Schieten bij 1 I' jj ll (I S. v. (1. Weide Fa.A.SIEGERSMAZn. s$e emethscljAji HUIS- en INDUSTRIEKOLEN- HANDEL -H- 19 ook tegen andere verenigingen in Fries land en zelfs daarbuiten. Onze foto geeft een beeld van de ontmoeting tussen Mar tini" te Groningen en „De Vrijheid" op 20 januari. De Leeuwarder vereniging won met 285 punten en de Groningers gingen met één puntje minder naar huis. De aktiviteit van de vereniging breidt zich steeds meer uit. Vorig jaar is, op initiatief van „De Vrijheid", opgericht de Friese Federatie van Schietverenigingen, waarin alle provinciale verenigingen ver tegenwoordigd zijn. Doel is samenbunde ling van krachten, het organiseren van provinciale wedstrijden enz. Van buiten de provincie zijn ook al reacties ontvan gen en hierdoor zal in de toekomst wel licht de vorming van een noordelijke federatie mogelijk zijn. De schietsport vraagt een vaste hand en een scherp oog deugden, die men graag tot ontwikkeling wil brengen. Dat kan dus bij „De Vrijheid". Wenst u nadere inlichtingen, dan kunt u de secretaris, de heer R. Dijkstra, Paulus Potterstraat 34 (telefoon 22957) het best eens „onder schot" nemen. Geconcentreerde aandacht tijdens de schietwedstrijd tussen de Leeuwarder vereniging ,,De Vrijheid" en de Gro ninger club Martini" op 20 januari f Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 9ejaarg.no. 2 februari 1960 Red akt ie-com mi ss ie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O P. J. T. Vellenga Redakteur W. H. Kuipers Tel 28203 Adres Administratie Voorstreek 101-103, Telefoon 22046 en 22047 Redactie Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden V Wie in Leeuwarden de schietsport wil beoefenen, kan bij verschillende verenigingen terecht, waarvan „De Vrijheid" er een is met een reeks bijzondere activiteiten. Wie mocht menen, dat het hanteren van de buks typisch mannenwerk is, die kan bij deze vereniging al meteen zijn dwaling bespeuren, want er is ook een dames-afdeling, die waarlijk in een behoefte voorziet. Een bijzonderheid is ook, dat men dit voorjaar een begin zal maken met boogschieten een tak van sport, die tot dusver hoofdzakelijk in het zuiden van het land wordt beoefend. De vereniging is op 13 november 1956 opgericht op initiatief van het instituut Steun Wettig Gezag. Gestart werd met ongeveer veertig leden, maar dit aantal steeg al spoedig tot ruim honderd. Na juni 1958 verviel de band met Steun Wet tig Gezag, zodat de vereniging op eigen wieken moest gaan drijven. De kunst was toen de noodzakelijk geworden contribu tieverhoging te houden binnen de gren zen van wat elke liefhebber kan betalen. „De Vrijheid" is dan ook de goedkoopste schietvereniging van Leeuwarden. In de maanden juni, juli en augustus wordt geoefend op de schietbaan van de vliegbasis. De andere maanden van het jaar wordt geschoten in de zaal van hotel Goes aan de Lange Marktstraat. Natuurlijk worden er geregeld wedstrij den gehouden, niet alleen onderling maar Wenst U Uw he (Ir ijl te moderniseren? Voor LUXE WANDBETIMMERINGEN, TOONBANKEN etc. naar MEUBEL- EN LUXE TIMMERBEDRIJF Huisadres: Pretoriastraat 7 - Telefoon 21124 Fahriek: Dokkumertrekweg 29-30, Leeuwarden NIEUWE5TRD 8 LEEUWARDEN ZUIDVLIET 286 - 290 TELEFOON 26795

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 19