Zebra oversteekplaats voor jonge mensen Dans-, show- en concertavonden in de Beurs Jeugdsociëteit op de Weaze Een paar maanden geleden heeft Leeuwarden er een nieuw jeugdcentrum bijgekregen. Het is de jeugdsociëteit „Zebra" op de Weaze, naast het Chinese restaurant. „Jeugd en Evangelie" heeft het initiatief genomen; de sociëteit is daardoor voortgekomen uit de gereformeerde kring, maar niet in deze kring besloten geble ven. „Zebra" wil een goede en veilige over steekplaats zijn voor alle jongeren, die zonder eigen opvattingen te verloochenen openstaan voor contact en samenwerking met anderen. Samenwerking begint vaak met samen spreken. Daarom kan zo'n sociëteit belangrijk werk doen. Samen spreken in een rustige, gezellige sfeer, bij een kopje koffie of een flesje limonade die gelegenheid biedt „Zebra" en dat is ook precies wat verlangd wordt. In het eenvoudige gesprek in een klein gezelschap kunnen de ge dachten worden uitgewisseld en tot elkaar wor den gebracht. Wanneer men de jonge mensen verwijt weinig belangstelling te hebben voor wat hen geestelijk in beweging en beroering zou moeten brengen, dan is nog altijd de vraag of die belangstelling ontbreekt of de plaats waar deze tot uiting kan komen. De geijkte ver- gadervorm, met de voorzitter en de deskundige inleider (die het allemaal zo precies weet), lijkt wel wat uit de tijd te raken. Men wil zelf mee praten, desnoods van zijn eigen twijfel uit inclusief de twijfel aan alle deskundigen, die het allemaal zo precies weten, maar in de prak tijk de wijsheid ook niet altijd in pacht blijken te hebben Het werk van „Zebra" is nog te jong, om nu al definitieve conclusies te kunnen trekken over de betekenis ervan. Weliswaar heeft de jeugd sociëteit een voorgeschiedenis gehad in de kelders van de Kelders, maar hier kan naar een nieuwe omvang en betekenis worden toe gegroeid. Voorlopig is de sociëteit alleen op woensdag en zaterdagavond open. Straks, wan neer „het seizoen" begint, zal de gelegenheid tot samenzijn worden vergroot. Nu reeds heeft men avonden met zo'n veertig bezoekers, nu reeds zijn er contacten gelegd die van groot praktisch en ideëel belang zijn, zoals met de Hervormde Jeugddienstcommissie. Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 10e jaargang no. 8 - augustus 1961 Redactie-commissie: Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie: Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs 2,50 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden „Zebra" neemt in het eigen wereldje van de Weaze een bijzondere plaats in, maar niet zo bijzonder, dat dit de goede buurtverhouding in de weg staat. Dat is zelfs al bewezen door de prima verstandhouding met buurman Liu May Tsai, die zijn diensten aanbiedt waar en wan neer deze maar te pas kunnen komen Bij de foto op het omslag: Een groepje bezoe kers van de jeugdsociëteitZebra" op de Weaze. In het komend seizoen zal de Sektie Jeugd van de stichting Leeuwarder Gemeenschap in de bovenzaal van het Beursgebouw maandelijks een ont- spannings- of culturele avond organiseren, in het bijzonder bestemd voor de jonge mensen in onze stad. Op een aantal avonden zal hen daarbij de gelegenheid worden geboden hun prestaties op het gebied van de lichte muziek, de zang en de moderne dans te tonen en kan kennis worden geno men van wat amateurs uit Leeuwarden en omgeving op dit gebied presteren. Het programma is voor het komend seizoen als volgt samengesteld: Zaterdag 2 september als opening- en dans- en showavond, waaraan mede werken: het populaire orkest van Martin Vijver, dat de dans- en show- muziek verzorgt en „The Fouryo's", het van radio, tv en grammofoon plaat bekende zangkwartet begeleidt; dansmuziek in dixielandstijl door „The New Gold Stars", het orkest dat de orkestenwedstrijd van het vorig seizoen won; zang en muziek door „The Hoppers", het Leeuwar der Zuidamerikaanse muziek-ensemble en enkele liedjes van Andries Bosma, de winnaar van het vorige Leeuwarder Songfestival. Zaterdag 7 oktober zal voor de tweede maal de orkestenwedstrijd worden gehouden; hieraan kunnen weer deelnemen alle amateur-amusements orkesten, jazzbands, rockingbands, bedrijfsorkesten, schoolbands en an dere lichte muziek-ensembles. Op deze avond zullen alleen de instru mentale en dus niet de vocale prestaties ter beoordeling van een des kundige jury staan. Aangifte voor deelneming kan vanaf heden doch vóór 23 september a.s. gebeuren aan het bureau van de Leeuwarder Gemeenschap, Raadhuisplein 32. Vermeld moet worden de naam en de bezetting van het orkest, naam en adres van de leider en twee te spelen nummers. Zaterdag 11 november zal het Frysk Orkest onder leiding van Alfred Salten een populair klassiek concert verzorgen. Na afloop van het concert is er dansen, voor de muziek waarvan zal worden getracht een dansorkest uit leden van het Frysk Orkest samen te stellen. Zaterdag 9 december is er weer een dans- en showavond. Zaterdag 13 januari zal een jazz-concert worden gegeven, voor de verzor ging waarvan een jazz-orkest in de moderne stijl en een orkest in de oude stijl zullen worden uitgenodigd. Voor zaterdag 3 februari staat op het programma het Leeuwarder Song festival, de jaarlijkse wedstrijd voor amateur zangeressen, zangers en zanggroepen. Zaterdag 3 maart weer een dans- en showavond. Zaterdag 3 april zal worden gehouden een dansfestival met wedstrijden voor amateur-dansparen. De entree voor alle avonden bedraagt 1,25 (belasting inbegrepen). De kaarten zijn steeds vanaf een week van te voren verkrijgbaar bij: mu ziekhandel Poort, Voorstreek 6; muziekhandel Scheepstra, Wirdumerdijk 19; boekhandel Van der Velde, Nieuwestad 90. De Oude Doelesteeg op een regenachtige avond.

Leeuwarder Gemeenschap | 1961 | | pagina 3