werd een succes <3e «^eeuww^er ^cmeenscljA^ f Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 9e jaarg. no. 9 september 1960 Redakt ie-commissie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Klngmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redakteur W. H. Kuipers Tel 28203 Adres Administratie Voorstreek 101-103, Telefoon 22046 en 22047 Redactie Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden Bootjeswedstrijd Een 75-jarige deelnemer met het door hemzelt gemaakte vissersbootje. Het is de heer B. Bantema uit Harlingen. Zo startten de bootjes bij de wedstrijd achter de Prinsentuin. De wedstrijd voor miniatuursbootjes in de stadsgracht achter de Prinsentuin op 10 september is een aardig succes geworden voor de organisatoren, die dit varende festijn onder auspiciën van de Sectie Jeugd van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap tot stand hadden gebracht. We geloven zelfs, dat dit succes (35 deelnemers) een (jaarlijkse) herhaling dwingend voor schrijft en het lijkt ons wel zeker, dat de liefhebberij in deze sport aanzien lijk zal toenemen, wanneer er gere geld wedstrijden worden gehouden. De winter is een goede tijd om een zeilbootje op stapel te zetten en dat vraagt tegenwoordig niet meer zoveel handvaardigheid als vroeger. Natuur lijk de echte knutselaars zullen alles zelf willen maken, maar degenen, die minder vaardigheid of geduld hebben, kunnen fraaie resultaten bereiken met de in de handel zijnde bouwpakket ten, die de onderdelen pasklaar ver schaffen. Het is een werkje voor oudere jon gens of voor vaders, die hun kin deren met zo'n bootje willen verblij den en later bij een wedstrijd met evenveel spanning de prestatie daar van zullen volgen als de jonge deel nemers. De wedstrijd was overigens niet een zaak van de jeugd alleen, al stond zij op naam van de Sectie Jeugd. Dat bewees wel heel duidelijk de 75-jarige miniatuur bouwer, die zelf zijn fraaie vissersbootje te water liet, terwijl zijn kleindochter mocht toekij ken

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 11