1 brengt zon in de avondt m BOKMA idden in de oude stad, aan het Jacobijner Kerkhof staat het oude Stadsweeshuis. Zijn bestemming als weeshuis heeft het al lang ver loren. Dat betekent echter niet, dat er nu een stille rust zou heersen. Allerlei gemeentelijke activiteiten spelen zich hier af. Het Kinderdag verblijf is er gevestigd; de B.B. beschikt er over lokaliteiten en een deel van de gemeentelijke dienst voor sociale zaken is hier onder gebracht. De bejaarden-sociëteit brengt er wel het meeste leven in de brouwerij. Met uitzondering van de maandagmorgen en de zaterdag heerst in de beneden- en de bovenzaal altijd een gezellige drukte. Dan wordt er van 10—12 en van 2—5 uur gebabbeld, gezongen, gebreid en gekaart, gelezen en gelachen, om van het biljarten nog maar niet te spreken. WIGERSMAg RH Zangvereniging „Fleurich op" 10 Na verschillende aanlopen, is de Stichting Be jaardensociëteit in zijn huidige vorm op 1 fe bruari 1956 op initiatief van de burgemeester van Leeuwarden, als voorzitter van „de Stich ting Leeuwarder Gemeenschap" gestart. Het bestuur bestaat uit 17 leden, die alle levens- en wereldbeschouwelijke richtingen uit de stad re presenteren. De bejaarden hebben zelf twee vertegenwoordigers in dit bestuur. Het dage lijks bestuur wordt gevormd door de Heren J. K. Dijkstra, voorzitter, J. G. Wolbers, se cretaris en P. Bruinsma, penningmeester. Er VAN OUDS 1 SINDS 1855 j }Mr^=J^ÊÏaL NAAUW 8 is een huishoudelijke commissie, bestaande uit de dames-bestuursleden, de twee vertegen woordigers van de bejaarden en de secretaris die voor de dagelijkse gang van zaken zorgt. De sociëteit is begonnen met 120 leden; nu zijn het er ongeveer 550. Een flink aantal, dat ech ter gezien het feit dat Leeuwarden ongeveer 11000 a 12000 inwoners in de leeftijdsgroep boven 60 jaar telt, nog wel groter zou kunnen zijn. Er vallen regelmatig leden af door over lijden, maar er komen ook steeds nieuwe bij. In samenwerking met de afdeling bevolking ter gemeente-secretarie zorgt het bestuur van de stichting er voor dat de kroonjaren en huwe lijksjubilea van de leden niet onopgemerkt voor bijgaan. Een bezoek en een attentie bij zo'n gele genheid is vaak een grote verrassing: „Hoe kon- nen jimme dat wete?" Ongeveer drie jaar geleden werd een zangclub uit de leden van de bejaarden-sociëteit opge richt. Dit werd een groot succes. De zangver eniging „Fleurich op" telt nu ruim 80 zangers en zangeressen, die onder leiding van hun diri gent, de heer J. Bos, stevig repeteren. De Heer Biljarten is dè sport voor verscheidene leden van de Bejaarden-sociëteit. Bos heeft met dit stemmenmateriaal bijzonder goede resultaten bereikt. Op een vorig jaar te Zaandam gehouden zangersfeest voor be jaarden heeft „Fleurich op", de erepalm we ten te behalen. De jury was bijzonder goed over het Leeuwarder koor te spreken, wat de opvat ting en de uitspraak betreft. „Fleurich op" was het enige koor dat a capella zong. Hun succes behaalden ze met „het Russische Vesperkoor" van Bornianski. Het zegekoor uit de „Judas Maccabeus van Handel komt ook op het re pertoire voor. Ook Friese liederen zoals het bekende „Eala Fria Fresena" en „It Silersliet" van Slofstra worden met vuur en verwe ge zongen. Het koor treedt ook wel naar buiten op. Omstreeks mei zullen ze zingen voor de bewoners van het Stadsverzorgingshuis. Vereni gingen die besluiten dit koor eens te laten zingen, zullen daar beslist geen spijt van krij- V/A'

Leeuwarder Gemeenschap | 1963 | | pagina 10