St.Iicolaas-niiddag voor do bojaarden „Dixielanders" uit Osnabrück in Leeuwarden „Qpgeruimcl ótaat netjeó NIEUWS VAN DE L.G. 19 De raambiljettenactie van de actie „Opgeruimd staat Netjes" heeft deze maand een massaal karakter gehad. Duizenden Leeu warders hebben de huis-aan-huis bezorgde affiche voor hun raam gehangen, gedeeltelijk uit sympathie voor de actie, maar ook wel een beetje om in aanmerking te kunnen komen voor de prijzen, waarvan de eerste een geldsbedrag van vijftig gul den was. Viermaal werd deze prijs toegekend en dan waren er nog de volgende aanvullende prijzen: 25,van V.V.V. Leeuwarden, 10,van het Zakencentrum Leeuwarden en een emmertje met schoonmaakattributen van de Reinigings- en Ont- smettingsdienst. De actie berustte op een idee van mevrouw A. de Boer-Bouma, die van wethouder H. Pols een stofzuiger, als door het comité beschikbaar gestelde prijs, in ontvangst kon nemen tijdens een bijeenkomst in het Stadhuis. Ongewone ornamenten waren in de Harmonie aangebracht, toen daar televisie-opnamen werden gemaakt van het Frysk Orkest en van het publiek, dat dit concert bijwoonde. Camera 2, achter de schijnwerpers, neemt hier kennelijk een deel van het publiek „onder schot". Dit zijn „the Darktown Jazzmen Osnabrück"; zij vormen een Duit se dixieland-band, die op 3 november in de bovenzaal van de Beurs zal spelen, om-en-om met onze hoogsteigen Leeuwarder „New Gold Stars". Het uit studenten bestaande orkestje uit Osna brück brengt bij deze gelegenheid een tegenbezoek aan Leeuwar den, nadat de „New Gold Stars" op 13 oktober in deze Duitse stad waren geweest. „The Darktown Jazzmen Osnabrück" zullen een kort jazzconcert geven, waarna ze samen met de „New Gold Stars" de dansmu ziek voor een groot dixielandbal zullen verzorgen. De kaarten voor dit Internationale Dixieland Festijn kosten 1,50 en zijn op de avond zelf van half zeven af aan de kassa's van de Beurs verkrijgbaar. Veertien dagen later, op 17 november, komt het uit acht man bestaande Dixielandorkest „The Stork Down Dixie Kids" uit Den Haag in de Beurs de dansmuziek verzorgen bij een groot Jazz- Ball. Ook hiervoor is de toegangsprijs 1,50. De kassa's zijn om zeven uur open. Na de sucsesvolle bejaarden-ontspanningsmiddag in okto ber, waar een volle zaal genoten heeft van een program ma van het gezelschap Tetman de Vries en het orkest de Sambrinco's zal er in de maand november opnieuw een bejaardenmiddag zijn. Ditmaal de traditionele Sint- Nicolaasmiddag, die weer in samenwerking met Sint- Nicolaascommissie van de Openbare Lagere Scholen wordt georganiseerd. Dit jaar is deze voorstelling op MAAN DAG 26 NOVEMBER a.s., 's middags half twee in de Har monie. Ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum zal een geheel nieuw sprookje worden opgevoerd getiteld „Prins Bertram en de Rovers". De toegangsprijs voor deze middag is weer 0.50, waar voor tevens nog een kopje thee en een tractatie zal wor den verstrekt. Kaarten en plaatsbespreken aan de Harmonie op zater dag 24 november a.s. 's morgens van 10 tot 1 uur.

Leeuwarder Gemeenschap | 1962 | | pagina 19