Het parkeerprobleem AANWINSTEN Openbare Leeszaal Sf Er wordt allerwegen geklaagd over het gebrek aan parkeerruimte in de stad, maar realiseert men zich wel voldoende, dat er (op de vrijdag na) in het hartje van Leeu warden een prachtige en gemakkelijk te bereiken parkeerruimte vrijwel ongebruikt blijft? Deze twee foto's, op een zaterdagmiddag geen vijf minuten na elkaar gemaakt, mogen dit merkwaardige feit aantonen. Terwijl men zich (bovenste foto) op de Nieu- westad in allerlei bochten moet wringen om voor de auto een plaatsje langs de kant te bemachtigen, is het Wilhelminaplein (onderste foto) vrijwel leeg. Toch ligt dit Wilhelminaplein als parkeergelegenheid ideaal ten opzichte van de Nieuwestad en ook van de Wirdumerdijk. De afstand vraagt niet meer dan één of enkele minuten ÈTzijn twee mogelijkheden. De eerste is, dat het autorijdende publiek niet aan dit plein denkt, wanneer het op de Nieuwestad of op de Wirdumerdijk moet zijn. De tweede is, dat men zo pertinent met de auto voor de winkeldeur wil rijden, dat zelfs deze geringe afstand te veel is. Zou dit laatste het geval zijn (en welke Leeuwarder kent het Wilhelminaplein niet?), dan tonen deze twee foto's samen aan, dat men qeen steek opschiet met de aanleg van parkeerterreinen. Tenzij de automobilisten er door middel van parkeerverboden in de winkelstraten bij zo n parkeergelegen heid, naar toe worden gejaagd. En dan wordt er weer geklaagd: „In Leeuwarden mag nu ook niets. Romans: G. Achen: Als het leven danst; de ge schiedenis van een dansersgeslacht; drie delen. F. Arnau: De gesloten ring. M. Baardman: Wijze vrouw. C. Baard man e.a.: Niks in de weg. (Hollandse wa terwerkers in het Suez-kanaal). Th. F. Björn: Pappa's dochter. Vervolg op: Pap pa's vrouw. A. Camus: Koninkrijk en ballingschap; verhalen. H. J. Friede- ricy: De raadsman. M. Gijsen: Mijn vriend de moordenaar; novellen. A. Hansen: Een lange zomerdag. W. F. Hermans: De donkere kamer van Damo cles. C. J. Kelk: Moderne Nederlandse verhalen. J. van Manen-Pieters: Gods qeheimschrift. A. J. Noël de Gaulle: Cyaankalibi. A. Omre: De vos en zijn hol. J. Panhuysen: Ik kom niet terug. R. Pape: Operatie „Cordon". K. Pronk: De bestemming. Vervolg op: De zoon en zijn moeder. L. Rinser: De zondebok. N. Schuttevaêr-VelthuysMensen op de tweesprong. J- Vandeloo: De muur; twee novellen. N. G. White: Het mis kende hart. A. Zikken: De atlasvlinder. Land- en volkenkunde: B Aatjes: De wereld is een wonder; reis impressies. H. Böll: Wie gaat er mee naar Ierland varen? W. Enzinck: Kreta, eiland van de oorsprong. N. Greite- mann: Oostenrijk; land, volk, cultuur. J. Gunther: Rusland in de branding. K. Jonckheere: Kongo met het blote oog. H G. van Maurik: IJsland in de golf stroom. A. Melchior: Ierland is anders. E. Messer: Een troon van luipaardvel; rondreis door het land van Koning Sa- oed. H. V. Morton: Vreemdeling in Spanje. C. Oorthuys: Dit is Grieken land; het vastenland. J- Piebenga: Bergtoppen in de oceaan; land en volk van de Faer-öer. B. Tadema-Sporry: We aten bij menseneters; ontmoetingen in het duistere hart van Afrika. Geschiedenis: Alexandra, Koningin van Joegoslavië. Om de liefde van een Koning. G. Bib- by Opgegraven verleden; het leven in Europa van 15.000 v. Chr. tot de tijd van de Vikingen. C. D. J. Brandt: Geschie denis van de tweede wereldoorlog. Honderd eeuwen Nederland. (Vaderland se oudheidkunde). T. Huitema: Het ontstaan van de terpen in het noorden van ons land. K. Jansma: Lely; bedwin- qer der Zuiderzee. W. Lord: De dag van Pearl Harbor. W. C. Mees: Maria Quevellerius; huisvrouw van Jan van Riebeeck. E. L. Nel: Churchill. M. M. van Praag: De man met het droge hart. (L. A. Thiers). Sport en spel: P. L. Bergström: Schaatsenrijden. A. Lenstra: Honderd goals. D. Molanus: Autoracen. F. L, Schoustra: Een halve eeuw elfstedentochten. K. J. Vrijling: Hengelsport.

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 21