HEUSELIJK ('O.VTACT Maandag 7 mei bood de Friese bevolking voor het eerst de gelegenheid in Leeuwarden kennis te maken met het Koninklijke Gezin. En het Koninklijke Gezin had de gelegenheid met de Friese bevolking kennis te maken, zoals deze zich manifesteerde in het défilé, dat als een schier eindeloze stoet over het Wilhelminaplein trok. Het was een bijzondere ochtend. Dwars door het protocol heen baande het menselijke contact zich een weg. De plechtstatigheid werd overspoeld door de eenvoudige spontaniteit, waartoe het Friese volk zich zo gemakkelijk laat brengen, wanneer het door een zaak wordt gegrepen. Het is geen van buitenaf opgelegd feestrumoer, dat hartelijkheid moet suggereren waar slechts uitbundigheid aanwezig is. Het Koninklijk Gezin zelf noodt trouwens tot het aan de dag leggen van een eenvoudige, ongepolijste aanhankelijkheid. In haar eigen eenvoud geeft de Koningin het voorbeeld van hoe het kan en hoe het moet in deze tijd, waarin de sprookjesglans van het Vorstenhuis zo weinig meer aan de dag treedt. Men ziet koningin Juliana als een vrouw, aan wie men zijn noden en moeilijkheden zou willen toevertrouwen, omdat men van haar meer kan verwachten dan formele belangstelling. Als landsvrouwe is zij als een moeder, die met haar volk meeleeft in vreugde en in leed. Hoe hoog koningin Juliana haar taak ook opvat, het is haar niet gegeven al onze zorgen te delen. De drommen mensen op het Wilhelminaplein, de deelnemers aan het défilé, zij allen omvatten toch altijd nog maar een klein stukje van ons volk, zelfs van het volk van Friesland. Maar toch was het een grootse ontmoeting, die allen die erbij mochten zijn iets heeft ge daan. Misschien wel het gevoel, dat er in deze wankele wereld met zo weinig zekerheden toch altijd nog een landsvrouwe is, die in ons land een vaste, onvervangbare waarde vertegenwoordigt. De waarde van onze natio nale eenheid, die veel belaagd wordt, maar levend blijft bij verdeeldheid en zelfs verdrukking. VERTREK UIT DE BEURS AFSCHEID VAN HET WILHELMINAPLEIN Maandblad onder auspiciën van de Stichting „Leeuwarder Gemeenschap" 11e jaargang no. 5 mei 1962 Redactie-commissie Mevr. A. J. Bearda Bakker-Stuiveling H. Kingmans Pater H. W. Dijkman O.P. J. T. Vellenga Redacteur: W. H. Kuipers, telef. 28203 Adres administratie: Voorstreek 101-103, tel. 22046 en 22047 Redactie: Stadhuis Leeuwarden, tel. 21141 Abonnementsprijs 2,50 per jaar Giro-nummer 809910 ten name N.V. Erven Koumans Smeding, Leeuwarden

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 3