Fa. H. JOLRS ZOON Stuur ons uw beste vacantiefoto's i VERHUIZINGEN - TRANSPORTEN Fotowedstrijd voor iedereen I Wedstrijdreglement LEEUWARDEN, EMMAKADE Z.Z. 62 TEL. 0 5100 - 24595 b.g.g. 25765 11 Met de op deze pagina afgebeelde foto werd in 1954 de eerste prijs gewon nen in de vacantiefoto-prijsvraag, die „De Leeuwarder Gemeenschap" in dat jaar organiseerde. Het bewijs is hiermee geleverd, dat men met een eenvoudige plaat, die heus geen overmatige kunstgrepen vraagt, succes kan hebben, vooral in een wedstrijd, waarbij het erom gaat het gewone (vacantie-)leven met de camera te betrappen. Dit mag dienen als een aanmoediging om toch vooral mee te doen aan de vacantiefoto-prijsvraag, die wij dit jaar organiseren. Wij vragen niets meer (en dat is precies genoeg), dan ons de beste van uw vacantiefoto's toe te zenden. Het kunnen heel gewone plaatjes zijn, wanneer ze maar echt de vacantiesfeer en -stemming in beeld brengen. Dit laatste is bijzonder be langrijk en legt de deelnemers toch wel enkele beperkingen op. Wanneer u (om maar een voorbeeld te noemen) met vacantie naar Terschelling bent geweest, dan kunt u daar een wondermooi plaatje van de haven hebben gemaakt, maar dit, op zichzelf, betekent nog niet, dat het een vacantie- foto is. Dezelfde foto kan immers gemaakt worden tijdens een dienst- of zakenreis. Een voor onze prijsvraag geschikte foto moet iets meer hebben dan het beeld van een mooie plaatselijke situatie; er moet verband bestaan met het begrip vacantie. Daarvoor kunt u natuurlijk heel goed bij die Terschellinger haven terecht, mits er mensen of situaties op voorkomen, die het onderwerp illustreren. Mensen, slepend met hun bagage of de fiets bepakkend bijvoorbeeld. Hetzelfde geldt voor in het buitenland gemaakte foto's. Een prachtig plaatje van een Italiaans bergmeer is een voortreffelijke herinnering aan de daar doorgebrachte dagen, maar een echte vacantiefoto wordt het pas, wanneer de foto ook de mens-op-vacantie weergeeft. Verder mag u het zoeken waar u wilt en u mag er van maken wat u wilt. Wij verwachten gaarne de beste resultaten van uw fotografische vacantie- activiteit en wij verzoeken u, alvorens tot handelen over te gaan, kennis te nemen van het wedstrijdreglement. 1. Er zijn twee groepen deelnemers: A. De niet-zelfafwerkers; zij, die het be lichte filmpje naar de fotograaf brengen en aan hem het ontwikkelen en afdruk ken overlaten. Dit is de grote massa van de vacantiefotografen, die geen an dere pretenties hebben dan door de zoeker te kunnen kijken en op het knop je te kunnen drukken. Deze groep kan aan de wedstrijd deel nemen met gewone afdrukjes (contact- druk), „jumbo-prints" of vergrotingen op briefkaartformaat. B. De foto-amateurs, die zelf ontwikkelen en vergroten. Deze groep kan aan de wedstrijd deelnemen met vergrotingen, die minimaal 13 bij 18 centimeter (of ongeveer dit formaat) groot zijn. 2. Elke deelnemer kan maximaal vijf foto's inzenden. 3. De foto's moeten vóór 1 oktober in ons bezit zijn. Men dient ze te versturen naar of af te leveren bij: Redactie „De Leeuwar der Gemeenschap", Raadhuisplein 32. 4. Aan de achterkant van elke foto dient men duidelijk naam en adres van de inzen der te vermelden en bovendien hoeveel foto's in totaal zijn ingestuurd. Het verdient uiteraard aanbeveling de foto's ook van een titel (of een eenvoudige plaatsaanduiding) te voorzien. 5. Wanneer men de foto's terug wil ontvan gen, dan wordt dit aangegeven met de aan duiding „Retour" op elke foto. In dit geval moet porto voor terugzending als brief worden bijgesloten. 6. Men wordt dringend verzocht geen nega tieven in te zenden. Hebben wij deze nodig voor het reproduceren in ons blad, dan volgt een verzoek tot het in bruikleen af staan daarvan. 7. De foto's zullen worden beoordeeld door een uit drie personen bestaande jury, sa mengesteld uit twee leden van de Amateur- fotografenvereniging Leeuwarden en de fo tograaf van ons blad. 8. Als prijzen zijn beschikbaar gesteld door de uitgever van ons blad, de Erven Koumans Smeding: groep A (niet zelfafwerkers)20.ƒ10. 7.50, ƒ5.—. groep B (zelfafwerkers): 30.20. ƒ10.-, ƒ5.-. 9. De uitslag van de wedstrijd zal worden be kendgemaakt in „De Leeuwarder Gemeen schap". Tegelijk zullen de bekroonde foto's worden gereproduceerd. Verpakken en verzenden naar alle werelddelen Bergplaats voor meubelen Ruim een halve eeuw ervaring

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 11