Fa. H. JOLNERS ZOON Feest in de speelgoedkast VERHUIZINGEN TRANSPORTEN LEEUWARDEN, EMMAKADE^Z.Z. 62 1 TEL. 0 5100 - 24595 b.g.g. 25765 21 moeder: „En weten jullie nu nog wel waar de speelgoedkast staat?" Alsof de meisjes dat vergeten zouden zijn. Die heerlijke speelgoedkast, die ook al groot en ruim was, met speelgoed waar groot vader en vader mee hadden gespeeld. Maar elke vacantie was er ook iets nieuws bij gekomen. Daar zorgde groot moeder wel voor. Dus: na al het hollen door huis en tuin, gauw naar de speelkamer toe. Daar ston den kleine meubeltjes die rood en licht blauw waren geschilderd. Er waren gele gordijnen met poppetjes en beestjes er op. Er stond een hele grote ronde tafel, waar je zo mooi spelletjes aan kon doen. Er was een schommelstoel en een hobbel paard. En.... er was de speelgoedkast. Vroeger toen Miesje en Liesje nog klein waren, konden zij nog niet goed de zware deur alleen open maken en moest groot vader of grootmoeder daar altijd bij hel pen. Maar nu konden zij het best zelf. En als zij niet bij de hoogste planken konden komen, dan klom Miesje op een stoel en dan kon zij overal bij. 't Was weer vacantie en Miesje en Liesje waren door vader gebracht en hadden al alles afgerend, wat er te rennen was. En nu stonden zij voor de kast, waarvan de beide deuren wijd open waren. Wat zou er dit keer voor nieuws bij gekomen zijn? Zoekend en speurend keken zij de planken langs. „Ik zie wat! Een teddy-beer!" riep Liesje. „Welnee kind, die was er de vorige keer ook al", zei Miesje. „Daar hangt wat! Een springtouw!" Ja, een nieuw springtouw met mooie rode klossen. En na een poosje ontdekten zij een nieuw lotto-spel, want het oude was langzamerhand verscheurd en lelijk geworden. Gauw even springen. Gauw even het lotto-spel bekijken. En gauw even alles uit de kast halen en er weer in zetten Om toch maar goed te zien of alle oude bekenden er nog waren. Nu, die waren er nog! MAJA VAN HEEMSTRA Miesje en Liesje waren voor de vacantie gelogeerd bij grootvader en grootmoeder op „Beukenhorst". Het was een oud huis met een grote tuin er om heen. Achter in de tuin was een vijver met eenden en ganzen, naast de vijver stond een bergje waar je heerlijk op en af kon hollen: heel hard naar bóven nog harder naar beneden! Boven op het bergje stond een koepel waar zij met hun poppen konden spelen en waar grootmoeder 's middags thee schonk. Heerlijke thee in mooie kopjes met roosjes er op. En grootmoeder had ook altijd wat lekkers in de blikken trommel zitten: schuimpjes of wafeltjes of ronde koekjes-met-een-gat er in. Er was veel ruimte in het oude huis, veel meer ruimte dan Miesje en Liesje ge wend waren op de flat op de zevende verdieping in de stad waar zij woonden. En daarom, als zij nog maar net bij groot vader en grootmoeder aangekomen wa ren, begonnen zij eerst goed hard te hol len: door de lange gangen, door alle ka mers, over de grote zolder en door de tuin. En natuurlijk ging het dan een paar keer het bergje op en af! Als zij dan uitgehold waren zei groot- F.H.JONERSII». leeuw»» Verpakken en verzenden naar alle werelddelen Bergplaats voor meubelen Rüim een halve eeuw ervaring

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 21