C.A.F. silo biedt prachtig uitzicht 12 Uftfl De nieuwe silo van de CAF aan de Snekerkade is, althans aan de buitenkant, vrijwel geheel afgebouwd. Met een hoogte van bijna vijftig meter overtreft dit gebouw de Oldehove (bijna veertig meter) nog aanzienlijk. De CAF-silo is het hoogste gebouw van Leeuwarden en het spreekt wel vanzelf, dat men van het dak een uniek uitzicht heeft over de stad en een wijde omgeving. Bijzonder interessant is het beeld in zuid oostelijke richting, dat een fraai overzicht geeft van een groot stuk moderne bedrij vigheid en bovendien van de belangrijkste projecten, die het gemeentebestuur thans in uitvoering heeft. We hebben, met de welwillende medewerking van de CAF, dit panorama kunnen vastleggen op de hierbij gereproduceerde foto. Voor een globale terreinverkenning mo gen we verwijzen naar het tekeningetje en de daarbij gegeven verklaring. De foto reikt van (links) de Julianalaan tot (rechts) de Heliconweg, twee stukken van de ringweg om de binnenstad. Bij het verbinden van deze delen moeten twee aanzienlijke hindernissen worden over wonnen, namelijk het spoorwegemplace- ment en de Harlingervaart. Het spoorwegemplacement zullen we straks passeren over een viadukt, waar van dé opritten al zijn aangelegd. U ziet ze duidelijk op de foto; de ene ligt in het verlengde van de Julianalaan en de andere doorsnijdt het bestaande indus trieterrein tussen de Harlingervaart en het emplacement. Het viadukt komt niet alleen over de verschillende spoorlijnen (Zwolle, Staveren, Harlingen, Stiens) te lopen, maar ook over de Marshallweg op het industrieterrein. De totale lengte wordt 166 meter en dat is, om te verge lijken, iets meer dan die van de St. Ja- cobsstraat. Het viadukt wordt verdeeld in vijf overspanningen, plus korte aan- sluitstukken op de opritten. Deze over spanningen variëren in lengte van 30 tot 46 meter. De breedte zal 24 meter bedra gen, waarvan 9 meter voor de rijweg wordt gebruikt, tweemaal vier meter voor de ventwegen en tweemaal 2,25 meter voor de trottoirs. Het laatste, zeer ver heugende nieuws over de viaduktbouw is, dat het geld ervoor beschikbaar is gekomen. Het Rijk heeft uit het fonds voor de probleemgebieden 2,8 miljoen gulden toegewezen aan de gemeente Leeuwarden. Dit bedrag zal voor de via duktbouw en de afwerking van de Julia nalaan worden bestemd. Verderop, tussen de Snekerkade en de Harlingertrekweg, komt dus een brug. Met dit werk is men enige tijd geleden al begonnen; de betonnen palen voor de

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 11