Sportweek werd een matig succes Doorkijkjeop de Grote Wielen 9 De Sportweek 1960 kan worden gekarak teriseerd als een „matig succes". Merk waardigerwijs heeft de grote actieve be langstelling voor een deel schuld gehad aan het achterblijven van de publieke interesse. Er waren zoveel sportevene menten, dat het een sportieve prestatie op zichzelf was alles na te lopen. En daar kwam dan nog de kostenfactor bij, die wel speciaal bij de voetbalwedstrijd FlamengoRot Weiss een belangrijke rol heeft gespeeld. Al bij de eerste aankondiging van deze wedstrijd en van de toegangsprijzen ont stond het verzet tegen deze kosten. Men vond het „te duur" en was niet ontvan kelijk voor de redenering, dat deze be dragen toch werkelijk moesten worden geheven om baten en lasten met elkaar in evenwicht te brengen. Nu waren de toegangsprijzen (van 3, tot 7,50) inderdaad ongewoon hoog voor een voetbalwedstrijd, maar dit was uiteraard een gevolg van het feit, dat voor beide elftallen zeer grote honoraria moesten worden opgebracht. Met de pure sport had dit alles weinig te maken; het was „cirkus" van groot formaat. En met deze vergelijking komen we ook precies in de sfeer waarin men de hoge prijzen dient te beoordelen. Het was een uitzon derlijk evenement 'en dat bepaalde alles wat daarbij hoorde ook de toegangs prijzen, die men voor zichzelf te duur kon vinden, maar die stellig niet te duur waren voor het gebodene, evenmin als dergelijke bedragen te hoog zijn bij het optredSn van andere „artisten" van wereldformaat. Het was ongetwijfeld een evenement op voetbalgebied en het is weer een van de zonderlinge misrekeningen in de neigin gen van het publiek geweest, dat Cam- buur zo matig bezet was. Voor het eerst1 in de Leeuwarder voetbalgeschiedenis waren hier spelers van dit formaat en men had op een stormloop gerekend. Het is niet gebeurd en dit zal wel tot gevolg hebben, dat deze eerste ook de laatste maal is geweest. Leeuwarden kan een dergelijk gebeuren blijkbaar niet „trek ken" en dat is bijzonder jammer, want ergens raakt dit (och wel het plaatselijke zelfrespect. Overigens mag men deze Sportweek toch heus niet als een mislukking beschou wen. Mag de passieve belangstelling on der de maat zijn gebleven, het Leeuwar der sportleven heeft weer eens op uitge breide schaal uiting kunnen geven aan zijn omvang en veelzijdigheid. En dat is het belangrijkste dat is per saldo ook wel de twintigduizend gulden van de gemeentelijke garantie waard. Alleen, als dit geld aan de sport(week) kon worden besteed, dan had het een nuttiger be stemming kunnen vinden ten bate van de sportbeoefening zelf. Nu gaat het heen met het dichten van het financiële lek, dat door de grote misrekening in de pu blieke belangstelling is geslagen. Het gebrek aan belangstelling van het publiek manifesteerde zich ook in de binnenstad. Het comité-Sportweek had de winkelstand verzocht te vlaggen, maar er waren slechts enkelen, die aan deze oproep gehoor gaven. De grote rest ge loofde het wel en ook daarmee werd de droeve ervaring bevestigd, dat men niet te gauw vertrouwen moet hebben in de weerklank van initiatieven, die ten doel hebben de stad te verlevendigen. Zelfs de groepen die rechtstreeks belang bij deze verlevendiging hebben, laten maar al te vaak verstek gaan....

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 9