Hilversumse radio en lieten verstek gaan evisie Gebeurtenis van internationaal formaat in Leeuwarden, maar Onze nationale omroep is in feite Regionale Omroep-West Bi] de toto op de voorpagina. Het jubileum van het Fries Rundveestamboek op 8, 9 en 10 september was een gebeurtenis van internationaal formaat. Mocht u dit niet willen geloven, wendt u dan om inlichtingen tot een hotelhouder. Hij kan u vertellen, dat zijn zaak in deze dagen vol zat met grotendeels buitenlandse gasten. Door de luidsprekers op het ter rein van de nieuwe veemarkt klonken oproepen in vele talen. Op de tweede dag van de jubileumviering bezochten 24 ambassadeurs en gezanten van vreemde mo gendheden de Friese hoofdstad om getuige te zijn van een deel van het feest. En deze jubileumviering beperkte zich niet tot het nationale en internationale gezel schap van belangstellenden voor de veefokkerij: heel Leeuwarden had zich aange past bij deze belangrijke gebeurtenis en er was door deze algemene belangstelling een reeks van omringende feestelijkheden tot stand gekomen, die in een zeer wijde kring de aandacht hebben getrokken. Niet de aandacht evenwel van de Hil versumse radio en de Bussumse televisie. Deze zich nationaal noemende publici teitsmedia lieten verstek gaan. De vraag naar het waarom is door een der Leeu warder kranten beantwoord. Tegenover de redactie van dit blad verklaarde een functionaris van Bussum, dat het gebeu ren in Leeuwarden weinig interessant was voor de televisie, omdat het een zaak van allemaal koeien was. We ne men aan, dat men hierbij niet mede het oog heeft gehad op de buitenlandse di plomaten, die Leeuwarden hebben be zocht. Ten gerieve van de heren in Hilversum en Bussum volgt nu eerst een korte les in natuurlijke historie. De koe is een nut tig dier. Zij levert ons de melk, die wij voor een deel rechtstreeks consumeren en die voor een ander deel wordt ver werkt tot boter en kaas. Melk, boter en kaas worden geconsumeerd door platte landers en stedelingen. De laatste groep interesseert zich voor de herkomst dezer producten slechts in oorlogsjaren, wan neer de honger knaagt. Verdere kenmer ken van de koe: haar uiterlijk is van be perkte aantrekkelijkheid en de door haar voortgebracht geluiden zijn evenmin bij zonder aantrekkelijk. Het is niet onze be doeling hier een vergelijking te treffen met de gemiddelde t.v.- of radioartist, maar wel menen wij te mogen stellen, dat het vertonen van een koe of stier, eventueel een verzameling dezer dieren, geen stuitend schouwspel is, dat de tele visiekijker vol walging de knop doet omdraaien. Nu is daarmee nog niet aangetoond, dat beelden van deze veekeuringen de toe- De Friese koe en het gebouw van het Fries Rundvee Stamboek in het feestlicht tijdens de viering van het tachtigjarig bestaan van het F.R.S. Op zaterdag 29 augustus bracht prinses Beatrix een bezoek aan de Nieuwe Leeuwarder Jachthaven. Het gezelschap staat hier op het bruggetjerechts van de prinses ziet men burgemeester Van der Meulen en geheel rechts staat de heer P. P. de Jong, voorzitter van het Jachthavenbestuur. Links en hall achter de Prinses mr. J. J. Keuning, secretaris van dit bestuur. Met de zeilpet getooid is de heer B. J. van der Meulen, voorzitter van de L.W.S.

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 3