Schaverneksbrug wordt vernieuwd - - Het ligt wel voor de hand, dat het verkeer van de kant van de Harlingerstraatweg en de Mr. P. J. Troelstraweg straks nog meer dan tot dusver deze route door de stad zal kiezen, ook door het wachtverbod op de drukke kant van de Nieuwestad. Het Wilhelminaplein krijgt daardoor ongetwijfeld een toenemende betekenis als parkeer terrein en het is wel jammer, dat deze ruimte daarvoor nu juist op de drukke vrijdag niet beschikbaar is. De Schaverneksbrug, tussen Westerplantage en Ruiterskwartier, is een eng verkeers obstakel in een belangrijke route door de binnenstad. De rijweg is slechts vijf meter breed, de trottoirs aan weerskanten daarvan twee meter. Vervanging van deze vaste brug door een bredere is al jaren een urgente zaak en dit werk wordt nu aangepakt, in combinatie met twee andere objecten: het herstel van de walmuur langs het Groot Schavernek en de aanleg van een stopplaats voor autobussen op het Wilhelminaplein, tegenover het Paleis van Justitie. Deze autobushalte krijgt, buiten de straat, twee rijbanen, waar de bussen een plaats kunnen vinden om passagiers te laten instappen. Dit drievoudige karwei kost in totaal 465.000 gulden krap een half millioen dus. Het belangrijkste is, dat de rijweg van de Westerplantage, over de nieuwe Schaverneks brug en het Ruiterskwartier, zoveel mogelijk een breedte krijgt van elf meter. Bij de Harmonie en het Paleis van Justitie dwingt de bebouwing tot de iets geringere breedte van ongeveer negen meter. De Schaverneksbrug krijgt ook de rijwegbreedte van elf meter en de trottoirs worden op 3 meter breedte gebracht. Redactie-commissie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie: Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs 2,50 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden Begrijpelijk is, dat ook het zakenleven zich op deze verandering gaat instellen, vooral op de Nieuwestad. Hebben twee warenhuizen al lang een ingang aan de kant van het Wilhelminaplein, thans zijn ook andere zaken bezig hier deze voorziening te treffen. Door dit alles zal de noordelijke afsluiting van dit plein (aan de kant van het Ruiters kwartier dus) een heel wat rianter en levendiger aanzien verkrijgen dan nu nog het geval is. De walmuur van het Groot Schavernek wordt hersteld. Het is een onderdeel van een complex werken, waartoe ook het vernieuwen van de Schaverneksbrug en het aan leggen van een autobushalte op het Wilhelminaplein behoort. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 10e jaargang no. 6 - juni 1961 De tegenwoordige Schaverneksbrug: een knelpunt voor het binnenstadsver keer.

Leeuwarder Gemeenschap | 1961 | | pagina 3