MAANDAGEN DA 19 Agendabureau „Leeuwarden", Arendsstraat 6, Leeuwarden, Tel. 29437, Giro 808626 NOVEMBER: 1 Toonkunstkoor Concordia, uitvoering, Harmonie, 20.30 uur. 2 Toonkunstkoor Concordia, uitvoering, Harmonie, 20.30 uur. NIVON, fotogroep, O. Stadsweeshuis, 20 uur. Personeelsver. V. D., feestavond, Schaaf, 20 uur. 3 P.T.T.-Harmonie, concert, Harmonie, 20 uur. V.O.G., feestavond, Schaaf, 20 uur. 4 Eloquentia, vergadering, Van Dellen, 20 uur. P.T.T.-Harmonie, concert, Harmonie, 20 uur. T.O.G., toneel, Schaaf, 20 uur. 5 Ver. De Harmonie, soiree, Harmonie, 20 uur. Gymn.ver. Wilskracht, uitvoering, Schaaf, 20 uur. 6 Looft den Heer, concert, Harmonie, 20 uur. 7 Soli Deo Gloria, concert, Harmonie, 20 uur. Chr. schaakclub O.D.I., schaken, Oosterkerk, 20 uur. 8 Priissjongen, Harmonie, 13 uur. Boun fan Fryske Toanielselskippen, Harmonie, 9.30 uur. Leeuwarder Watersportvereniging, feestavond, Schaaf, 20 uur. Wegenb.centrum, cursus, Van Dellen, 19 uur. 9 Wegenb.centrum, cursus, Van Dellen, 19 uur. Vrouwenbond N.V.V., vergadering, Bejaardensoc., 7.45 uur. Priissjongen, Harmonie, 13 uur. 10 Chr. Film Actie, „Het begon aan de grens", Parkkerk, 20 uur. Pers.vereniging Condens, bijeenkomst, Harmonie, 20 uur. Buurtver. Insulinde, toneel, Schaaf, 20 uur. 11 Leeuwarder Gemeenschap, populair concert Fr. Ork., Beurs, 20 uur Buurtver. Govert Flinckstraat, feestavond, Van Dellen, 20 uur. A.N.A.B., vergadering, Van Dellen, 14 uur. Looft den Heer, concert, Harmonie, 20 uur. Ver. Grönnegen, toneel, Schaaf, 20 uur. 13 A.N.A.B., bijeenkomst, Harmonie, 20 uur. 14 Kunst aan Allen, viool- en pianoconcert, Harmonie, 20 uur. Chr. schaakclub O.D.I., schaken, Oosterkerk, 20 uur. Toen Klessebes en Brammetje Bos genoeg gegeten hadden, stonden ze op. „Juffrouw Mangelmoes, bent u klaar?" vroeg Klessebes, „we moeten naar huis, anders wordt het donker en de ene lantaren van de locomotief is kapot". Juffrouw Klessebes zat nog steeds te slikken met een vies gezicht, want zij kon die zeepsmaak maar niet kwijt raken. Maar zij begreep, dat zij mee naar huis moest gaan. Daar kwamen Hendrik Poo- ter en de oude meneer Krulbaard ook al aan, die bij familie hadden gegeten. Het treintje was uitgerust, het werd weer op de rails geduwd en allen stapten in. Daar gingen ze dan! Met af en toe een sprongetje reed het vrolijke treintje door het landschap. De eiertjes van juffrouw Mangelmoes vlogen bijna uit haar mandje en je hoorde de tanden borstel van de oude meneer Krulbaard door zijn koffer rommelen. Toen zij een eindje gereden hadden, zagen zij boer Roodhaan, die zijn koe zat te melken. Dat was dezelfde koe die achter het schaap en het lammetje had aangejaagd. Brammetje Bos stopte. „Hé, Roodhaan, mis je soms een schaap en een lammetje?" riep hij. „Ja, nou", riep de boer terug, „ik heb de hele dag al lopen zoeken „Die zitten bij ons in de trein", riep Brammetje weer terug. „In de trein? Hoe komen ze nou in de trein?" Boer Roodhaan begreep er niets van. Hij liet zijn koe in de steek en kwam naar het treintje toe lopen. Dat kon nu meteen wat uit rusten van het harde rijden. Klessebes vertelde het hele verhaal en van de dokter, die de poot van het lammetje had verbonden. „Heb je nu ooit!" zei boer Roodhaan. „En hij wou niet eens geld voor de verzorging hebben? Dat vind ik gewel dig! Ik zal hem morgen een lekkere dikke kaas sturen. Toen tilden ze voorzichtig het lammetje uit de goederenwagen, het schaap sprong er achter aan en boer Roodhaan nam het lam in de armen en zou het zo naar de stal brengen. „Wel bedankt allemaal, voor de goede zorgen! riep hij hen nog achterna, toen het treintje puffend en zuchtend optrok. Want nu ging het weer door het zand en dat was zwaar. Meneer Krulbaard maakte zich klaar om uit te stappen, want hij was dicht bij huis. Hij maakte zijn koffer nog eens open om naar zijn mooie nieuwe gele tandenborstel te kijken. Ja, die zat er nog in. Hij zou hem vanavond meteen gebruiken, want op de zijne zaten nog maar een paar haren en dan helpt 't niets of je je tanden borstelt. Daar begon het treintje al langzamer te rijden en bij een dikke vlierstruik stopte Bram- metje Bos. Klessebes kwam aangehold om meneer Krulbaard bij 't uit stappen te helpen. Hij nam de koffer van hem over en deed toen het portier weer dicht. „Dank je wel, Klessebes zei de oude meneer, „en hier is een sigaar voor jou en voor Brammetje Bos." „Dank u wel, meneer Krulbaard", zei Klessebes, „vanavond gaan we die oproken, want in dienst mogen we dat niet doen." Meneer Krulbaard wuifde iedereen vriendelijk toe en ging toen een smal weggetje op, de koffer in zijn hand. MAJA VAN HEEMSTRA 15 Kunst aan Allen, Ned. Comedie, Harmonie, 20 uur. Bond van Groentehandelaren, feestavond, Schaaf, 20 uur. Wegenb.centrum, cursus, Van Dellen, 19 uur. 16 Wegenb.centrum, cursus, Van Dellen, 19 uur. Chr. gymn.ver. C.J.O., uitvoering, Harmonie, 20 uur. Gymn.ver. V. en K., uitvoering, Schaaf, 20 uur. 17 Pers.ver. Condens, bijeenkomst, Harmonie, 20 uur. Buurtver. Insulinde, toneel, Schaaf, 20 uur. 18 Buurtver. Cambuur, feestavond, Van Dellen, 20 uur. Frysk Nat. Boun, kindermiddag, Van Dellen, 14.30 uur. Chr. gymn.ver. C.J.O., uitvoering, Harmonie, 20 uur. Fr. Motor Club, feestavond, Schaaf, 20 uur. 19 Ver. De Harmonie, soiree, Harmonie, 20 uur. Dansschool Adema, matiné, Schaaf, 15 uur. Roomsk Frysk Boun, toneel, Schaaf, 20 uur. 20 NIVON, lezing: Israël, door J. van Dijk, Harmonie, 20 uur. Leeuwarder Hengelsport Ver., vergadering, Van Dellen, 20 uur. Ver. v. Slechthorenden, film, Van Dellen, 19.30 uur. A.R. Kiesvereniging, propaganda-avond, Schaaf, 20 uur. 21 Politie-Harmonie, concert, Harmonie, 20 uur. Chr. schaakclub O.D.I., schaken, Oosterkerk, 20 uur. 22 Wegenb.centrum, cursus, Van Dellen, 19 uur. 23 Wegenb.centrum, cursus, Van Dellen, 19 uur. Frysk Orkest, concert, Harmonie, 20 uur. A.V.R.O., bridge-drive, Harmonie, 20 uur. 24 Pers.ver. Gem.reiniging, feestavond, Van Dellen, 20 uur. Pers.ver. Condens, bijeenkomst, Harmonie, 20 uur. 25 Drentse Ver., feestavond, Van Dellen, 20 uur. Toneelgr. Lijempf, toneel, Schaaf, 20 uur. St. Nicolaas-commissie, feest openb. scholen, Harmonie, 14 en 20 uur. 26 Kath. Metaalbew. Bond, feestavond, Van Dellen, 20 uur. Fryske Krite, toneel, Schaaf, 20 uur. 27 Prot. Kunstkring, spelen en spreken, Irene, 20 uur. St. Nicolaas-commissie, feest openb. scholen, Harmonie, 14 en 20 uur. 28 St. Nicolaas-comm., feest openb. scholen, Harmonie, 9, 14 en 20 uur. Clir. schaakclub O.D.I., schaken, Oosterkerk, 20 uur. Wegenb.centrum, cursus, Van Dellen, 19 uur. 29 Wegenb.centrum, cursus, Van Dellen, 19 uur. St. Nicolaas-commissie, feest openb. scholen, Harmonie, 14 en 20 uur. 30 St. Nicolaas-commissie, feest openb. scholen, Harmonie, 9 en 14 uur.

Leeuwarder Gemeenschap | 1961 | | pagina 19