Leeuwarder Gemeenschap SINGER MAATSCHAPPIJ N.V. A AS Wendt u (in vol vertrouwen) tot het P 10^1(1111111(101110(111 Singer is dB kwaliteits naaimachine 19 Laten wij Sinterklaas in ere houden. De leuze lijkt overbodig, maar dat is ze niet. Sinterklaas mag naar de uiterlijke verschijning gelijk zijn gebleven, met zijn waardigheid wordt af en toe op een zeer misplaatste wijze gesold. Sinterklaas in een auto, dat gaat nog, omdat de auto geschikt is mensen van aanzien te ver voeren. Staatslieden reizen met dit ver voermiddel en kunnen soms hun gezag versterken door met peperdure en sterk glanzende wagens te verschijnen. Het de corum eist, dat het een dure slee is en dit decorum hoort ook bij Sinterklaas. Wanneer men hem moeilijk in en uit een simpel autootje ziet kruipen, dan is dat geen gezicht. Nu kunt u vinden, dat dit allemaal nutteloze protserigheid is, maar wij menen eerlijk en oprecht, dat men daar rekening mee moet houden. Gaat men rationaliseren, dan kan men de Goede Sint ook wel een overall laten aantrekken. Veel erger nog is het Sinterklaas tot schertsfiguur te degraderen. Dat gebeurt wel op avondjes van volwassenen. De Sint komt dan, om derwille van het ko mische effect, op een scooter, een brom fiets of zelfs op een kinderstepje binnen. Dit eist een luidkeels „schande"; wan neer men niet meer in Sinterklaas gelooft, dan mag men hem nog niet tot potsen- maker-in-tabberd degraderen. Hij moet waardig blijven. Die waardigheid moet ook tot uitdruk king komen in de door de Goedheiligman gesproken woorden. Het ergste is mis schien wel, dat men hem gebruikt als een anonieme roddelaar, die allerlei daarvoor vatbare lieden mooi eens op stang kan jagen door het „zondenregister" wijd open te slaan. Zo kan de weledelgestren ge heer X. op een straffeloze wijze, ten overstaan van collega's en vrienden, door zijn mokkende ondergeschikten worden gejend. En meneer X. moet zich maar gewillig op de tenen laten trappen, want wanneer hij de Goede Sint op z'n gezicht slaat, dan is de boot aan. En niet alleen de stoomboot uit Spanje. Bij de „grapjes" ten nadele van anderen komt het serieuze vermaan aan de kinde ren. Ouders, die hun kroost niet baas kunnen, laten de Goede Sint de vuile was doen en verwachten, dat de dode lijke ontsteltenis van het kind heilzaam zal werken. Dit alles ressorteert dan des ondanks onder de kinderfeesten. Laten we Sinterlkaas in ere houden, door hem in zijn waardigheid te laten. Hij is heel oud, heel wijs en een goede vriend van allen Een nieuwe instelling van onze Stichting Leeuwarder Gemeenschap is het Pro grammabureau ten dienste van vereni gingsbestuurders en anderen, die voor bijeenkomsten programma's zoeken. Er bestaan op dit gebied tal van mogelijk heden, waarbij in hoofdzaak kan worden gedacht aan filmvoorstellingen en lezin gen met of zonder lichtbeelden en/of films. Kent men in het algemeen deze mogelijkheden, dan blijft toch veelal de vraag nog over waar men terecht kan en welke condities er aan zo'n program ma zijn verbonden. Daarop kan ons Pro grammabureau in vele gevallen het ant woord geven en het doet dit gratis. Speciaal op het gebied van de film be schikt het bureau over een zeer ruime sortering gegevens. Men kan (op 16 mm formaat) zowel speelfilms als zogenaamde documentaires over tal van onderwerpen krijgen. Speelfilms moeten worden ge huurd en de prijzen zijn doorgaans nogal gepeperd. Documentaires over allerlei landen en onderwerpen zijn kosteloos of tegen een geringe vergoeding verkrijg baar bij ambassades enz. Het Program mabureau beschikt over condities en filmlijsten van; Speelfilms. Nederlands Filmmuseum (ook documentaires), Filmcentrum van de N.H. Kerk, Nederlands Filminstituut. Documentaires. Tal van films over Ne derland (diverse onderwerpen), Antillen, Australië, Canada, Curasao, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Ierland, India, Israël, NATO, Nieuw-Guinea, Nieuw-Zeeland, Noorwegen, Oostenrijk, Pakistan, Spanje, Verenigde Naties, Ver. Staten, Zwitser land. Voorts: Philips, Stoomvaartmaat schappij Nederland, Van Houten, Gene ral Motors. De aandacht wordt er op gevestigd, dat het Programmabureau niet over filmprojectoren beschikt, zodat men daarvoor zelf dient te zorgen. De ap paraten zijn bij verschillende foto handelaren te huur. Voorts beschikt het bureau over gege vens omtrent een groot aantal sprekers, die lezingen (met lichtbeelden) verzor gen. Ook hieromtrent kan men de con dities vernemen. Inlichtingen worden dus kosteloos door het Programmabureau verstrekt, schrifte lijk of (en dit verdient de voorkeur) mon deling. Het adres is Bureau Stichting Leeuwarder Gemeenschap, Raadhuisplein 32, tel. 21141. Tijdelijke prijsverlaging van SINGER Zig-zag machines Wij repareren alle soorten naaimachines vakkundig Naaimachines desverlangd op gemakkelijke betalingstermijnen GRATIS stop- en borduurcursus NIEUWESTAD 119 - LEEUWARDEN Telefoon 24182 Onze eigen auto's komen door geheel Friesland

Leeuwarder Gemeenschap | 1959 | | pagina 19