeld gegevens over vele honderden films, die te huur of in bruikleen te krijgen zijn. Films van ver van ambassades, reisbu- huurkantoren, reaus enz. Deze gegevens zijn samengebracht in het Programmabureau van de Stichting Leeu warder Gemeenschap en staan gratis ter beschikking van ieder, die op dit punt geïnformeerd wil worden. Desgewenst wordt ook nog hulp geboden bij het aan vragen van lezingen of films. Men kan zich wenden tot het Programmabureau van de Stichting Leeuwarder Gemeen schap: Raadhuisplein 32, bij voorkeur na telefonische afspraak. Het telefoonnum mer is 21141 (stadhuis). Het Programmabureau houdt zich verder aanbevolen voor opgave van sprekers enz., met een omschrijving van het pro gramma en een vermelding der condities. De Sectie Jeugd van de Stichting Leeu warder Gemeenschap heeft in het afgelo pen winterseizoen voor het eerst het beginsel van de gemeenschappelijke ac tiviteit der jeugdorganisaties kunnen ver wezenlijken door het organiseren van een serie belangrijke lezingen. Deze handel den over onderwerpen, die interessant en van belang voor de jeugd mochten worden geacht. De beste inleiders uit heel het land werden bereid gevonden hun medewerking te verlenen en zo kon den de Leeuwarder jongeren luisteren naar: dr. Fop I. Brouwer (de natuur van ons land), dr. J. J. Raimond Jr. (ruimte vaart), S. J. van der Molen (jazz), dr. M. van Blankenstein (buitenlandse politiek), drs. W. C. M. Kloppenburg (moderne mu ziek), H. Wielek (filmvorming) en Lode van Gent (het Afrikaanse oerwoud). De slotavond werd verzorgd door Jules de Corte. Het was een serie waarmee de Sectie Jeugd voor de dag kon komen en de mogelijkheid daartoe was grotendeels te danken aan de ruime financiële steun van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap. Zelfs bij een vol bezette zaal zouden de baten 0,50 per persoon) lang niet heb ben opgewogen tegen de kosten. Helaas hebben de organisatoren nimmer de vreugde van een volle zaal beleefd en sommige avonden waren zelfs treurig slecht bezocht. De internationale journa list dr. M. van Blankenstein en de film- deskundige H. Wielek hebben hier ge sproken ten overstaan van een bescha mend klein clubje. Nettemin heeft het bestuur van de Sectie Jeugd besloten ook voor het komende seizoen een lezingenserie op touw te zet ten, mits de bij de Sectie aangesloten verenigingen met elkaar een bevredigend bezoek garanderen. Het is de bedoeling aandacht te besteden aan de natuur van ons land (waarschijnlijk de Wadden), aan Albert Schweitzer, aan de Verenigde Na ties, de Boekenweek en aan filmacteur Chaplin. Ondanks de teleurstellende ervaringen in het vorige seizoen wil de Sectie Jeugd dus voortgaan met het vele werk, dat door de jeugd- en jongerenorganisaties gemeenschappelijk kan worden verricht, met behoud van eigen karakter en begin sel. Deze samenwerking manifesteert zich ook in de samenstelling van het bestuur van de Sectie. Voorzitter is de heer S. Lolkema (Gereformeerde jongeren), secretaris de heer H. Smidt (jongeren groep P.v.d.A. „Nieuwe Koers"), penning meester de heer J. de Vries (speeltuin organisaties). Verder zijn bestuurslid mej. F. L. de Blauw („Ruimte"), L. Kaspersma (Hervormde jeugdbeweging), F. Brugge- man (r.k. jeugdbeweging) en C. de Wit (jeugdluchtvaartclub „Aeria"). Er zijn thans 26 verenigingen bij de Sectie aan gesloten.

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 19