MAANDAGEN DA OPSTELWEDSTRIJD Bij gebruik van alcobol gebeuren er ongelukken JUNI 23 Ook dit jaar heeft het Centraal Drankweer Co mité weer de opstelwedstrijd voor de lagere schooljeugd gehouden. Een simpel opgezette plaatjesserie diende de kinderen als lei draad voor het te vertellen verhaal. Marietje Bos, leerlinge van de zesde klas van de Willem Lodewijkschool aan de Druifstreek, won de eer ste prijs met het volgende verhaal, dat wij hier en daar wat hebben moeten bekorten. „Dag pappie, dag! Pappie moet gauw terug komen hoor, anders wordt pappies eten koud!" Leontientje Bosma zwaaide haar vader na. „Pappie zal gauw terugkomen hoor", beloofde mijnheer Bosma lachend. De auto startte. „Dag, dag!" gilde Leontientje nog gauw. Meneer Bosma hoorde het niet meer. Zijn gedachten waren heel ergens anders dan bij Leontientje. Hij keek op zijn kilometerteller. Kijk, daar had je het café „De Gouden Leeuw". Hier moest hij zijn. Hij stopte, stapte uit, deed het deurtje van de auto op slot en liep het café binnen. „Hallo Pieter", groette hij. „Eén bier alsjeblieft." „Mooi weertje hè?" zei Pieter. „Ja, echt weer voor 'n biertje." Meneer Bosma genoot van z'n glas bier. „Dat was lekker", zei hij, toen hij het op had. „Nog eentje?" vroeg Pieter. „Ach ja, waarom niet?" Meneer Bosma dronk nog een glaasje. „Nu moet ik er weer vandoor, Pieter." „Ja, tabé." „Tabé." Mijnheer Bosma stapte weer in z'n auto. Zo, nu moest hij nog naar een vriend toe. Na een tijdje was hij de stad uit. Nu kon hij tenminste wat harder rijden. Plotseling zag hij een kind voor z'n auto hol len. Maar het drong niet tot hem door. Pas toen hij een klap tegen zijn wagen kreeg en een gil hoorde, besefte hij wat er aan de hand was. Hij remde uit alle macht. Maar te laat natuur lijk. Een ogenblik bleef hij als versteend in zijn wagen zitten. Toen smeet hij het portier open en snelde naar het kind. Maar ja, wat moest hij nu doen? Het kind in zijn wagen leggen? Maar kijk, daar kwamen twee fietsers aan: een jongen en een meisje. Hij zag het meisje wij zen. Toen reden ze allebei zijn kant op. Toen ze vlakbij waren, zei de jongen: „Maar dat is Annemieke. Annemieke van der Neer, van de boswachter. Ze woont hier vlakbij. Wacht, ik zal haar vader halen." Het meisje was bij Annemieke neergeknield. „Ach", zei ze, „wat zielig." Meneer Bosma lachte zenuwachtig. Daar kwam de jongen terug. Meneer Van der Neer was er ook bij. „We hebben de politie en de ambulan ce opgebeld", vertelde de jongen. „Politie". Dit woord klonk meneer Bosma nu niet bepaald als muziek in de oren. Hoorden ze daar geen sirenes? Ja hoor, daar kwamen de politie en de ziekenwagen aan. Daar spron gen de agenten de wagen al uit. Twee kwamen naar meneer Bosma toe. „Hm", kuchte de ene gewichtig, „u hebt naar ik meen gebruik ge maakt van hm sterke drank?" „Ja", stotterde meneer Bosma. De agent schreef wat in zijn boekje. „Zeg", zei de andere nu, „kent u het spreekwoord: Kijk eens aan hoe dronken is-ie, morgen ligt-ie in z'n kissie." „Nee agent", zei meneer Bosma. „Ik ook niet, maar nu heeft u geen ongeluk gekregen, maar een klein meisje en dat is véél erger." Meneer Bosma wist niet, wat hij hierop antwoorden moest. Ondertussen werd Annemieke de wagen inge dragen. Haar vader ging mee. De auto vertrok met gillende sirene. De agenten zeiden: ,,U moet vanmiddag nog maar even op het bureau komen. We moeten nu weg." „Ja", aarzelde meneer Bosma. „Wacht, ik zal voor alle zeker heid het nummerbord overnemen." De agenten vertrokken. Ook meneer Bosma ging naar huis. Aan z'n vriend dacht hij niet meer. „Man, wat kijk je somber. Is er iets gebeurd?" vroeg mevrouw Bosma, toen meneer Bosma thuis kwam. „Ach nee, niets. Laat me toch met rust", antwoordde meneer Bosma korzelig. „Maar", zei mevrouw Bosma met een blik naar buiten, „hoe komt die deuk dan in je wagen? Wim, er is iets gebeurd. Toe, vertel het toch." Toen vertelde meneer Bosma het hele verhaal. „Annemieke?" snapte Leontientje, die onder tussen was binnengekomen. „Annemieke zit bij mij op de kleuterschool. Haar pop heet Ansje. Maar die is lang zo lief niet als mijn Tieneke." „Stil toch kind", snauwde meneer Bosma en Leontientje zweeg verschrikt. Een auto startte. Meneer Bosma was met zijn vrouw naar de stad geweest en had voor Anne mieke een prachtige pop gekocht, die echt „mamma" zeggen kon. En nu op naar het zie kenhuis. Nu maar zoeken naar de kinderafde ling, kamer nr. 18. Daar zat Annemieke te lezen, of liever gezegd plaatjes te bekijken, want ze kon nog niet lezen. „Dag Annemieke. Het spijt me, dat ik je aan gereden heb. Maar hier heb je een cadeautje voor de troost." Annemieke keek met een hulpzoekend gezicht naar de dokter. „Toe maar', zei deze, „maak het maar open." „Er zit zo'n mooi lint om, dok- 3HlHHU3fl3v ter." „Oh", zei meneer Bosma, „trek maar stuk. Dat geeft niets." Toen de doos open was, uitte Annemieke een kreet van verrukking. „Ansje is lief, maar deze is nog veel liever zei ze verrukt. „Kom, wij moeten maar weer gaan", zei me neer Bosma. „Dag Annemieke." „Dag", zei An-, nemieke bedeesd, „bedankt voor de pop." „Al goed", lachte meneer Bosma. Meneer Bosma reed weer naar het café. Maar ditmaal niet om bier te drinken. Hij parkeerde zijn auto voor het café. Hij stapte uit zijn wa gen en ging het café binnen. „Morgen", groette Pieter. „Soms één bier?" „Nee, dank je. Een koffie." Meneer Bosma dronk ook dit met genot op. Hier kon jfe tenminste net zo veel van drinken als je wilde. Hij betaalde vlug en ging weer naar zijn auto. „Dit is eigenlijk veel lekkerder dan bier", dacht hij tevreden. Eind goed, al goed! AGENDABUREAU LEEUWARDEN VAN DE STICHTING LEEUWARDER GEMEENSCHAP - RAADHUISPLEIN 32, telefoon 21141. Men wordt verzocht aan dit bureau kennis te geven van bij- TENTOONSTELLINGEN EN EXPOSITIES tot 3 juni: Kunstsintrum Prinsetün, beeldhouwwerk van Jorna en graffiek van v. d. Eerembeem. tot 11 juni: Kunstzaal Van Hulsen, gouaches van Jan van Heel. 7 juni 2 juli: Kunstsintrum Prinsetün, beeldhouwwerk van Bertus Hielkema en wandkleden van mevr. Jensma-Vogel. 12 juni3 juli: Kunstzaal Van Hulsen, aquarellen van Frans Nols. LUSTHOF-AVONDEN IN DE PRINSENTUIN Dansavond, muziek: The Dixieland Pipers. Gevarieerde avond met dansen, muziek: The Rhythm Kings, af gewisseld met optreden van verschillende deelnemers aan het Leeuwarder Songfestival en Orkestenwedstrijd. Gevarieerde avond in samenwerking met Oranje Nationaal t.g.v. de verjaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. Medewerkenden: Orkest Freddy Hull, de Valentino's (zang), The Crocksons (acrobatiek). 15: 22: 29: CONGRESSEN 4, 5: Schouwburg- en Concertgebouwdirecteuren. 13: Friese Groene Kruis Vereniging. 19: Divosa. 20: Vereniging van Zaadhandelaren. 26: Vereniging van Bloemisten. 29, 30: Vereniging van Vrijzinnig Hervormden. eenkomsten, evenementen en sportwedstrijden van allerlei aard, bij voorkeur schriftelijk, steeds vóór de 15de van iedere maand. Voor inlichtingen omtrent vrije data enz. kan men zich tot het bureau wenden van woensdagmiddag tot en met vrijdagmiddag. FEESTAVONDEN EN UITVOERINGEN 2: Harmonie, 20.00 uur, schoolclub Eloquentia. 16: Harmonie, 20.00 uur, Alg. Ned. Metaalbedr. Bond. 16: Van Dellen, 20.00 uur, schoolclub N.I.O. 17: Schaaf, 20.00 uur, R.K. Instuif. 21: Harmonie, 20.00 uur, Vliegbasis Leeuwarden. VERGADERINGEN EN BIJEENKOMSTEN 12: Harmonie, 10.00 uur, Chr. Jongeren Verbond, meisjesdag. 21: Harmonie, 10.00 uur, Weg- en Werkenver. 23: Van Dellen, 14.30 uur, Verbruikscoöp. Noord-West. SPORT 10: Sonnenborgh, kaatsver. Noord-Oosthoek, Arjen Feitsma-partij. 11: Wilhelminaplein, vertrek en aankomst Elfstedentocht Friese Mo tor Club. 12: Zwembad Huizum, schoolzwemwedstrijden. 19: Cambuurstadion, 19.00 uur, LeeuwardenNed. Militair Elftal. 20: Cambuurterrein, schoolkorfbalwedstrijden. 23: Sonnenborgh, schoolkaatswedstrijden. 23: Van Harinxmakanaal, 14.30 u., langebaanzwemwedstrijden L.Z.O. 23: Van Dellen, 21.00 uur, start Nachtrit Friese Motor Club. 24: Cambuurterrein, ledenwedstrijd kaatsver. Noord-Oosthoek. 29: Van Dellen, 19.00 uur, start Prins Bernhardrit Friese Motor Club/ Oranje Nationaal. 30: Cambuur-, Greuns- en Fonteinlandterr., school-slagbalwedstrijden.

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 23