Jicins je Brom en Je c^eeuivav^er /jemeensdjAji Vandaag was de grote dag! Hansje mocht voor 't eerst naar buiten! De dokter had al een paar keer gezegd: „Als het goed weer is, mag je buiten in een rolstoel zitten!" maar elke dag ging het net regenen als het uur aangebroken was, dat de zuster Hans naar buiten zou brengen. Maar vanmorgen toen Hansje wakkei werd en aan de zuster vroeg: „Is 't mooi weer vandaag?", toen kon de zuster ja knikken. De zon straalde en de radio had gezegd, dat het de hele dag mooi weer zou zijn. Nu vergist de radio zich wel eens, maar die dag vergiste hij zich niet. De zon straalde en bleef stralen. Hansje werd goed ingepakt en toen ging hij op een soort karretje door de gangen en in de lift. En toen de zuster hem uit de lift reed, toen stond daar een mooie stoel op wielen. Daar werd hij ingezet en hij voelde zich opeens weer een grote jongen, die netjes rechtop kon zitten en die niets geen last meer van zijn been had. Natuurlijk was hij niet alleen. Hij had gevraagd of Brom en Brommer ook mee mochten en de zuster had gezegd: „Na tuurlijk gaan die twee ook mee. Het is wel eens goed dat de beren in de bui tenlucht komen!" En daar gingen zij dan met z'n drieën in de ziekenwagen; Brom zat op schoot en Brommer zat op het voetenbankje. Wat stonden er mooie bloemen in de tuin: rozen en irissen en lavendel en klaprozen en lathyrus en zonnebloemen. Je wist niet waar je 't eerste moest kij ken, zoveel was er te zien. Hansje haalde diep adem: hij wist niet dat t zó heerlijk was om buiten te zijn. De tuinman was ook bezig. Hij harkte de paden en wiedde het onkruid en knipte de verdorde bloemen af met een grote schaar. Hij had 't erg druk. „Kon ik hem maar eens helpen", dacht Hansje, maar hij begreep wel dat dat nog niet zou gaan met zijn stijve been. „Ik zet je hier neer in de zon, en dan kom ik je straks halen, als je weer in bed moet", zei de zuster. „Zit je goed zo? en zal ik de beertjes soms wegzet ten?" „Mogen de beertjes niet op de grond tus sen de bloemen staan?" vroeg Hansje. „Dat is een goed idee", zei de zuster, „en als de tuinman dan straks hier komt, dan vindt hij opeens twee beren tussen het groen." Zij nam Brom en Brommer op en zette ze recht overeind tussen de kleurige bloemen. Toen ging zij weg, draaide zich bij de deur nog eens om en wuifde tegen Hansje, die vrolijk terugzwaaide. Toen ging hij zitten wachten of de tuinman ook zijn kant uit zou komen. Jawel, daar kwam hij met langzame stap pen dichterbij. Hij keek onderzoekend naar de bloemen en struiken waar hij langs liep en waar dat nodig was knipte hij een dode bloem of verdorde tak af. „Zo, kleine jongen" zei hij vriendelijk, toen hij bij Hansje kwam, „zit je lekker in 't zonnetje? Ik moet vlak bij je een paar plantjes in de grond zetten. Kijk maar, rode geraniums." Terwijl hij zich bukte om een gat in de grond te maken, ontdekte hij opeens de beren. „Wat is dat nou? wat zijn uat voor gevaarlijke dieren zo maar in m ij n tuin! Bijten ze ook?" Hij keek heel ernstig naar Hansje, maar die begon te lachen. „Dat zijn Brom en Brommer maar! Dat zijn m ij n beertjes. Die zijn altijd bij mij op bed. En nu mo gen ze ook mee in de tuin!" „Nou, dat is prachtig", zei de tuinman. Ze zullen me wel niet hinderen als ik aan 't werk ben. Ik zal maar gauw be ginnen." Hansje zat heerlijk in zijn stoel te kijken hoe de tuinman de nieuwe plantjes in de grond zette, Brom mocht een afgevallen bloem in zijn pootjes vast houden en ze hadden zoveel plezier, dat zij niet eens merkten dat de zuster er aan kwam. „Wat zijn jullie gezellig bezig met z'n viertjes", zei zij. „Maar nu is t tijd voor Hansje om weer naar bed te gaan en de tuinman moet gaan eten. En ze reed Hansje gauw terug naar 't ziekenhuis. MAJA VAN HEEMSTRA Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap 8ejaarg.no. 8 augustus 1959 Redaktie-commissie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater G. T. Oostvogel O.P. J. T. Vellenga Redakteur W. H. Kuipers Tel 28203 Adres Administratie Voorstreek 101-103, Telefoon 220-16 en 22047 Redactie Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 21