Tferijmbe ^eeuwarber hrmek uit 1713 MAANDAGENDA van het agendabureau KERMISL1ED VAN ALBERT BOL 23 Enige maanden geleden hebben wij een oud gelegenheidsvers geplaatst, handelend over het bezoek van koningin Wilhelmina aan Leeuwarden in 1892. Het werd ons toegestuurd door de heer K. Abma uit de Van Asbeckstraat, die ons ook het hier onder volgende dichtwerk stuurde. Het werd tijdens de kermis van 1913 in de Har monie gezongen door de „Hollandse humorist" Albert Bol, behorend tot het gezel schap Vleugels. Op de melodie van „Das haben die Madchen so gerne" werd aldus een soort „cronique scandaleuse" ten gehore gebracht: 1. Ik bezing ook dezen keer, De stad Leeuwarden alweer, How ei dat gewis, Taamlijk moeilijk is. 'k Weet niet wat ik zingen moet, Alles is hier even goed, Er valt op mijn eer, Niets te heek'len meer. Alles is hier mooi en iijn, Daarom zing ik dit refrein: Refrein: Ja ons Leeuwarden is toch zoo prachtig, 't Gaat vooruit steeds op ieder terrein, Ja de Friezen zoo lier en zoo krachtig, Kunnen trotsch op hun Leeuwarden zijn. 2. In de jonge Bontekoe, Ging 't een beetje raar soms toe, Maar de zedenwet, Heeft dat nu belet. Rustig nu langs boom en heg, Loopt men op de Stienserweg. En d'onzeedlijkheid Zijn we hier nu kwijt. Alle Leeuwarders die zijn Nu als lammetjes zo rein. (Refrein) En de tram naar Suameer, Voldoet ons niet al te zeer. De ligging van de baan, Hebben we niets aan. Door een heele slimme streek, Kwam er geen halte aan de Bleek, Nu bij Veenwou de tram De rails der staatsspoor nam. Hoe men moppert, protesteert, 't Oosten blijft geïsoleerd. (Refrein) Achter d' Hoven bouwt men vlug, Over de Stadsgracht nu een brug, Straten wat gezicht, Elektriek verlicht. En de monumentfontein, Mag er waarlijk ook wel zijn, Daarvoor speelden wij In de loterij. Dat is allemaal nog niet klaar, Maar dat komt nog wel van 't jaar. (Refrein) 5. Bij banketbakkers 't is bekend, Kosten de taartjes nu vier cent. Bakkers volgden dra Ook hun voorbeeld na, Nu maar zes in plaats van acht Wordt klein-brood je thuis gebracht, 't Zelfde is 't gewicht, Maar het werk wordt licht. Nou heb ik zoo 's morgens vroeg Aan zes broodjes wel genoeg. (Refrein) Ook zit onze goede stad Heelemaal nu zonder bad, Want in dat nieuw plantsoen Kan je dat niet doen. 't Aschland blijft nog steeds bestaan, 't Luchie is er ook nog aan, Maar de straatmuziek Der Patijntjes is magnifiek. Daarom roept ook groot en klein: Leve burgervaer Patijn. (Refrein) Neerlandsch onafhankelijkheid Viert men hier te zijner tijd, Optocht zal er zijn, Zoo juicht groot en klein, Leeuwarden dankt dit succes Zijn gymnasium H.B.S. Poutsma-lndustrie Die 'k hier hulde bie. Den Heer Meijer breng ik mijn groet, Voor wat hij voor d'optocht doet. (Refrein) (Slot of biscouplet) En zoo gaat de Ljouwertstad, Voort op 't ingeslagen pad, Men ziet overal, Verbeet'ring zonder tal. Leeuwarden zoo fraai zoo schoon, Parel aan oud-Frieslands kroon, Neem steeds toe in bloei, En in kracht en groei. Dan zingt zeker groot en klein Eens van harte dit refrein. (Refrein) RUNIASTRAAT 12, LEEUWARDEN, TEL. 29437 Giro 808626 2 sept.: Fr. Motor Club, motorrit, start P. de Jong, 7.30 uur. 5 A.N.M.B., vergadering, Harmonie, 8 uur. 7 V.A.R.A., vergadering, Harmonie, 8 uur. 8 Fr. Rundvee Stamboek, stierenkeuring, Nieuwe Veemarkt. Expl. buf fetten: v. Dellen/Rusticus. 9 idem. 10 idem. 13 Dansschool Epema, soirée, Schaaf, 8 uur. 14 Kunst aan Allen, jeugdconcert, Harmonie, 2 uur en 9.30 uur. Schoenhandel Van Kesteren, schoenenshow, Harmonie, 7.30 uur. 15 L.S.K., toneelavond, Schaaf, 8 uur. 16 L.A.V., lezing: „Tropische Aquarium Juwelen", Schaaf, 8 uur. 19 Toneelver. Paraat (B.B.), toneelavond, Schaaf, 8 uur. Schoolclub E.L.O., toneelavond, Groene Weide, 8 uur. 20 Dansschool Epema, soirée, Schaaf, 8 uur. 21 Industrie- en Handelsbeurs, tentoonstelling, Schaaf. R.K. kerk, Huizum, jubileum, Harmonie, 2 en 8 uur. 22 Industrie- en Handelsbeurs, tentoonstelling, Schaaf. 23 idem. 24 Bew. Eur. Fed., openbare bijeenkomst, Amicitia, 8 uur. Spreker Prof. Dr. H. Brugmans. V.O.L.A., filmavond, P. de Jong, 8 uur. N.O.V., lezing, Groene Weide, 8 uur. Industrie- en Handelsbeurs, tentoonstelling, Schaaf. 25 Industrie- en Handelsbeurs, tentoonstelling, Schaaf. Kunst aan Allen, Frysk Orkest, concert, Harmonie, 8 uur. C.F.A., filmavond, Harmonie, 8 uur. 26 Blauwe Spelers, toneelavond, Schaaf, 8 uur. Voetbalveren. Blauw-Wit, feestavond, Harmonie, 7.30 uur. 27 Dansschool Epema, soirée, Schaaf, 8 uur. 28 Kunst aan Allen, toneelavond, Harmonie, 8 uur. 29 Chr. Best. Bond, vergadering, Harmonie, 8 uur. 30 E.H.B.O., feestavond, Schaaf, 8 uur.

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 23