De vrijkaartjes Twee plattelanders, die de stad de rug toekeren 11 FV Si Er heeft zich een klein drama afgespeeld rondom de vrij- kaartjes voor de voetbalwed strijd FlamengoRot Weiss. U weet, dat het tot de normale égards behoort bij een raam biljet een vrijkaartje te ver strekken. Het is zien wij het goed meer een kwestie van hoffelijkheid dan van recht. Want men kan toch kwalijk beweren, dat het op hangen van een raambiljet een zo grote dienst aan de organisatoren is, dat men daarvoor een schadeloosstel ling van enige omvang kan verlangen. Ligt de aankondi ging in de commerciële sfeer, dan is het nog wat anders. Men helpt dan immers mee andermans beurs te spekken en daarvan mag men zelf ook wel een voordeeltje trekken. Bij niet-commerciële aangele genheden is dit motief echter afwezig en dan is het toch eigenlijk normaal, dat men de futiele hulp van het ophangen van een biljet biedt om het goede doel te dienen en niet om een vrijkaartje te vangen. Dit laatste was ook het geval bij de voetbalwedstrijd Fla mengoRot Weiss, want het comité Sportweek 1960 had dit evenement niet op touw gezet om de eventuele winst in eigen zak te steken. Daar kwam in dit geval nog iets anders bij. Bij de berekening van baten en lasten was men uitgegaan van een vol Cam- buurstadion. Wanneer men nu vrijkaarten ging geven, dan zou elke weggegeven plaats (die dus niet verkocht kon worden) minimaal drie gulden schade hebben opgeleverd. Die drie gulden minder zou het totaal der sportevenemen ten komen te ontberen en dat was uiteraard niet verant woord. Dus geen vrijkaartjes bij de raambiljetten. Toen kwam ech ter de complicatie. De voetbal vereniging Leeuwarden achtte het raadzaam en gewenst deze faciliteit toch te verlenen aan haar vaste raambiljet-adres sen. Deze zouden anders, zo werd gevreesd, boos kunnen worden en bij volgende gele genheden wellicht geen plaats meer voor zo'n biljet willen afstaan. We kunnen de rede lijkheid van deze argumenta tie niet beoordelen, maar ne men, uit hoffelijkheid jegens de vaste raambiljet-ophangers aan, dat men zich sterk in hun mentaliteit heeft vergist. Zo geschiedde het dus, dat er biljetten hingen voor ramen, waarachter men zich verheug de in het bezit te zijn van een vrijkaartje. Elders werden de zelfde biljetten aangeboden, maar niet met een vrijkaartje. Waar in Leeuwarden ieder alles weet van de ander, ont stond aldra de rel over deze ongelijkheid van behandeling. De niet voor een vrijkaart in aanmerking komenden spra ken schande van hun achter stelling. En ze weigerden uiter aard een biljet op te hangen. Want niets smart zozeer als dat wat men zelf ontbeert, terwijl een ander het wel heelt. Geheel op principiële basis werd een stuk van de propaganda voor deze voet balwedstrijd om hals gehol pen en mede daardoor is wel licht het bezoekersaantal be neden de maat gebleven. Dat is het kleine drama. Het drama van de voetbalwed strijd, maar meer nog van de sfeer rondom deze gebeurte nis, die helaas niet de over tuiging heeft geschonken, dat men voor een groot doel be reid is over kleine bezwaren heen te stappen

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 11