Fa. H. JOLMERS ZOON SINGER MAATSCHAPPIJ N.V. VERHUIZINGEN TRANSPORTEN VERZORGING VOOR CHRONISCHE ZIEKEN Singer is de kwaliteits naaimachine LEEUWARDEN, EMMAKADE, Z.Z. 62 TEL. O 5100 - 24595 b.g.g. 25765 9 Operatie T.I. In het halfjaar dat „Levensvreugd" nu bestaat, is gebleken, dat deze vereniging meer en meer de sympathie van de Leeuwarder bevolking wint. In de eerste plaats door de grote medewerking van diverse instanties, het gestaag toenemen van het ledental, het in enkele weken tijds afnemen van 8000 loten en de medewerking van bedrijfsleven en middenstand. In de tweede plaats van de zijde van de langdurige zieken, die met de kerstdagen een kerstpakket hebben ontvangen. De stapel dankbetuigingen spreekt voor zichzelf. Hoewel het geen gewoonte zal worden met de feestdagen de langdurige zieken iets aan te bieden, is het deze keer gedaan als eerste kennismaking met de nog jonge en niet overal bekende vereniging „Levensvreugd". Zoals u weet is het doel te trachten aan de speciale wensen en hobbies van langdurige zieken te voldoen, daar zij door hun ziekte hier zelf niet aan toe komen. Men heeft een kaartsysteem van de patiënten aangelegd, waarin de wensen en hobbies zijn vermeld. Leeuwarden heeft vele chronische patiën ten en daarbij zijn er die al tientallen jaren aan het bed zijn gekluisterd. Eén geval betreft iemand die reeds 38 jaren het bed niet heeft kunnen verlaten. Er zijn er ook die 10 of 20 jaren ziek zijn. Voor een ieder die zich in een goede ge zondheid mag verheugen en dagelijks zijn normale werkzaamheden kan verrichten, kan uitgaan, vacantie nemen enz., is dit bijna ondenkbaar. Jaar in jaar uit in de zelfde kamer liggen, steeds hetzelfde uit zicht uit het raam hebben, nimmer zich kunnen vertreden in de vrije natuur, is iets dat veler bevattingsvermogen te boven zal gaan. Het is nu uit het kaartsysteem gebleken, dat de wens naar een televisietoestel sterk naar voren komt. Daarom heeft het bestuur van de vereniging „Levens vreugd" een plan ontworpen, dat zeker de instemming van heel Leeuwarden zal hebben. Een plan dat veel geld zal kosten en alleen verwezenlijkt zal kunnen wor den, indien de Leeuwarder bevolking er wat men noemt de schouders onder zet. Het is namelijk de bedoeling een groot scheepse actie op touw te zetten, met als doel het in bruikleen verstrekken van t.v.-toestellen aan bedlegerige patiënten. Want het wonder van de televisie kan een nieuwe blik op de wereld geven. Het brengt afwisseling in het ééntonige bestaan, waarvan de waarde moeilijk is te schatten. Wel onge'veer te schatten is het bedrag dat daarvoor nodig zal zijn. De vereniging beschikt momenteel over bijna 15 adressen van patiënten, die reeds vele jaren thuis worden verpleegd, en die voor een dergelijk toestel in aanmer king zouden kunnen komen. Dat betekent echter, dat er op betrekkelijk korte ter mijn een bedrag van 15.000,- bijeen moet worden gebracht. Dat kan alleen wanneer de Leeuwarders zich in de eerst komende tijd weer eens van hun beste zijde laten zien, en hun beurzen openen. Het ligt in de bedoeling dat de toestellen eigendom blijven van de vereniging en dat ze uitsluitend in bruikleen aan de daarvoor in aanmerking komende patiën ten worden afgegeven. De patiënten zul len dan ook geen kijkgeld voor het toe stel behoeven te betalen. Het ligt niet in de bedoeling met het ver strekken van t.v.-toestellen te wachten, tot het gehele bedrag bijeen is. Hoe eer der de patiënten er van kunnen genieten, des te beter. Zodra het geld voor een toestel bijeen is, zal het meteen geplaatst worden. De plaatsing van de toestellen geschiedt in overleg met de betrokken huisartsen, die graag hun volle medewer king willen verlenen. Aangezien natuur lijk niet alle patiënten tegelijk aan een t.v.-toestel kunnen worden geholpen, zal de volgorde door middel van loting wor den bepaald. Als naam voor deze actie is gekozen „Operatie TV". „Levensvreugd" vraagt de bevolking van Leeuwarden nu met klem, de „Operatie TV" financieel te steu nen. Men kan dit doen op vele manieren en vooral clubs en verenigingen kunnen zich van een goede zijde laten kennen door bijvoorbeeld de opbrengst van een verloting of van een wedstrijd voor dit doel af te staan. Mogelijk zien ook de winkeliers kans een flinke duit in het zakje te doen. Binnenkort zal men meer over deze actie horen. Men is bezig met het treffen van de nodige voorbereidin gen om de actie op aantrekkelijke wijze onder de bevolking te stimuleren. Reeds thans kunnen giften worden gestort op giro 8 2 4 5 6 6 t.n.v. „Levensvreugd" bij de N.V. Nederlandsche Middenstands- bank alhier, onder vermelding van Ope ratie TV. Voor de vereniging zal als financieel- technisch adviseur optreden notaris R. J. van der Velde en als medewerker-propa gandist de bij het publiek welbekende heer M. H. Breevoort, ex-treincontroleur van de N.S. Tot slot mag nog worden opgemerkt, dat de vereniging werkt voor chronische patiënten van alle richtingen en le vensbeschouwingen. J. J. DE RING, voorzitter „Levensvreugd" n Tijdelijke prijsverlaging van SINGER Zig-zag machines Wij repareren alle soorten naaimachines vakkundig Naaimachines desverlangd op gemakkelijke betalingstermijnen GRATIS stop- en borduurcursus NIEUWESTAD 119 - LEEUWARDEN Telefoon 24182 Onze eigen auto's komen door geheel Friesland Verpakken en verzenden naar alle werelddelen Berqplaats voor meubelen Ruim een halve eeuw ervaring

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 9