LEEUWARDER GEMEENSCHAP NIEUWE MEDEWERKER VAN DE Oostelijke ringweg H. 5. Smidt in dienst getreden Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" Van het dak van de PEB-centrale overziet men een groot deel van nieuw Oost, met de Archipelweg, die een onderdeel gaat vormen van de ringweg. Nog dit jaar hoopt men met de aanleg van deze weg te kunnen beginnen. De heer H. S. Smidt, tot dusver voorzitter van de Sectie Jeugd van de Leeuwarder Gemeen schap, is in dienst getreden van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap. Hij zal zijn organi satorische en administratieve bekwaamheden halve weken aan deze organisatie geven. Om precies te zijn: de tweede helft van de week, te beginnen met de woensdagmiddag. U kunt hem dan vinden in het bureau van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap, Raadhuisplein 32, vlak bij het Stadhuis. Het telefoonnummer is 21141. Van maandag tot woensdagmiddag is het bu reau van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap dus „onbemand", maar toch kunt u zich met dringende zaken wel tot het bovengenoemde adres of telefoonnummer wenden. U komt dan terecht bij de secretaris van de Stichting, de heer W. H. Kuipers, tot dusver directeur van de L. G. De heer Kuipers heeft wegens andere drukke werkzaamheden zijn directeurschap van de Stichting Leeuwarder Gemeenschap moeten opgeven. Zijn bureauadres (Gemeentelijke Voor lichtingsdienst) is echter ook Raadhuisplein 32. De heer Smidt (28) is in vele Leeuwarder krin gen geen onbekende. Hij heeft al een lange reeks van jaren een belangrijke plaats in de politieke jongerenorganisaties en speelt daar door ook mee in het politieke jongerencontact en de jeugdgemeenteraad. Zijn belangstelling is H. S. SMIDT toegangsprijzen en deze extra-stuiver komt aan de Stichting Leeuwarder Gemeenschap ten goede. De betaling kan worden geregeld bij de afdeling Belastingen van de Gemeente-secreta rie, waar de kaartjes van een speciaal stempel worden voorzien. Dit vragen wij de verenigingsbestuurders. Wij bieden hun ook iets aan en wel: hulp bij het organiseren van avonden. De Stichting beschikt over uitgebreide gegevens omtrent program ma's (film, lezingen enz.) en is bereid ervoor te zorgen, dat de voorbereidende zaken worden geregeld. Kosten worden daarvoor niet in reke ning gebracht, maar wel wordt verwacht en verondersteld, dat men bij dergelijke gelegen heden bereid is aan de vijf centsactie mee te doen. De ene dienst is de andere waard! 10e jaargang no. 10 - oktober 1961 echter niet beperkt tot maatschappelijke pro blemen; een ander uiterste zou men zijn inte resse in moderne jazz kunnen noemen. In het verband van de Sectie Jeugd heeft de heer Smidt een ruime gelegenheid gekregen zijn ambities uit te leven. Met zijn medebestuur ders heeft hij bijvoorbeeld de avonden in de Beurs georganiseerd, waarvan er thans twee zijn gehouden: een dans- en showavond en het orkesten-festival. De reeks wordt, zoals u weet, op 11 november voortgezet met een avond, waar het Frysk Orkest een populair-klassiek programma zal uitvoeren met Pierre Palla als solist. Na het concert kan worden gedanst op muziek van een acht man sterk dansorkest, ge vormd uit leden van het Frysk Orkest. Uit het organiseren van deze (ook voor het Frysk Orkest) zeer bijzondere avond mag blij ken, dat het bestuur van de Leeuwarder Ge meenschap het experiment niet schuwt. Boven dien ligt aan dit initiatief de gedachte ten grondslag, dat de Sectie Jeugd niet moet blij ven steken in de organisatie van de moderne populaire vermakelijkheden, die zo nauw ver weven zijn met de teenager-cultus. Niet alleen de jeugd Redactie-commissie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie: Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs 2,50 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden initiatieven, ook voor volwassenen tot en met de bejaarden. De krapte der financiën remt echter de mogelijkheden en het is daarom, dat wij nog eens de ernstige aandacht vragen voor de vijf centsactie. Verenigingsbestuurders wordt gevraagd een toeslag van vijf cent te leggen op De wijze waarop de Stichting Leeuwarder Ge meenschap de laatste tijd van zich doet spreken en de benoeming van de heer Smidt zouden de indruk kunnen wekken, dat de werkzaamheden zich uitsluitend op de jeugd richten. Dit is geenszins de bedoeling, de gemeenschap der Leeuwarders omvat méér dan jonge mensen alleen. Er wordt gedacht aan allerlei andere

Leeuwarder Gemeenschap | 1961 | | pagina 3