TWEEDE KERNWEEK REEKS WELGESLAAGDE EVENEMENTEN TIJDENS DE C1Oaf er gebeurt 3 De tweede Kernweek is achter de rug. Al heeft deze reeks evenementen de stad niet in rep en roer gebracht, toch mag men zeggen, dat in brede lagen van de bevolking het besef is ver sterkt, dat Leeuwarden een zeer be langrijke ontwikkelingsperiode tege moet gaat en daar eigenlijk al midden in zit. Dit manifesteert zich niet alleen in de vestiging van enkele belangrijke industrieën, maar ook in de veelheid van onder handen zijnde grote werken. In de gemeentelijke sector is thans voor een bedrag van ruim zeventien en een half miljoen onder handen en voor de komende jaren kunnen we nu al een bedrag van ongeveer zestig miljoen een bestemming geven, door de uit voering van gereedliggende plannen. Hier manifesteert zich het optimis me, dat in Stadhuiskringen heerst en ook in de particuliere sector komen allerlei uitingen van durf en goede toe komstverwachtingen tot uiting. Neemt u, als riant voorbeeld, maar eens het grote gebouw van de Bond van Coöpe ratieve Zuivelfabrieken, met het grote restaurant, dat het aanzien van de sta tionsweg zozeer vergroot. Wat er momenteel van gemeentewe ge zoal wordt gedaan, mag voor het grootste deel bekend worden geacht, maar een korte samenvatting is wel licht toch niet misplaatst, vooral om dat de grootste werken aan de weste lijke buitenkant van de stad tot stand komen en daardoor buiten de gezichts kring van de meeste Leeuwarders lig gen. Het zijn de volgende werken: Ringweg verbinding tussen Heliconweg en Julianalaan. Deze verbinding komt te bestaan uit het viadukt over het spoorwegemplacement en de brug over de Harlingervaart. Het viadukt kost (zonder de reeds aangelegde opritten) 3 miljoen en de brug ruim 1,7 miljoen. In totaal is met het tot stand brengen BIJ DE FOTO OP DE VOORPAGINA Bij een betonbedrijf op het industrie terrein in het westen wordt grind met een grijperkraan uit een schip gelost Rondgeleidingen door het Stadhuis, gevolgd door een uiteenzetting met dia's ver de uitbreiding van Leeuwarden, kregen veel belangstelling tijdens de Kernweek. van deze verbinding ongeveer 5 mil joen gemoeid. Met de bouw van het viadukt is enige weken geleden een be gin gemaakt; het werk aan de brug is reeds in een veel verder stadium. Veemarkt. Het grondwerk, de bestra ting en de aanleg van de balies voor het vee op het terrein van de nieuwe veemarkt nadert de voltooiing. Met de ze terreinaanleg is 5 miljoen gemoeid. De bebouwing (met inbegrip van de veemarkthal van 33.000 m2) zal ruim 9 miljoen kosten. 't Nylan. In dit uitbreidingsplart ten zuiden van de Julianalaan, waar reeds 32 woningen zijn voltooid, is men thans bezig met de bouw van ruim 300 woningen. Binnenkort wordt begon nen aan 168 woningwetwoningen en de ze winter nog aan ongeveer 300 premie woningen. Het verzorgingsflat Nijlan- state nadert de voltooiing. Industrieterreinen. Het nieuwe indus trieterrein langs het Van Harinxma- kanaal is bijna klaar. Het heeft bijna 3 miljoen gekost. In aanbouw en bijna voltooid is hier een industriehal voor de optische industrie „De Oude Delft." Verder wórden hier thans nog vier in dustriehallen gebouwd, waarvan één de eerste bedrijfsruimte zal zijn van de V.S.F. (Verenigde Stofzuigerfabrie- ken; de nieuwe combinatie van Phi- lips-v. d. Heem). Dit industrieterrein van 23 hectare zal zelfs voor de naas te toekomst niet toereikend zijn, zo dat met spoed moet worden begonnen

Leeuwarder Gemeenschap | 1960 | | pagina 3