j eest Fa. JUS ZOON IN DE SPEELGOEDKAST Nieuw bestuur Sectie Jeugd Leeuwarder Gemeenschap VERHUIZINGEN TRANSPORTEN ^je c^eeuwarkr /jemeetisdjaH LEEUWARDEN, EMMAKADE Z.Z. 62 TEL. 0 5100 - 24595 b.g.g. 25765 19 „Wat is het opeens donker geworden," zei de olifant en hij keek verbaasd om zich heen. Ja, de anderen zagen het ook. Hoe kon dat? „Dat komt", zei de speelgoedkast, „om dat de Maan niet meer in de kamer schijnt. De Maan gaat langzaam langs de donkere hemel en schijnt dus een poosje hier in de kamer. Maar nu is zij verder gegaan en nu schijnt zij weer bij andere mensen in de kamer. Dat betekent, dat straks de nacht voorbij is en dat de dag weer begint". „Als de dag weer begint, dan worden de mensen wakker. Dan komen de meisjes naar beneden en kijken in de speelgoedkast. En dan liggen we alle maal op de grond, in plaats van op de planken", zei de negerpop heel wijs. Ze schrokken er allemaal van. Ver beeld je! dan kwamen de meisjes be neden en vonden de kast leeg en het speelgoed op de grond! „Gauw! gauw", riep Noach tegen de dieren uit de ark. „Klim gauw langs het springtouw naar boven, dan zal ik je weer in de ark stoppen!" „Gauw! gauw!", riepen de kegels en de dieren en de kaarten en de poppen. „Gauw de kast in! en weer op je plaats!" Toen wilden ze allemaal tegelijk in de kast, maar dat kon natuurlijk niet. Daar snerpte het fluitje van de politie agent. „Stop daar!" riep hij met zware stem. „Niemand gaat naar binnen zon der dat ik het teken heb gegeven. Ik ben hier om 't verkeer te regelen". Alle poppen en dieren die op de onder ste twee planken woonden werden door de olifant met zijn snuit opgetild en op hun plaats gezet. Toen rolde het spring touw zich naar beneden en een voor een klom elkeen rustig naar boven en ging op de eigen plank staan. Het viel soms niet mee, want het touw was glad. Er tuimelde dan ook wel eens af en toe een weer naar beneden, maar dan stonden er altijd anderen klaar om te helpen. Het werd steeds donkerder in de ka mer, de Maan was nu helemaal niet meer te zien. Je hoorde alleen het zachte praten van de inwoners van de kast, soms wat gezucht als de tocht naar boven moeizaam verliep, soms gegichel als men in 't donker tegen el kaar aanstootte. En na de duisternis begon het langzaam licht te worden. „Zie je wel, daar heb je de nieuwe dag", zei de pop met de blonde krullen en zij rolde bijna over de baby-pop heen, die al vast in slaap was geraakt. „Staan jullie allemaal op je plaats?" vroeg de agent, die nog als laatste op de vloer was gebleven. „Ik ben op de verkeerde plank terecht gekomen", fluisterde het houten paard je. „Blijf maar staan waar je bent zei het springtouw. „Ik ben zo uitgerekt van al dat geklim langs mij heen, dat ik niemand meer helpen kan". De agent floot voor 't laatst op zijn fluitje en sprong toen op zijn eigen plaats. MAJA VAN HEEMSTRA. In het bestuur van de Sectie Jeugd van de Stichting Leeuwarder Gemeen schap zijn tijdens de vergadering op 12 oktober enige wijzigingen gekomen. De heer S. Lolkema is als voorzitter afgetreden en in zijn plaats is be noemd de heer H. S. Smidt, die tot dus ver secretaris was. Het secretariaat wordt thans behar tigd door mej. F. de Blaauw, Lucas van Leijdenstraat 21. Ook de penning meester, de heer J. de Vries, is af getreden. In deze vacature zal nader worden voorzien door een vertegen woordiger van de Jeugdzorg-organisa ties. In de plaats van de heer C. de Wit is gekomen de heer C. Borghardt en het bestuur is verder uitgebreid met de heer J. Haagen. Zitting houdt de heer F. Bruggeman. Voor het komende seizoen denkt de Sectie Jeugd aan de organisatie van een song- en een band-festival. De bootjeswedstrijd in de Prinsentuin wil men tot een traditie maken. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap 9e jaarg. no. 10 oktober 1960 Redaktie-commissie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redakteur W. H. Kuipers Tel 28203 Adres Administratie Voorstreek 101-103, Telefoon 22046 en 22047 Redactie Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs f 1.80 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden Verpakken en verzenden naar alle werelddelen Bergplaats VOOr meubelen Ruim een halve eeuw ervaring P.HJOlkBS'.ü, Viow'riwws watSP

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 19