„Saranti" KINDERCIRCUS bestaat één jaar Saranti, het thans reeds overat in Friesland en zelfs daarbuiten wijd vermaarde kindercircus, bestaat één jaar. Het was een glorieus jaar en de hoop en de verwachting zijn gericht op een voorspoedige ver dere groei. Het kindercircus ver dient bij deze eerste verjaardag een compliment en een gelukwens en het spreekt vanzelf, dat in ons blad niet stilzwijgend aan deze gebeurtenis kan worden voorbijge gaan. Hier is een verhaaltje met een paar plaatjes; het verhaaltje is geschreven door een van de meisjes van het kindercircus en komt dus „uit de eerste hand" Dit zijn de Dombarini's, de wereld vermaarde clows van het kinder circus Saranti, in hun nummer met de gedresseerde vlo, die van duim tot duim springt. het Parkherstellingsoord in Leeuwarden. Van deze laatste voorstelling hoopt men een traditie te maken. Ook Leeuwarden zelf werd niet vergeten, getuige de gala-voorstelling in de Har monie, die door de aanwezigen erg op prijs werd gesteld. De enige voorstelling buiten Friesland was. in Groningen, maar Saranti zal in het (voor vervolg zie pagina 11) Bij het kindercircus .Saranti" komen alleen kinderen voor het voetlicht, maar het spreekt wel vanzelf, dat achter de schermen enige volwassen medewerkers de touwtjes in handen hebben. Hier is de vaste ploeg; van links naar rechts: mevr. H. L. Salver- da-Ypma, de heer L. B. Akker (ini tiatiefnemer en leider), Leo Schouw- stra (eerst artist, nu verzorger van het geluid), de heer D. Visser, mevr. H. Kuipers-Bazuin, de heer S. D. Sal- verda, mevr. A. Visser-Eisenga en de heer J. Kort, de LABO-chauffeur die voor het vervoer van het gezel schap zorgt, maar ook tijdens de voorstellingen 'n stevig handje helpt. Een jaar, wat is het eigenlijk, maar kin dercircus Saranti speelde het in dat ene jaar klaar om maar liefst achtentwintig voorstellingen te geven. De eerste voorstelling zal de meeste ar- tisten nog goed heugen. Die was op 30 april in Hindeloopen. Er was een grote witte tent opgezet, compleet met podium en vlaggen, 's Middags werd er een voor stelling voor de kinderen gegeven en 's avonds voor de ouders. De artisten aten bij verschillende ouders en een paar meisjes zelfs bij de burgemeester, waar het erg leuk was. De burgemeester was ook, present en vertelde dat hij erg ge noten had. De volgende voorstelling was op de vliegbasis Leeuwarden, waar het pro gramma ook erg in de smaak viel. Daarna volgden: Hijum, vier voorstellingen in Harlingen, twee in Franeker, Bolsward (waar op een podium midden in een vijver werd opgetreden), Drachten, twee in Sneek, Echtenerbrug, Sondel, Ame land, Wolvega, Grouw, Blesdijke, twee in Stiens en nog andere plaatsen. Twee bijzondere voorstellingen waren die in het Beatrixoord in Appelscha en

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 9