Feest in de speelgoedkast Plakken en kleuren Open Danswedstrijd in de Beurs Shrink ietó anderól ^öuco 10-12 alcohol 21 Het was 's avonds laat en de meisjes lagen al lang in bed te slapen. Grootva der en grootmoeder liepen het grote huis nog eens door om te zien of de ramen goed gesloten waren en of de tuindeur wel was dichtgemaakt. Zij kwamen ook in de speelkamer. „Kijk", zei grootvader, „de speelgoedkast staat nog open". En hij wilde de deuren meteen dicht doen. „Laat maar", zei grootmoeder, „laat ze voor deze keer maar open staan, dan kunnen de kinderen morgen meteen iets van het speelgoed er uit halen voor de eerste dag. Ik zal hen dan wel zeggen voortaan 's avonds de kast dicht te doen." En grootmoeder keek naar al het moois wat er in stond en nam het springtouw nog even in de hand. „Miesje kon er al mooi mee springen", zei ze lachend. „Maar Liesje bracht er nog niet veel van terecht!" „O, maar die leert 't ook wel", zei groot vader. „Wacht maar, over een paar dagen kan die het ook best." En toen gingen grootvader en grootmoeder naar bed en werd het stil in het grote huis. De gordijnen van de speelkamer waren open en de maan keek nieuwsgierig naar binnen. „Goedenavond allemaal", zei de maan tegen de meubeltjes, de ronde tafel, het hobbelpaard en de schommelstoel. „Goedenavond", riepen die ajlemaal te rug. „Goedenavond!" klonk het uit de speelgoedkast. „Zo", zei de maan, „zijn jullie ook weer eens wakker geworden, daar in die oude kast?" „Ja, natuurlijk", riepen een heleboel stem metjes door elkaar. „De meisjes zijn er immers weer en die hebben al weer met ons gespeeld, dus nu slapen we niet lan ger." „En wie zijn er nieuw in de kast?" vroeg de maan. „Dat zal ik je eens vertellen", klonk een diepe stem van de derde plank. Het was de bromtol. „Er zijn een springtouw en een lottospel bij gekomen." „En waar zijn die dan?" vroeg de maan. „Ik zie ze niet." „Ik ben hier", zei een stemmetje van de vijfde plank. Het was 't springtouw. „Ik ben hier", zei het lottospel. Het lag onder een stapel andere spelletjes-dozen: een legkaart en een vlooienspel en een kistje met dominostenen. „Zo, dat is gezellig", zei de maan. „Ik ben altijd blij als er weer nieuwe gezichten bij gekomen zijn!" Opeens zei een heel zware stem: „Van daag ben ik 100 jaar oud!" Wie had dat gezegd? Het was de speel goedkast. „Wel gefeliciteerd! Hartelijk gelukge wenst! Lang zal ze leven!" zo riepen de maan en het speelgoed in koor. „Zeg eens", zei een jongenspop en hij rekte zich eens goed uit, „kunnen we dan niet een feestje gaan vieren? Honderd jaar, wat oud! Kom, laten we wat gaan dansen, ik heb stijve benen van dat lange stil zitten!" Een fééstje! Dat was een goed idee. Daar hadden ze allemaal wel zin in. MAJA VAN HEEMSTRA Heel wat kinderen zijn eind december aan de slag gegaan met de plak- en kleurwedstrijd, die de figuren uit het kinderverhaal tot onderwerp had. Met kleurpotlood of penseel werden ware schilderijen geschapen en verschei dene kinderen hebben de figuren uit geknipt en in een zeer kunstzinnige vorm samengevoegd. We hebben ze allemaal lang en breed bekeken en vonden tenslotte, dat we vier kinder boeken beschikbaar moesten stellen om de beste prestaties te belonen. Hier zijn de vier gelukkigen: Fokje Knuist (5 jaar), Berkenstraat 7; Minke Lolkema (7 jaar), Hobbema- straat 69; Jellie Dooper (9 jaar), Goudenregen straat 42; Harmien Visser (11 jaar), Nieuwstraatje 1. Deze kinderen krijgen dus een boek thuisgestuurd. Op de avond van zaterdag 26 maart wordt in de bovenzaal van de Beurs een groot dansfestival gehouden met wed strijden voor Friese amateur-paren. De muziek wordt verzorgd door het orkest Jan Corduwener. Na de wedstrijd en twee shows van dames- en herenkleding, kan het publiek dansen bij de muziek van dit orkest. De toegangsprijs van deze door „De Leeu warder Gemeenschap" georganiseerde avond is 2,50 per persoon. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij Dans school Epema, Willem Sprengerstraat 66, Drogisterij Stad Dockum, Voorstreek 114, Sigarenmagazijn C. de Haan, Schrans 115, Muziekhandel Scheepstra, Wirdumerdijk 19 en op de avond zelf aan de kassa van de Beurs. De aangifte voor de wedstrijd kan tot 15 maart geschieden bij dansschool Epe ma, Willem Sprengerstraat 66. jeCO 12 0/o alcohol in (lesjes van 185 cc. èn het is lekker I De d rank voor verlof A zaken Wed. ALLE EISMA - LEEUWARDEN Heerenwaltje 1 - Tel. 0 5100 23419 en 23839

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 21