LEEIWAIMIER OPERA- m ÖPEIÏETTEVEREi\I(iIi\(l VRAAGT l)E AMBACHT Fa. II. MUS ZOOI VERHUIZINGEN TRANSPORTEN Animatowerkt hier samen met het gezelschap P.RJOUffiBiZ* VBWUlZMtEK uawwg< Aniniato Degenen in onze stad, die be langstelling hebben voor opera- en operettemuziek, zullen onge- twijield wel eens gehoord heb ben van de Leeuwarder Opera- en Operettevereniging „Anima to". Het lijkt ons derhalve wel interessant iets meer van deze actieve vereniging bekend te maken. De oprichting vond plaats op 25 juli 1957 met als doelstelling door het zingen van opera- en operettelragmenten en andere liederen of werken de belang stelling hiervoor te bevorderen, hiermede culturele doeleinden na te streven en liefdadige in stellingen te dienen. Het koor staat open voor ieder, ongeacht gezindte. Als lid kunnen wor den toegelaten zij, die de leef tijd van 17 jaar hebben bereikt en over een goede koorstem beschikken. De vereniging telde bij de op richting 18 leden, welk aantal thans is uitgegroeid tot een vas te kern van plm. 55 leden. Het geeft elk jaar een concert van opera- en operettefragmenten, met medewerking van bekende solisten en ondervindt daarbij steeds grote belangstelling van de zijde van het publiek. Bij de onlangs gehouden concertavond bleek de zaal volledig uitver kocht te zijn, hetgeen in de tegenwoordige tijd voor een vereniging van amateurs een verheugend verschijnsel mag worden genoemd. Het koor geeft regelmatig gratis uitvoeringen voor ziekenhuizen, sanatoria en bejaardencentra, welke ten zeerste op prijs worden gesteld. Ook diverse bedrijven en ver enigingen hebben de afgelopen jaren een beroep gedaan op „Animato", haar medewerking te verlenen aan feestavonden, daar fragmentarische uitvoering van opera- en operetteHagmen- ten zich uitstekend blijkt te le nen voor dit soort avonden, de juiste sfeer weet te scheppen en beantwoordt aan de gemiddelde smaak van het publiek. In verband met het komende seizoen heeft het bestuur beslo ten tot uitbreiding van het koor over te gaan en het aantal leden te brengen op ongeveer 70. Bij de toelating zal de voorkeur moeten worden gegeven aan bassen en tenoren, teneinde tot een juiste stemmenverhouding te komen. Het koor staat onder leiding van de bekende dirigent Jacques Bos, terwijl mevrouw Bos-de Vries als pianiste aan „Animato" financieel willen steunen, kunnen zich als dona teur aanmelden. Het minimum donatiebedrag per jaar bedraagt slechts ƒ2,hetgeen een voor oorlogs bedrag kan worden ge noemd als men weet, dat elke donateurskaart recht geeft op 2 gratis toegangsbewijzen voor de jaarlijkse concertavond. De vereniging streeft thans naar consolidering van haar positie en wij hopen, dat het bestuur erin zal slagen het door haar gesteld doel te bereiken. Dege nen, die zich als lid of als dona teur willen opgeven, kunnen zich wenden tot het secreta riaat, Corellistraat 78 te Leeu warden (telefoon 29164). Ruim een LEEUWARDEN, EMMAKADE Z.Z. 62 halve eeuw ervaring TEL. 0 5100-24595, b.g.g. 25765 Tetman en Jarich de Vries. het koor is verbonden. De repetitieavonden worden ge houden op woensdag van acht tot tien uur in het gebouw van de Bejaardensociëteit, Jacobij- nerkerkhof, waarbij belangstel lenden rustig eens een kijkje mogen nemen. De contributie bedraagt 0,65 per week en voor een echtpaar 1,20. De vereniging heeft in het be gin van haar bestaan een dona teursactie gehouden, ten einde een gezonde financiële basis te krijgen. Hoewel het aantal do nateurs bevredigend mag wor den genoemd, is het bestuur van mening, dat dit aantal nog wel voor uitbreiding vatbaar is. Zij, die het goede werk van Bergplaats voor meubelen Verpakken en verzenden naar alle werelddelen

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 15