h DUUR capsules J Centrale Verwarming Gebr. v. Eyck v. HesÜnga ZANDSTRA u J ^mtm r ■J Tweebaksmarkt 43 Telef. 24419 puur natuur één capsule per dag is voldoende 20 tfa-MSt Juffrouw Mangelmoes, nog steeds met een vies gezicht vanwege de zeepsmaak en Hendrik Pooter keken uit hun raampjes. Daar in de verte liep de oude meneer Krulbaard met zijn koffer en zijn nieuwe gele tan denborstel. Hij werd steeds kleiner en op 't laatst was er niets meer van hem te zien. Het begon al een beetje donker te worden. Hendrik Pooter pakte zijn pakje nog eens uit. Wat zou zijn vrouw blij zijn op haar verjaardag met dat prachtige lampje. Hij zou er een kaarsje in zetten en dan gingen de wieken draaien. Zij zou niet weten wat zij zag! Opeens hoep! zei 't treintje, want er was een gat in de weg en daar kun je beter overheen springen dan er doorheen rijden. Pats! daar viel het lampje op de grond. Hendrik Pooter werd vuurrood van de schrik. Daar lag zijn mooie nieuwe lampje. De wieken zouden er zeker van af gebroken zijn. Hij durfde haast niet te kijken. Zou 't stuk zijn? Zou hij nu geen verjaarscadeautje voor zijn vrouw hebben? Hij had de ogen dicht gedaan, maar nu deed hij ze toch heel voorzichtig open. Neen, het lampje was niét kapot! De wieken zaten nog aan het molentje en er was zelfs nergens een barstje te zien. Gelukkig! wat was hij blij. Hij raapte 't gauw op, deed er 't mooie papiertje weer om dat de koopvrouw hem had gegeven en stopte het in de zak van zijn jas. De trein begon langzamer te lopen. Hendrik Pooter keek uit het raam pje. Ja, daar waren de vijf wilgenbomen, waar hij uit moest stappen. En wie stond daar? Zijn vrouw stond hem op te wachten. Dat was gezel lig. Als zij nu maar niet vroeg wat er in zijn zak zat! Maar dan zou hij maar zeggen: Niet nieuwsgierig zijn, je bent gauw jarig. Dan wist zij immers nog niet, dat zij zo'n mooi lampje kreeg! Brammetje Bos stopte zijn locomotief. Klessebes kwam aangehold. „Dag allemaal!" riep Hendrik, hij stapte uit, omhelsde zijn vrouw en gearmd gingen zij samen op pad naar hun huisje, dat in de verte op een heuvel in het bos lag. Je kon de rook uit de schoorsteen zien komen. „Rijden maar!" riep Klessebes. Hij sprong in de goederenwagen, blies op zijn fluitje. Maar er gebeurde niets. Wat is er nou weer aan de hand? dacht hij. Hij zag dat Brammetje Bos uit de locomotief was ge stapt en onderzoekend naar de wieltjes van de eerste wagen keek. Klessebes stapte uit. „Wat is er gebeurd?" riep hij uit de verte. „Een van de wieltjes is niet meer rond", antwoordde Brammetje. „En nu wil de trein niet meer rijden. Maar ik heb nog wel een reservewiel." Hij klom weer op de locomotief en kwam terug met een nieuw wiel en een schroevendraaier. Juffrouw Mangelmoes keek uit het raampje. „Ik wou graag vroeg thuis W v zijn om de brasempjes voor mijn man te bakken", riep zij. „Geduld maar, Juffrouw, we zijn zo klaar", zei Brammetje. De schroevendraaier kwam in actie, het kapotte wiel ging er af, het andere kwam er aan. Klessebes schopte nog eens tegen het nieuwe wiel om te zien of 't hield. Ja, dat zou wel gaan. En de trein reed verder. MAJA VAN HEEMSTRA DRmSinn levertraan PERMANENTE TENTOONSTELLING van HAARDEN, KACHELS WASMACHINES, CENTRIFUGES enz. in onze nieuwe showroom WESTERPLANTAGE 26 NIEUWESTAD 13 Leeuwarden - Tel. 26181

Leeuwarder Gemeenschap | 1961 | | pagina 20