tl - v/y £*V) 13 Faber houdt dan in de ontvangzaal die voor nog veel meer bijeenkomsten druk gebruikt wordt een korte inlei ding. Veel bezoekers maken gebruik van de mogelijkheid om goedkoop met één kaar tje zowel het Pier Pander-tempeltje als het museum en de exposities boven in het Kunstcentrum te bekijken. In het Pier Pander-museum zijn een heleboel mensen gauw uitgekeken. Het is een wat monotone uitstalling, waar het nieuwe verfje dat het museum pas gekregen heeft niet veel aan kan veranderen. De nagedachtenis van Pier Pander zou pret tiger zijn wanneer de mogelijkheid in het legaat aanwezig bleek te zijn tot een wat afwisselender tentoonstellen. Leeuwarden heeft aan het Kunstcentrum en de verpachte theeschenkerij een waar dige ontvangstmogelijkheid, die alle voor delen van prachtige omgeving, buiten en toch in de stad zijn, bezit. Koningin, Prins en vele ambassadeurs werden er ook reeds ontvangen. Vele malen per dag rinkelt de telefoon in de Prinsentuin. Het Bureau wordt ge raadpleegd over culturele maar ook over de meest onwaarschijnlijke zaken. Zo was er laatst een dame die graag de naam wilde weten van een mijnheer uit Leeu warden, die zij in Parijs ontmoet had. De mijnheer had een baard en blauwe ogen. Het autonummer van de vriend was haar bekend. Ook deze dame kreeg geen nul op het request. Toch is gelukkig de zee van kleinighe den, die dagelijks vanuit de Prinsentuin het culturele leven van Friesland in be weging houden, van meer prozaïsche aard. Elke woensdag worden bijvoor beeld aan alle kranten in Friesland en de grote daarbuiten alle berichten door gegeven, die van culturele verenigingen binnen kwamen; elke maandag wordt de lijst van Friese evenementen aan de Re gionale Omroep Noord-Oost gezonden en welhaast dagelijks moet het gebeeld houwde bakje dat hoort aan het grootste beeld in het Pier Pander-museum van sigaren- en sigaretten-as ontdaan worden. Het bureau van de Culturele Raad voor Friesland heeft dus velerlei zorgen. Zijn werkzaamheden strekken zich door mid del van mevrouw Faber ook buiten Fries land uit. Zij heeft namelijk ook zitting in een paar Nederlandse organisaties op cultureel terrein. Haar „vinger in de pap" strekt zich zelfs tot de tuin uit. Haar stem bracht de organisatie van de Lust hof-avonden er toe het gewone publiek de gelegenheid te geven kennis te maken met het beste Nederlandse ballet. E. K. Een prachtig brok Leeuwarden is de Oldehove. Speciaal van de Prinsentuin uit in de overdaad van de zomer, is de steenklomp magnifiek.

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 13